Zbyszek Perkowski nie odpowiada na pytania fanów?! SPROSTOWANIE – odpowiada!

FOCUS & Eva Basta, Justyna Buenos, Elwira Mejk - _ Piekny i boski_ Official Video Clip
 

24 kwietnia 2013 roku na łamach naszego portalu opublikowaliśmy artykuł o premierze od FOCUS – teledysku do utworu “Piękny i boski”, w którym, oprócz Zbyszka Perkowskiego, wystąpiły Eva Basta, Justyna Mosiej i Elwira Smilgin-Brodzik w roli jego fanek. Wtedy nasz portal bardzo ciepło przyjął ten materiał, który, mówiąc kolokwialnie, nie sprzedał się zbyt dobrze. Od 23 kwietnia ub. roku obejrzało go zaledwie 0,289 mln widzów oceniając w stosunku 2,46 do 1 (pozytywne oceny/negatywne).

Kilka dni temu jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z zapytaniem o to, kto jest kompozytorem piosenki “Piękny i boski”. Natychmiast, ze szczerą chęcią pomocy, pytanie naszego Czytelnika przesłaliśmy w wiadomości do zespołu Focus poprzez Facebooka. Pomyśleliśmy, że chyba nie będzie problemu w uzyskaniu odpowiedzi, zwłaszcza, że zdradzenie nazwiska kompozytora utworu nie jest niczym wyjątkowym. Niestety, nasze przypuszczenia okazały się płonne.

Otrzymaliśmy odpowiedź o treści “- Zapytanie od kogo?”. Kiedy wyjaśniliśmy, że od naszego Czytelnika … kontakt się urwał.

Z przykrością przyjęliśmy brak odpowiedzi i zaczęliśmy się intensywniej zastanawiać nad sprawą.

Pierwsze wnioski skłoniły nas do tego, że postać Zbyszka Perkowskiego jest, co tu dużo mówić, nieco kontrowersyjna. Już wspominaliśmy na łamach naszego portalu o tym, w jaki sposób pan Zbigniew przeprowadzał wywiad z Jurkiem Szuj, sposób niezbyt elegancki. I choć teraz panowie razem spędzają czas wolny, to wtedy nie było tak wesoło. Nie taki piękny i nie taki boski, jakby podpowiadał slogan reklamowy, okazuje się nasz bohater. Być może, mając za sobą mocne promocyjne wsparcie telewizji Polo TV, w której Perkowski jest prowadzącym programu “Discopolot”, muzyk poczuł się zbyt pewnie i myśli, że właściwie wszystko może, a zapewne myśli, że może … “olewać” swoich fanów. Być może są jakieś inne przyczyny, jak np. taka, a nie inna polityka kształtowania swojego wizerunku, która nie pozwala na zbyt wielką wylewność. Nam jednak takie zachowanie nie wydaje się właściwe.

Pojawił się także inny wątek w naszych spekulacjach. Zastanawialiśmy się także nad tym, czy utwór “Piękny i boski” nie jest przypadkiem mocno zainspirowany jakąś wschodnią nutką, o której mało kto wie, mało kto słyszał? Wiemy doskonale, że muzycy białostoccy dosyć mocno sięgają nie tylko do korzeni polskiej muzyki ludowej, ale i patrzą w kierunku naszych wschodnich sąsiadów, których spontaniczność, znacznie lepiej niż u nas, wyrażana jest w ich twórczości muzycznej. Nie mamy jednak żadnych dowodów, że tak jest w istocie.

Pozostaje nam podsumować te dywagacje tym, że strategia oparta na lekceważeniu własnych fanów (jest to tylko założenie) nie jest dobra, co potwierdzają jakże wymierne statystyki odsłon piosenek i klipów na portalu YouTube. W przypadku teledysku od Focusa do utworu “Ogień w sobie masz” opublikowanym na YouTube osiem miesięcy temu liczba wyświetleń nie przekroczyła 0,7 mln, przy klipie “Piękny i boski” (także osiem miesięcy od publikacji) liczba ta nie przekroczyła nawet 0,3 mln odsłon! A zatem dwa klipy z tamtego roku nie złamały bariery 1 mln, co w przypadku takiej promocji, jaką oferuje wiodąca stacja telewizyjna o muzyce disco polo – Polo TV, jest słabym wynikiem. Czyżby lekceważenie fanów odbijało się w ten sposób? A może swoisty sposób bycia lidera FOCUS miał na to wpływ?

Ale, żeby nie być posądzonym o brak obiektywności, oddać musimy szczerze, że najnowsza produkcja od Zbyszka Perkowskiego, a więc klip do utworu “Zróbmy hałas”, jest bardzo interesująca, dynamiczna i wpadająca w ucho. Odstawmy na bok złe emocje, zróbmy reset we wspólnych niezbyt? dobrych relacjach i zobaczmy najnowsze dziecko od FOCUS. My polubimy fajne laski na Facebooku, a nawet więcej, polubimy, w dowód dobrych chęci, fan-page formacji FOCUS, i pobawimy się aż do rana, robiąc przy tym niemały hałas.

SPROSTOWANIE; 5 stycznia 2014 roku: w niedzielę w godzinach porannych do naszej Redakcji została nadesłana informacja o autorce słów i muzyki piosenki “Piękny i boski” formacji FOCUS – jest nią pani Linda Perkowska. Tym samym cały powyższy spekulacyjny wywód przestaje mieć rację bytu, a postać skrytykowanego Zbyszka Perkowskiego przedstawia się już w zupełnie innym, jaśniejszym świetle. Cieszymy się tym samym, że nastąpiła reakcja na nasze zapytanie, a zwłaszcza cieszymy się, że fani nietuzinkowego gwiazdora mogą poznać ten ciekawy szczegół dotyczący białostockiego zespołu.

Obejrzyjcie teledysk FOCUS do utworu “Zróbmy hałas”:

Źródło: http://bit.ly/1dA2egL
http://on.fb.me/19E51jd

Autor: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

1 komentarz do Zbyszek Perkowski nie odpowiada na pytania fanów?! SPROSTOWANIE – odpowiada!

  1. gosc pisze:

    Ta całą Polo Tv to towarzystwo wzajemnej adoracji… gołym okiem widać,a fajne zespoły z dobrą muzyką są odcinani. Ciągle Focus, Boys….itd. Moze w końcu ludzie przejrzą na oczy. Docenić należy Artystów ktorzy wykonują cieżką pracę, pisząc wlasne utwory a nie… sciągają z zachodu, czy wschodu :)

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>