17 maja 2022

Disco polo na weselu?

https://fokusgroup.pl/kategorie-artystow/dj-na-wesele-slask/

Lista disco polo na wesela

Jakie są najlepsze piosenki disco polo? Quiz sprawdzi Twoją pamięć. Ale jeśli jesteś fanem muzyki Disco Polo, ta lista powinna być w sam raz. Są tu piosenki dla każdego! Od klasyki po najnowsze hity - każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli organizujesz przyjęcie weselne, hity disco polo sprawią, że Twoje przyjęcie będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeśli organizujesz polskie wesele, potrzebny Ci będzie zespół lub DJ na wesele z różnorodnym repertuarem. Zespoły takie jak Boys, Akcent, Power Play czy Bayer Full grają popularną polską muzykę ludową. Upewnij się, że znasz te piosenki i znasz ich tekst - w przeciwnym razie nie będziesz w stanie zrozumieć ani słowa z piosenki! To wyjątkowa tradycja mieć polskie wesele z muzyką, która odzwierciedla kulturę Młodej Pary!

Oprócz klasycznych utworów dyskotekowych są też współcześni artyści, którzy znaleźli inspirację w tych oldschoolowych kawałkach. Piosenkarze tacy jak Bruno Mars, Pharrell Williams czy Dua Lipa podawali utwory disco dance jako swoją inspirację. Jednym z takich przykładów jest utwór "Love Train" zespołu The O'Jays. Ta klasyczna piosenka disco stała się klasykiem wśród gości weselnych. Oryginalna wersja została wydana w 1972 roku.

Disco polo przekroczyło granice tradycyjnej muzyki weselnej, stając się w ostatnich latach popularnym gatunkiem na polskich weselach. Mimo wyraźnie polskich korzeni, gatunek ten w ostatnich latach osiągnął szczyt popularności. I w przeciwieństwie do przeszłości, disco polo nie jest fanaberią - dwie trzecie Polaków lubi disco polo. Mimo swojej popularności, dla wielu dziennikarzy muzycznych jest to wciąż temat tabu.

Niektóre piosenki są bardziej uniwersalne niż inne. Można wybrać taki przebój disco polo, który będzie odpowiedni na Wasze przyjęcie weselne. Są tu piosenki Weekendu, Boysów, a nawet Maryli Rodowicz. Choć ta lista nie obejmuje wszystkich piosenek z epoki disco, jest doskonałym miejscem na początek. Nie ma ograniczeń co do tego, co możecie zagrać - możecie mieć tyle hitów disco polo, ile tylko chcecie!

Jest powód, dla którego disco polo nie jest tak popularne w Wielkiej Brytanii. Pomimo swojej popularności, przemysł muzyczny pozostaje bardzo dochodowy dla muzyków disco polo. Niektórzy są nawet dobrze opłacani za granie na weselach! Niektórzy pobierają nawet 25 000 złotych (około 450 dolarów) za koncert. Najwięksi muzycy mają tyle koncertów, że mogą grać wiele razy w sobotni wieczór!

Piosenka dyskotekowa na wesele może zachęcić gości do wstania i tańca! Na przykład "I Was Made For Lovin' You" to z pewnością hit na wesele w stylu rock-and-roll. "Boogie Wonderland" to kolejna świetna piosenka dyskotekowa. Kolejnym świetnym wyborem jest "Born to be Alive". Ta podniosła piosenka Patricka Hernandeza rozkręci imprezę!

Muzyka disco polo jest bardzo podobna do muzyki pop. Wiele piosenek disco polo jest popularnych w Stanach Zjednoczonych, choć kilka z nich nie jest tak popularnych w Polsce. Jednak disco polo zostało stworzone przez mieszkańców wsi na początku lat 90. jako reakcja na chaotyczne przejście od komunizmu do kapitalizmu. We wschodniej Polsce rolnicy przez stulecia, aż do końca komunizmu, prowadzili kolektywną gospodarkę rolną, a brak kontroli rządowej doprowadził do chaosu i nieefektywności, jakie towarzyszyły przemianom rynkowym.

Istnieje wiele różnych piosenek, które są odpowiednie na wesele w stylu disco polo, a wybór może być trudny. Pierwszą piosenką disco polo jest "Father and Son" Michaela Jacksona. Ta piosenka jest niesamowicie chwytliwa i przyciąga uwagę każdego tłumu. Jeśli szukacie piosenki disco polo na swój ślub, rozważcie wprowadzenie którejś z tych piosenek na przyjęcie. Z pewnością wprowadzą one imprezę na nowy poziom!

Powiązane wpisy