„Wszystko mi Disco” i premiera „Spadaj mała” formacji SOLEO

idp opiniotworczy
 

Za nami kolejny odcinek programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, który niemal w całości poświęcony był 2. urodzinom stacji. Emisja programu odbyła się w ten sam dzień, co impreza, w czwartek, 16 maja, zaś ta druga miała miejsce w warszawskim klubie Explosion. Z tej racji program Macieja Smolińskiego, który w zamyśle ma promować samych artystów i ich teledyski, najbardziej promował stację Polo TV. Zapraszam do omówienia emisji z czwartku.

Radkowi Liszewskiemu z zespołu WEEKEND wszystko było disco, i wszystko było zajebiście, kiedy chwalił stację Polo TV, a sam program rozpoczął się od klipu do piosenki pt. „Jesteś zajebista”. Nie ma co ukrywać, że Radek niczym Goliat ciągnie całą branżę do przodu, a jego piosenki znają ludzie z dowolnym wykształceniem, w każdym wieku, i słuchający różnej muzyki. Co ciekawe, piosenki „Ona tańczy dla mnie” uczą się nawet dzieci w przedszkolu, o czym przekonałem się, kiedy moja sześcioletnia siostrzenica razem z Radkiem śpiewającym z ekranu monitora „uwielbiała ją”. Klip do piosenki „Jesteś zajebista” pojawił się na kanale WeekendOfficial w YouTube (skrót: YT) 25 sierpnia 2012 roku, a został zrealizowany przez chłopaków z RespectMedia. I choć plener teledysku nie zadziwia, i choć tancerki nie są szczególnie piękne, a tancerze to ci sami chłopcy, których można ujrzeć na licznych koncertach formacji z Sejn, to jednak w klipie tym jest sam Radek Liszewski ze swoim charakterystycznym miękkim wokalem, i to wystarczyło, by obejrzało go aż 6,657 mln widzów i oceniło dobrze 3,13 do 1 (pozytywne/negatywne oceny). Schodząc trochę z tematu dopowiem, że każdy łapie się za głowę i zastanawia, jak klip do piosenki „Ona tańczy dla mnie” osiągnął taki sukces? Rozmawiałem z Kapitanem Jack’iem z IDP, i powiedział, że muzycznie w tym klipie nie ma nic nadzwyczajnego. I to chyba jest to, by utrafić muzykę w „średni gust” społeczeństwa, by piosenka podobała się i małym, i dużym, i mądrym, i mniej ogarniętym, by była w sam raz dla „średniaka”. Mnie się osobiście wydaje, a jest to opinia autoryzowana przez Pana Coco Jamboo, że piosenka z klipem „Ona tańczy dla mnie” sprawiła coś magicznego, bo potrafiła zwykłą dziewczynę, a więc każdą, która to ogląda, zamienić w księżniczkę, tę jedyną, która podoba się swojemu facetowi. I to wystarczyło. Ola Wróbel to nie Miss Polonia, ale ubrana w muzykę i wokal formacji WEEKEND się nią staje. Ale dość tego, zapraszam na pierwszy klip w programie stacji Polo TV:

Drugą propozycją w programie, a zarazem pierwszym premierowym klipem, był materiał do piosenki zespołu SOLEO pt. „Spadaj mała”. Co łączy zespół SOLEO ze stacją Polo TV? Ano to, że w październiku zeszłego roku chłopaki z Sochaczewa wzięli udział w talent show tej stacji pt. „Disco Star”. Jak wiemy, ich udział w programie nie był zbyt udany, za to udany jest ich udział w rynku, na którym wojują bez kompleksów.

