„Wszystko mi Disco” i premiera klipu SHYMI pt. „Sydney, Mallorca …”

idp opiniotworczy
 

Za nami odcinek programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, który pierwotną emisję miał jak zawsze w czwartek, tym razem 23 maja 2013 roku. Ostatni omówiony przeze mnie odcinek, z racji tego, że był emitowany 16 maja, w dzień 2. urodzin stacji Polo TV, niemal w całości był poświęcony temu wydarzeniu, co nie spodobało się Panu Coco Jamboo. Zobaczmy, co tym razem ma dla nas największa i na dzień dzisiejszy najlepsza stacja muzyczna w Polsce.

Program rozpoczął się od klipu do piosenki pt. „Nie mów nie” formacji RED STAR, w której główną i niezaprzeczalną gwiazdą disco jest Adam Krystowski. Adam Krystowski pochodzi z Zambrowa, a jego idealnym sposobem na dziewczyny jest kariera gwiazdy polskiej muzyki tanecznej. Sam klip do piosenki „Nie mów nie” kręcony był pod koniec października 2011 roku, a pojawił się na YouTube (skrót: YT) 1 grudnia 2011 roku. Teledysk był materiałem, który przy okazji promował debiutancką płytę zespołu RED STAR o tym samym tytule, która została wydana kwartał później, w marcu 2012 roku. Klip „Nie mów nie” to pierwszy profesjonalny teledysk podrywacza z Zambrowa, a zrealizowała go profesjonalna firma RespectMedia. Piosenka traktuje o rozstaniu i towarzyszącym temu procesowi emocjom. Sama produkcja wideo jest bardzo dobra, i pięknie się to ogląda, tak jak piękne są występujące w nim aktorki.

Następnie w programie „Wszystko mi Disco” mogliśmy obejrzeć pozdrowienia od Pawła Jasionowskiego z formacji MASTERS, a sam artysta, który ostatnio w bardzo dobrym klipie, dosłownie, szukał dziewczyny, zaprosił na kolejny klip RED STAR, ostatnią produkcję pt. „Gwiazda disco”. Sama piosenka pochodzi z repertuaru formacji ATLANTIS, która napisała piosenkę o podobnie brzmiącym tytule „Gwiazda z disco”. Jeśli chodzi o Pawła z MASTERS, który zaprosił na klip formacji RED STAR, to dopowiem, że ten m.in. piosenkarz i juror programu „Disco Star” przy wyborze klipu kierował się zapewne patriotyzmem lokalnym, bowiem obaj panowie rozpoczęli kariery właśnie w Zambrowie.

Źródło: https://www.facebook.com/Mr.REDAdamKrystowski

Adam Krystowski z formacji RED STAR w nowej odsłonie wizerunkowej

Abstrahując od powiązań, należy dodać, co najważniejsze, że klip jest bardzo dobry, i widać, że, choć sama piosenka jest stara, to jednak Adam rozwija się bardzo mocno, choćby nawet wizerunkowo. Ostatnio bowiem zmienił stronę, która stała się jednym z elementów wizerunku grupy RED STAR. Nie ma to jak odświeżenie wizerunku scenicznego, szkopuł w tym, by sam zabieg stylizacyjny był udany, a to z pewnością udało się Adamowi. Zobaczcie klip:

