NEWS

Zespol NEWS
 

Zespół NEWS powstał rok temu, choć sama działalność muzyczna części osób ze składu pod innymi projektami trwa już przynajmniej 15 lat.

NEWS tworzą wokaliści Marek oraz Patrycja, perkusista Waldek, gitarzysta Michał i basista Marek. Lider zespołu, Marek, którego głos usłyszeć możecie w dostępnym repertuarze, komponuje i pisze teksty, a z wykształcenia jest muzykiem.

Nim jednak przejdę do rzeczy, powiem szczerze, że jestem pełen obaw, jak odbierze ten tekst Patrycja, która obecnie jest studentką muzykologii o specjalizacji krytyka i dziennikarstwo muzyczne.

Choć wielu może sądzić, że NEWS reprezentuje muzykę disco polo, to – jak wyjaśniał lider formacji w wywiadzie dla KanalS.pl (Rozmowa Tygodnia, edycja 169 – 20.12.2013) – ze względu na to, że obecnie gatunki muzyczne pomieszały się ze sobą, trudno jest powiedzieć, że reprezentują disco polo, a raczej grają oni muzykę dance.

Początki były trudne. Koncerty weselne, granie po kosztach., podglądanie innych – tak wspominał swoje pierwsze kroki wokalista Marek Lemieszek.

Obecnie NEWS ma sporo autorskich piosenek, z których należy wymienić: opowiadającą o nocy przynoszącej niewiadome, o ucieczkach i powrotach “Znowu jest naj”, wyróżniającą się, zabawną i poruszająca piękne wspomnienia znad polskiego morza “Wakacje”, romantyczną, nostalgiczną i błagająca o zatrzymanie uczucia na zawsze “Proszę zostań” (co ciekawe, dedykowana była ona żonie lidera grupy), z discopolowym przytupem, także żeńskim wokalem malująca cudną, ale nie naiwną, dziewczynę “Czekam kotku”, imprezową i motywująca ciało do tańca i skoku w bok “Delegację”, ale i eksplorującą przeszłość, odświeżającą wspomnienia i pragnącą żyć chwilą “Tylko bądź”.

Nie zdziwcie się, że użyłem do charakterystyki piosenek NEWS po trosze emocjonalnego języka, bowiem sami twórcy ich twierdzą, że teksty są z życia, z prawdziwym i uniwersalnym przekazem, sensem, a przede wszystkim oparte są na emocjach.

Formacja NEWS posiada już trzy zrealizowane teledyski, z których do tej pory zostały opublikowane dwa: do piosenek “Znowu jest naj” i “Proszę zostań”.

Teledysk do utworu “Znowu jest naj” ukazał się na kanale zespołu w YouTube 19 grudnia 2013 roku. W teledysku wystąpiła modelka Kinga Dzwonnik, a był on kręcony w Lublinie oraz w “Domu weselnym u Karczmarza” i w “Siedliskach na rozdrożu” w miejscowości Michów (woj. lubelskie).

NEWS - Znowu jest naj

W każdym związku początki malowane są kolorami szczęścia

NEWS - Znowu jest naj

O dziewczynę trzeba walczyć

NEWS - Znowu jest naj

Kiedy ona wraca, mija złość

Nietuzinkowa dziewczyna, która mieści w sobie dwa oblicza, atrakcyjności i zwyczajności dziewczyny z sąsiedztwa, urokliwe obrazki, niektóre ujęcia próbujące dorównać dynamice utworu, a także – na co uwagę zwrócili widzowie w komentarzach pod filmem – brakuje tu taniej nagości, która jest tak powszechna w tego typu produkcjach, która jest tak prostym środkiem do wzbudzenia popularności, choć może tylko na chwilę – tak można po krótce opisać to wideo. Mam tylko nadzieję, że nie jest to historia inspirowana przeżyciami lidera grupy, bowiem nie brakuje tu i zdrady, i kłamstw, a więc negatywnych aspektów życia. Ale o tym jest ta piosenka, o tym naucza nas samo życie.

Zobaczcie teledysk NEWS do utworu “Znowu jest naj”:

Drugi opublikowany przez NEWS teledysk jest do piosenki pt. “Proszę zostań”. 6 marca br. na fan-page’u grupy pojawiła się informacja o zakończonych do niego pracach. 14 marca klip ujrzał światło dzienne.