Źródło: https://www.facebook.com/zespol.SOLEO

Sochaczewska grupa SOLEO, która wzięła udział w programie „Disco Star” Polo TV; u góry najnowszy plakat promujący zespół SOLEO

W tym roku opublikowali już trzy teledyski, prawdopodobnie niesieni falą bardzo dobrze przyjętego przez widzów klipu do piosenki „Słodko Słodka” z końca grudnia 2012 roku. I choć można się przyczepić, że nowe produkcje łączy ze sobą wiele wspólnego, to jednak ciekawym, choć wspólnym dla klipów, jest angaż dziewczyn z konkursu piękności Miss Wielkopolski 2013. Jest to łączenie się w jedno dwóch marek, co im obydwu wychodzi na dobre. Zobaczcie piękne Miss, zobaczcie luksus i powodzenie wśród kobiet Kamila, który ma już chyba dość swojej dziewczyny:

Polo TV w kolejnym przebiegu programu „Wszystko mi Disco” omówiło XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie, który się odbył w 2012 roku, a przy okazji wsparli swoją markę piosenką z tego festiwalu sprzed roku noszącą tytuł „Jestem zakochana”, a wykonaną przez SHAZZĘ, tę wokalistkę, która była także jurorką w programie stacji Polo TV pt. „Disco Star”. Z uwagi na to, że nie jestem stacją telewizyjną, to nie posiadam nagrania z Ostródy, ale za to posłuchajcie wykonania SHAZZY prosto z jej kanału z YT:

Widzowie Polo TV wysłali swoje pozdrowienia i tym, co chcieli obejrzeć, był klip formacji POWER PLAY do piosenki pt. „Bez Ciebie (Plan B)”. Sam klip ma już ponad rok, bowiem na YT pojawił się dokładnie 5 kwietnia 2012 roku. Obejrzało go już prawie pół miliona widzów oceniając bardzo wysoko, bo 29,51 do 1. Wideoklip zrealizowała firma Film Brothers. Słowa i muzyka piosenki są autorstwa Sylwestra Gazdy z POWER PLAY. Ładne obrazy, interesująca dziewczyna, ciekawy wokal, zajmująca historia, to wszystko wzięte razem daje bardzo dobrą produkcję, która w zasadzie jest o błędach, które zmieniają bieg rzeczy i losy miłości. Świat jednak czeka na błędy i skrzętnie je wykorzystuje. Historia młodych zakochanych w sobie ludzi zmienia się w historię pięknej dziewczyny szukającej stabilizacji w portfelu starszego mężczyzny. Czy jedna miłość jest gorsza od drugiej? Nie wiem, na pewno jednak młody człowiek z takiego obrotu spraw nie jest zadowolony. Cóż mogę dodać? Nie przejmuj się młody człowieku, bez Ciebie i tak historia się potoczy, ale nie ma co rozpaczać, bo świat pełen jest pięknych kobiet, dla których „bez Ciebie” znaczy więcej.

Piątą propozycją w programie, a drugą premierą, był klip ANDRE do piosenki pt. „Disco Polo gra”. ANDRE znany jest z ładnych piosenek, a także znany jest z tego, że jak spotka się z Haliną, to impreza wynikła z tego spotkania na długo zapadnie w pamięci. Choć może nie w pamięci ciągłej, ale jakieś takiej urywanej, jak urwany może być film.

Andrzej ANDRE Marcysiak na planie teledysku do piosenki "Urodziny u Haliny"

Źródło: http://www.andremusic.pl/

ANDRE, czyli Andrzej Marcysiak; u góry zdjęcie z planu klipu pt. „Urodziny u Haliny”


A skoro jesteśmy przy filmie, to trzeba dać parę słów o tej produkcji, produkcji, którą zrealizowała firma ∞ 960, a muzykę i słowa piosenki napisał Andrzej Marcysiak, a więc sam ANDRE. Aranżacja należy do Petera Sky. Piosenka i klip są lekkie, przyjemne, łatwe i radosne. Okazuje się, że ciemne okulary z kolorowymi oprawami to już znak firmowy muzyki disco polo, muzyki, którą ponoć nikt nie słucha, a jednak każdy ją zna i przy niej bawić się potrafi. Myślę, że ta premiera, podobnie jak premiera SOLEO, jest udana. Niesie ze sobą disco-polową lekkość i pozytywne przesłanie.