Pierwszą, oczekiwaną przeze mnie i widzów Polo TV premierą w programie był klip zespołu IMPULS do piosenki pt. „Zostańmy razem”. Nie będę powtarzał, że teledysk wyprodukowała firma RespectMedia, która wręcz zdominowała ten rynek, bo to prawda jest niewzruszona. Klip był kręcony, jeśli wierzyć komentarzom na YT, po części w Sali Klubowej Scorpio Club Wnory we Wiechach, a także w prywatnym domu Piotra. Powiem teraz więcej o zespole IMPULS, który ma już bardzo silną pozycję na polskiej scenie disco. Zespół powstał w 2001 roku w mieście uważanym za stolicę disco polo, a więc w Białymstoku. Inicjatorem formacji o tytule, który inspiruje do działania, był Piotr Kobyliński. W 2002 roku IMPULS wydał swój debiutancki album pt. „Explozja”, który zanotował eksplozję dobrego przyjęcia i popularności dzięki takim piosenkom, jak „Nierealny świat”, czy tytułowa „Explozja”. Druga płyta zespołu IMPULS nosiła tytuł „Białe Anioły”, a została wydana w 2006 roku. Trzecią płytę o nazwie „Dla Was” przyniósł rok 2009. Obecnie, od 2011 roku trwają prace nad kolejną, czwartą płytą zespołu. Po przebudzeniu się „na kacu” Piotrek zdaje sobie sprawę, że to nie imprezy do rana są najważniejsze, nie alkohol i hazard, ale kobieta, na której mu zależy. W pewnym momencie swojego życia mężczyzna zdaje sobie sprawę, że kolejne poranki na fazie po nocnym melanżu już nie są tak ekscytujące, jak wtedy, kiedy miało się lat dwadzieścia, i pora od nowa ułożyć listę życiowych priorytetów. Wtedy uświadamia sobie, że wie, czego chce. Kobieta zajmuje miejsce pierwsze, i nie oznacza to, że facet jest pantoflarzem. Wspólne planowanie przyszłości to zabawa bardziej zajmująca, niż samotne typowanie strategii ruletki wedle systemu Labouchere’a, nawet wtedy, kiedy spędzone razem godziny mają upłynąć w Ikei na planowaniu przestrzeni mieszkalnej. Drinki z klubu zostają zamienione na herbatkę we wspólnym gniazdku, a przypadkowe dziewczyny z wnętrz jaskiń hazardu na tę jedną, jedyną. Ale dodajmy urozmaicenie: dziewczyna zostaje widziana z innym, co wzbudza jeszcze większą falę zazdrości, miłości i przywiązania u faceta. Ciekawe. Pewnie niektórzy chcieliby usłyszeć morał tej opowieści, która w wydaniu Pana Coco Jamboo połączyła dwa klipu zespołu IMPULS, „Mam kaca” i „Zostańmy razem”? Morału nie ma, bowiem każdy styl życia jest równie zajmujący i gwarantuje różne atrakcje. Nie da się powiedzieć, że życie z kobietą w stałym związku jest bardziej wartościowe, niż życie singla, bowiem każde jest na swój sposób atrakcyjne, i niesie ze sobą podobnie wielki bagaż radości i smutku. Pytanie tylko, dlaczego w klipie o związku modelka była znacznie mniej atrakcyjna, niż modelka z klipu imprezowicza? Ale jest to pytanie nieładne, które wkracza już w sferę gustu, a jak wiemy, o gustach się nie dyskutuje.

Magda Niewińska, którą mogliśmy zobaczyć w jej ostatnim reaktywowanym klipie do piosenki pt. „Łączy nas noc (RMX)”, zaprosiła na własne wykonanie covera piosenki pt. „Hej, Man!”, którą pierwotnie zaśpiewała Anna Jurksztowicz, zaś muzykę napisał Krzesimir Dębski, a słowa piosenki Jacek Cygan (singiel z 1986 roku). Musicie się, niestety, zadowolić wersją audio:

Kolejną propozycją w programie prowadzonym przez laureata nagrody Sympatia Roku 2013, Macieja Smolińskiego, była produkcja AFTER PARTY do piosenki pt. „Tylko Ona Jedyna”. Klip miał swoją premierę 11 kwietnia, a w ciągu niecałych dwóch miesięcy zanotował już ponad milion wyświetleń na YT (dokładnie 1,18 mln) i bardzo wysokie oceny 21,29 do 1 (pozytywne/negatywne oceny).

Źródło: https://www.facebook.com/lAfterParty

Kadr z klipu formacji AFTER PARTY pt. „Tylko Ona Jedyna”; na zdjęciu roztańczony Patryk i piękne dziewczyny

Teledysk został już omówiony przez Pana Coco Jamboo przy okazji wcześniejszego odcinka programu „Wszystko mi Disco”, więc nic już więcej o nim nie dodam. Dodam za to to, że zespół z Dolnego Śląska na czele z Patrykiem Pegzą przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, której premiera wstępnie przewidziana jest na 21 czerwca 2013 roku. A na niej znajdą się starsze i najnowsze piosenki AFTER PARTY, wśród których trudno znaleźć te, które nie okazały się hitami. W ostatniej mojej facebookowej rozmowie z Patrykiem wokalista AFTER PARTY powiedział otwarcie, że dobre brzmienie to jego pasja. I to jest to, ludzi z pasją warto promować. Zobaczcie teledysk do piosenki pt. „Tylko Ona Jedyna”:

Zagraniczną propozycją prosto od Polo TV był klip MONRAY do utworu pt. „Make luv”. To swoista celebracja cielesności, życia i piękna. Piękna pojmowanego przez pryzmat klasycznego jego pojęcia wypracowanego przez starożytnych Greków, dla których kult ciała i sprawności fizycznej był niezwykle istotny. I tutaj również bawią się cielesnością, muskulaturą, ale nie kulturystyką, bawią się młodością i zdrowiem, a nade wszystko urodą. Wokalistka, o falistych włosach i greckiej urodzie, zadziwia nie tylko głosem, ale i wyglądem. Niestety, na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć nic więcej o tych artystach, którzy promowani są przez polską wytwórnię Magic Records.

Kolejnym klipem była produkcja wideo do piosenki pt. „Taka gra” formacji SERVIS. Na stronie IDP po raz pierwszy spotykamy się z tym zespołem, ale sam zespół nowy nie jest, bowiem swoje początki datuje na 1997 rok. W tym okresie na pomysł założenia kapeli wpadł Cezary Kożan. Trzy lata później, w 2000 roku, do zespołu dołączył Łukasz Jakończuk. Współpraca panów była tak dobra, że w tym samym roku SERVIS wydał pierwszą solową płytę pt. „Wakacje, lato my”. A żeby chłopakom na scenie nie było nudno, a na pewno, by nie było nudno panom pod sceną, zespół wzbogacił skład o dwie zmysłowe tancerki, które nie tylko do zespołu wnoszą talent, ale i urodę. Formacja posiada teledyski do piosenek: „Płacze świat”, „Ty serce wyrwałaś”, „Oczu blask”, „Impreza”, „Dałem jej serce”, „Ona” czy „Taka gra”. Niewątpliwie, do najbardziej ponętnych należą – drugi, piąty, czy przedostatni, która to ostatnia z wymienionych piosenka jest też jedną z bardziej znanych, a na pewno udanych. Klip wyemitowany w programie u Macieja Smolińskiego został opublikowany na YT na kanale TheRespectmedia końcem listopada 2012 roku, i wydaje się, że sama melodia piosenki jest już tak charakterystyczna, że w zasadzie Czarek mógłby śpiewać o czymkolwiek, a piosenka by się obroniła. Nie śpiewa on jednak o niczym, a o samej grze między kobietami a mężczyznami, grze w dodatku naszpikowanej seksualnymi podtekstami. Fraza „chcę w Tobie cały zanurzyć się” w swojej dosłowności szokuje, ale i jest tym mocnym akcentem, który dodaje całości pikanterii i smaku. Tańcząca para na pewno jest niezłym pomysłem, ale czy uwodzi aż tak, jak uwodzą mnie słowa piosenki? Nie sądzę, zresztą, zobaczcie sami:

Z okazji zbliżającej się 3. edycji „Disco Hit Festival Kobylnica”, do którego to festiwalu pozostało nieco ponad miesiąc, w programie mogliśmy zobaczyć wspomnienie festiwalowe sprzed roku, a była nim piosenka zespołu MIG pt. „Co Ty mi dasz”. Ostatnio pisałem więcej o zespole MIG, w skład którego wchodzi czworo rodzeństwa. Bez wątpienia Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek nie potrzebują swojego nazwiska, by zostać gwiazdami polskiej sceny disco. Wystarczy im to, co mają, talent, przebojowość i znajomość tajnego sekretu na hity, o czym choćby świadczy pierwsze miejsce na wspomnianym festiwalu za piosenkę „Jej dotyk”. Zobaczcie nagranie MIG z utworem „Co Ty mi dasz”, które zostało zarejestrowane przez Michała MC Brodowskiego:

Nie tak dawno temu formacja EXELL atakowała nas z ekranów premierowym klipem pt. „Nie bój się”, a teraz w programie „Wszystko mi disco” znalazł się kolejny, tym razem klip do piosenki pt. „Bez miłości”. Same obrazy są nasycone głębią, kolorem i smakiem, a sprawia to pewnie wokalistka Magdalena Kusiak, która, kiedy śpiewa, że „bez miłości seks jest nic niewarty”, robi to tak, że jej wierzę, i ani myślę o miłości bez seksu, ani – co tu jest przedmiotem głównym – tym bardziej o seksie bez miłości. Jak widać, piosenka może pełnić funkcję zarówno przestrogi, jak i spełniać rolę terapeutyczną (wersja dla niewiernych). Obraz w klipie jest tak zrobiony, że płynący z niego klimat jest niemal pełen seksu i miłości, choć nie ma w nim golizny. Saksofon jest szczery, grany przez żywe usta i tchnięty przez duszę. To na pewno jest coś wartościowego, i jeśli nawet nie stanie się hitem, to na pewno zapisze się na dłużej.