NEWS - Prosze zostan

Jak przekonać ją, by pozostała?

NEWS - Prosze zostan

Choć dziękuje, w oddali słyszy drwiący śmiech

Lubartowianie, zapewne dumni ze swojego regionu patrioci lokalni, zdecydowali się na to, by nie tylko umiejscowić zdjęcia w okolicach Lubartowa (Hotel Wincentów), ale także zaangażowali do zdjęć tancerzy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury, m.in. Kamila Antoniaka i Aleksandrę Czerniak. Ten, jak i poprzedni klip, zrealizowało Studio Filmowe Ron Art.

NEWS - Prosze zostan

Wybrała go i to nie jest sen

NEWS -Prosze zostan

Czy pozostanie, czy miłość wiecznie będzie trwać?

Teledysk jest w stylizacji klasycznej: jest w nim taki klasyczny instrument jak fortepian, klasyczny taniec, wnętrza, detale. Znajdziemy w nim kwiat miłości, różę, prawdziwe łzy, białą suknię, wszystko, co cenne, a co w każdym momencie można utracić, tak jak w każdej chwili ktoś zupełnie znienacka może nieodwracalnie zniszczyć lustro.

Zobaczcie teledysk NEWS do utworu “Proszę zostań”:

Trzeci klip zapowiadany jest za dwa miesiące, na maj, i powstanie do piosenki “Tylko bądź”. Z pewnością jest to wybór trafiony, bo “Tylko bądź” w internetowym radiu FTB – jak powiedzieli mi członkowie NEWS – przez miesiąc nie schodziła z pierwszego miejsca tamtejszych notowań.

Co do planów NEWS, należy powiedzieć, że zbierane są materiały na pierwszy album, który ma się ukazać jeszcze w 2014 roku. Wydaje się, że zespół nieustannie walczy o wypłynięcie na powierzchnię i nie zamierza innym o sobie zapomnieć. Obecnie jego teledyski są emitowane w stacjach iTV, TV.DISCO i Power TV, a utwory usłyszeć można w różnych rozgłośniach radiowych.

Na koniec powiem o tym, na czym zespołowi aktualnie najpewniej najbardziej zależy. W tym momencie zespół stara się o kwalifikację do prestiżowego festiwalu w Ostródzie (Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej Ostróda) w kategorii Debiuty. Wszyscy możecie wyrazić własne opinie o NEWS w komentarzach pod tym linkiem, a wiedzcie, że nie są one dla Organizatorów wybierających zespoły bez znaczenia:

https://apps.facebook.com/forumforpages/386391824760878/840fe51a-add3-4834-a744-e06867eb9d99/0

Jeśli ja miałbym zdecydować, czy zabrać ich na Ostródę, wziąłbym ich z pewnością, a to głównie za sprawą choćby samych “Wakacji”, utworu, który na pewno pozytywnie nastroi festiwalową publiczność. Ale pewnie są niektórzy, co powiedzieliby, że bardziej nadałby się on do Kobylnicy.

Nie przesądzajmy jednak o przyszłości, a skupmy się na NEWS, bo to jest temat, który niedługo będzie jak najbardziej aktualny.

Źródła:

Fan-page zespołu NEWS na Facebooku: http://on.fb.me/1kP83ta
Piosenki NEWS we Wrzucie: http://bit.ly/1hNqNGG
Kanał zespołu NEWS na YouTube: http://bit.ly/1lW10ic
Wywiad z członkami zespołu NEWS dla portalu KanalS.pl: http://bit.ly/1dieTHY
O teledysku do piosenki “Proszę zostań” na portalu Lubartownik.com.pl: http://bit.ly/1eYVWoH

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

2 komentarzy do NEWS

  1. lala pisze:

    ale wiocha,a ten koncert w abramowie to wygrał activs to było super a wasz zespół to powinien się nazywac celulitis hehe ale wies nara

     
  2. anuśka pisze:

    bardzo rytmicznie odzwierciedlają muzykę disco i potrafią kilka glosów podrobic idealnie, ale mają tyły w muzycznych polskich i zagranicznych perełkach. To chyba przerost formy nad treścią, nie podoba mi się jako zespół weselny i nie polecam.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>