Szósta piosenka i klip w programie Macieja Smolińskiego, gwiazdy Polo TV, była tą, która ma silne więzy ze stacją muzyczną osiągającą ostatnio rekordy wśród statystyk oglądalności. Jest nią klip formacji JAGO YOUNG do piosenki pt. „Sam na sam”. Zespół JAGO YOUNG to zwycięzca pierwszej serii talent show „Disco Star” Polo TV, i jako nagrodę chłopaki otrzymali kontrakt z firmą fonograficzną. Dzieckiem tej współpracy okazał się bardzo uwodzicielski i mega-seksowny teledysk, którego produkcję wsparła sama stacja Polo TV. Teledysk okazał się sporym sukcesem, bo od 12 lutego tego roku obejrzało go już 0,601 mln widzów, dając bardzo dobre noty w stosunku 13,81 do 1. Okazuje się, że nic nie sprzedaje się lepiej, jak dojrzalsze, około trzydziestoparoletnie dziewczyny z dużymi biustami i wielką ochotą na s…ukces. Maciek nie musi już mieć mocnego wokalu, wszystko załatwią dziewczyny, które wręcz się wzrokiem połyka w całości, całości smakowitej i zachęcającej.

Kolejną odsłoną w programie była piosenka zespołu BOYS pt. „Drań”. Marcin Miller miał być jednym z zaproszonych gwiazd na 2. urodzinach Polo TV, a związek wokalisty ze stacją nie jest tajemnicą odkąd to był głównym jurorem w „Disco Star”. Prezentowany poniżej materiał wideo to nagranie z „Pożegnania Lata w Iłowie” z 2012 roku:

Trzecią premierą w programie „Wszystko mi Disco” był klip uczestników pierwszej edycji programu „Disco Star”, formacji EXELENT, do piosenki pt. „Ciuszki”. Grupa EXELENT była aktywna na Facebooku od sierpnia 2011 roku, a jednymi z jej pierwszym piosenek były „Valerie” i „Wszędzie Cię wezmę”, z których ta pierwsza jest naprawdę całkiem, całkiem … ach, Valerie, królowo gwiazd. Klip „Ciuszki” grupy EXELENT zrealizowała ModartStudio, zaś produkcją muzyczną zajął się Grzegorz Kraszewski znany w środowisku muzycznym jako DjVanDavi. Materiał wideo nie jest zbyt skomplikowany, ot, tak, dziewczyny zastanawiają się nad tym, w co się ubrać przygotowując się na imprezę, tę imprezę w klubie, w którym chłopaki z EXELENT już czekają na nie. Ale dziewczyny są porządne, więc trzeba podjechać po nie długaśną limuzyną. Bez wątpienia to sama piosenka grupy EXELENT jest mocnym akcentem w tym nagraniu. Jest idealnie prosta i doskonale wpadająca w ucho, do tego smaczna, rubaszna, i bardzo disco-polowa. Czyżby miał być to hit? Tego nie wiemy, wiemy z zaufanego źródła natomiast to, że ciuszki zostaną zdjęte.

A kto inny miałby zdjąć ciuszki, jak nie piękna Justyna Mosiej z BUENOS ARES? Ta Justyna, która już w czwartkowy wieczór w klubie Explosion na 2. urodzinach stacji Polo TV ma w planie wykonać swoją nową piosenkę pt. „Uwielbiam Jego głos”. I wykonała. W programie u Macieja Smolińskiego za to mogliśmy zobaczyć inną piosenkę w oprawie klipu pt. „Buenos dziś gra”, która została zainspirowana 1. urodzinami tej świeżej na rynku mediów stacji. W klipie mogliśmy zobaczyć, oprócz pięknej Justyny w białym seksownym kostiumie, także takie gwiazdy, jak Radka Liszewskiego, Zbyszka Perkowskiego, czy Piotra Kobylińskiego. Nie powiem więcej, kto tam był, kto przy rurze tańczył, ile wódki wypił, i co się więcej działo. Po prostu, melanżyk firmowy branża disco polo miała i się zabawiała, a że przy okazji powstał klip ku pamięci, to dobrze. Przynajmniej było coś, co cokolwiek z tego wydarzenia pamiętało, i nie mówię tu o kamerzyście, ale o kamerze i jej zapisie. Zobaczcie, co działo się na imprezie:

Przedostatnią propozycją w programie był klip zespołów JORRGUS i BOYS pt. „Nasza muzyka”. Przy okazji Jurek Szuj promował swoją trzecią płytę pt. „Wasza muzyka”, która ukazała się w pierwszej połowie maja 2013 roku.

Okładka trzeciej płyty zespołu JORRGUS pt. "Wasza muzyka"

Źródło: http://www.facebook.com/Jorrgus.music

JORRGUS i zdjęcie z sesji zdjeciowej przy okazji promocji trzeciej płyty zespołu pt. „Wasza muzyka”


To, że klip ten jest promocją polskiej muzyki disco, to chyba nie muszę dodawać. Za to dodać trzeba, że z Marcinem Millerem nie tak łatwo zrobić wspólny projekt muzyczny, bo, jako gwiazda, zazwyczaj odrzuca przychodzące do niego propozycje współpracy. Tym razem dał się skusić i tym samym wyróżnił samego Jurka, jako człowieka, który coś w muzyce disco osiągnął. Współpraca ta zaowocowała bardzo udaną piosenką i klipem, który możecie zobaczyć poniżej:

Program „Wszystko mi Disco” zakończyła najnowsza produkcja pt. „Gwiazdą na niebie” reaktywowanej w 2007 roku po ośmiu latach nieobecności na rynku formacji IMPERIUM, w której skład obecnie wchodzą Mirosław Krysztopa, Ireneusz Korolczuk oraz, mówiąc kolokwialnie, tancerze. I choć film zrobiła, tak jak przy poprzednim materiale, RespectMedia, to nie jest to produkcja kosztowna. Nie przeszkadza to jednak samej piosence, która jest bardzo romantyczna, delikatna i ujmująca. To dziewczyna, „moja” dziewczyna, jest tu najważniejsza, i nie potrzeba żadnych niepotrzebnych dodatków, ani kosztownych elementów. Wystarczy piękna kobieta, natura, gitara i chłopak, który nie tylko zna się na swojej pięknej dziewczynie, i zna się na gitarze, ale także zna się na naturalnie pięknej muzyce, w której romantyczne dźwięki są podstawą, by wyrazić to, co wyrazić najtrudniej, uczucia dla dziewczyny.

I to już wszystko w komentarzu Pana Coco Jamboo do programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, która przy okazji drugich urodzin pozwoliła sobie na mocno promujący samą siebie odcinek. Ale nie promocja jest tu najważniejsza, nie prywata, ale sama muzyka i materiały wideo.

Który z teledysków był najbardziej interesujący? Która premiera jest dobrym materiałem na hit?

Źródło: http://www.youtube.com/user/WeekendOfficial/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/MusicSoleo?feature=watch
http://www.youtube.com/user/ShazzaYT/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/formacjapowerplay?feature=watch
http://www.youtube.com/user/andremusic2011/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/TelewizjaPoloTV?feature=watch
http://www.youtube.com/user/Tygrys666/videos?view=0
https://www.facebook.com/GrupaeXelent
http://www.youtube.com/user/grupaeXelent?feature=watch
http://www.youtube.com/user/omega9476/videos?view=0
https://www.youtube.com/user/TheRespectmedia?feature=watch
http://www.zespolimperium.pl/index.html

https://www.youtube.com/channel/UC852vKNqpkGrkI543DLa39w?feature=watch

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>