Zakochani w rytmie LONG & JUNIOR

Logo zespołu LONG & JUNIOR
 

Dzisiaj jest święto zakochanych i chyba każdy, kto był choć raz zakochany z wzajemnością, przyzna, że jest to piękne uczucie. Te motyle w brzuchu, oczekiwanie spotkania, te chwile radości i smutku. Och, to wszystko sprawia, że miłość jest niebanalna, nadzwyczajna i bardzo ładna zarazem. Nie dziwne, że poeci piszą o niej wiersze, że artyści tworzą o niej dzieła sztuki, że muzycy dla niej grają.

Zakochanie to taki okres, kiedy wszystko inne odchodzi na boczny tor i liczy się On/a. Dlatego, specjalnie dla Was, zakochany i zarazem kochający Mr Coco Jamboo przedstawia zakochane/odkochane utwory zespołu LONG & JUNIOR.


Historia miłości zaczyna się zawsze od jakiegoś miejsca, kiedy spotykamy Ją/Jego. Może to być własne osiedle, szkoła, praca, ale i gdzieś poza miejscem zamieszkania, jak np. dobry wakacyjny kurort. Historia miłości ma swój początek w jakimś czasie, zakotwiczenie w jakiejś porze roku. Zazwyczaj wydaje nam się, że jest to wiosna, kiedy żywe stworzenia budzą się do życia. Dla potrzeb tego artykułu załóżmy, że jest to lato. I „było piękne lato”. A jak już mamy taki plastyczny obraz, że jesteśmy na jednym z wakacyjnych kurortów i jest lato, to wychodzi nam … „Helenka”:

I spotkaliśmy ją, Helenkę, która potrafi podnieść ciśnienie. Jej opalone ciało, długie nogi, piękne usta, i sukienka. To wszystko sprawia, że to musi być Helenka. Strzała amora trafia nas bez litości i jesteśmy zakochani. Nic, poza Helenką, nie ma znaczenia, nic nas nie obchodzi. Obchodzi nas tylko Ona. A że jesteśmy sprytni, to udaje nam się Helenkę zwabić do domu. Niestety, rodzice psują nam plany. Dziewczyna ucieka, a nam miłość nie daje spokoju.

Dni mijają, uczucie miłości zżera nas od środka. Od ostatniego spotkania ciągle o Niej myślimy. Chcemy być jak najbliżej. Dzwonimy! Czy odbierze? Co powie? Uff, odbiera i szpece, że jest zaskoczona. Jedziemy! Chcemy powiedzieć Jej coś ważnego, ale uczucie wstydu nas hamuje. Nieważne, liczy się Ona i łączące nas uczucie. Powiemy jej, że:

Dobrze kotku o tym wiesz, że zrobimy dla Ciebie wszystko to, co chcesz. To uczucie jest w nas. Świat wiruje ze szczęścia, bo my jesteśmy szczęśliwi. Jesteś Aniołem, Słońcem, które rozjaśnia pochmurne dni. Po prostu kochamy Cię, i dla nas liczysz się tylko Ty.


Dni mijają – jak wiemy – szybko i w naszej miłości pojawia się rysa. To uczucie nie jest już takie samo. Zdarzają się i złe chwile. Potrafimy doprowadzić się do szału. Anioł zamienia się w diabła. Co się dzieje? Czy kochaliśmy Ją nieporadnie. Czy może to coś jest w Tobie? Tak, dokładnie, chodzi o to, jaka jesteś. A jaka? „Taka jesteś”:

Czy miłość może być uczuciem, które rodzi więcej bólu, niż rzeczy dobrych? Skąd w Tobie tyle lodu? Czy to uczucie wygasa? Zrobiłaś dla nas wiele. Nie zapomnimy tego. Gdy nas widzisz, promieniejesz cała, innym razem jesteś diabłem. Co dzieje się z naszą miłością? Czy to już koniec? Powiedz, jak to jest?

Chyba nas wykorzystujesz, bo ciągle mówisz: „daj, daj i daj”. Teraz już bierzesz co chcesz i nie pytasz się o nic. Masz już wszystko i nic nie cieszy Cię. Nie pamiętasz, jak było dawniej? Gdzie jest ta Helenka? Gdzie słońce, które podkreślało Twoją sukienkę? To chciwość i pieniądze poróżniły nas. Proza życia wygrała z poezją miłości. Miłość staje się gorzka. Na myśl o Tobie cierpimy. Na szczęście mamy przyjaciół, którzy nie pozwolą nam się zniszczyć. I jest ktoś, kto od początku był obok nas. Życie nabiera blasków, bo znalazła się kolejna Helenka.

Ale to już zupełnie inna historia. Czy Ty to tylko Ty? Czy spełnisz nasze sny? Jak zrobić byś była: „Tylko Ty”?

Źródło: http://www.youtube.com/user/longjunior/videos?view=0

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>