Ale zbyt wysoko pofrunęliśmy, i trzeba chyba zejść niżej, bo inaczej nikt nas nie złapie. Zespół SHYMI, którego nazwa pochodzi prawdopodobnie od imienia lidera, Szymona Nowaka, i który istnieje na rynku muzycznym, również prawdopodobnie, około roku, pokazał nam nie tyle swoje nogi, a także nie sprowokował mamy do krzyku, a porzucił i Sydney, i Mallorcę, i Tokio, i Alabamę, dla, co dziwne, Warszawy. Jednak, gdy się spojrzy w „Sydney, Mallorca …” na to, co wyprawia Shymi w pożyczonym cabrio, jadąc z Mr Slidem i dwiema ponętnymi dziewczynami, gorącymi w dodatku jak lawa, to i mi podoba się taka Warszawa. Do diabła z tą Mallorcą, do diabła z Tokio czy Alabamą, czy z Sydney na antypodach, mnie się podoba ta młodzieńcza energia, ten wielkomiejski melanż, ten klub, którym jest Arena Strubiny, ta bezsłoneczna stolica imprezy, podoba mi się tu wiele i więcej nie trzeba. Ten nowy teledysk jest naprawdę dobry, i chyba na wakacjach nie będziemy słyszeć nic innego. To zakrawa na taki imprezowy hit. Brawo!

Przed chwilą mieliśmy gorące jak lawa warszawskie dziewczyny, teraz Agnieszka z formacji EXAITED jest tak gorąca, że lawa przy niej to ledwie zimny strumyczek pokory. Zespół EXAITED zaczynał podbijać parkiety mniej więcej od 2005 roku, kiedy to wspomniana Agnieszka Drewnicka połączyła swoje siły z Tomkiem Sidorukiem. Powiem szczerze, że pani Agnieszka jest tak piękną kobietą, że musiałem użyć ostatek sił woli, by móc skupić się na przeczytaniu biografii zespołu na stronie, stronie bogatej w dokumentację fotograficzną z różnych występów formacji EXAITED. A uzbierało się tego trochę. W 2008 była impreza „Hity na Czasie” Radia Eska, także w 2009 roku artyści wzięli udział w tej prestiżowej imprezie. Oprócz tego, formacja została zaproszona na imprezę sylwestrową z Polo TV, z której to zobaczyć możecie poniżej materiał wideo. W programie „Wszystko mi Disco” została wyemitowana piosenka z tej jedynej nocy pt. „Daj, daj, daj”. Za takie wykonanie, w takiej oprawie, mężczyzna powinien bez wahania dać kobiecie wiele, nie czekać nic w zamian, a oddać wszystko. Niech Ona poczuje się bosko, bo jest boska, a ja ze słowami tej piosenki odpłynąłem, z tym obrazem, z tym klimatem, z sensem i z prostą niezaprzeczalnością potrzeb.

Odcinek programu „Wszystko mi disco” zamknęła piosenka G & G z klipem do covera pt. „Use Somebody”. Pierwotnym wykonawcą utworu „Use Somebody” była grupa KINGS OF LEON (2008 rok), która klipem do tego nagrania (2009 rok) podbiła serca światowych słuchaczy stając się się megahitem z ponad 62 mln wyświetleń i multi-wysokimi ocenami w skali aż 76,42 do 1. Piosenka opowiada o niedostrzeżonej miłości, która ma szanse zaistnieć. Wystarczy zauważyć tę druga osobę, która jest tak blisko. I teraz, bo pod koniec marca 2013 roku grupa G & G rzuciła się na głębokie wody z coverem tego megahitu. Na pewno niezauważone nie mogą pozostać ładne obrazy wspomagane animacją komputerową (choć sama animacja zawodzi), specyficzny styl wokalisty, wydziaranego po same uszy, na pewno ten wokal ma swoje możliwości, na pewno dziewczyna z klipu w końcu zauważa kogoś takiego, jak „ja”, ale czy jest sens robienia czegoś z czegoś doskonałego? Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale wiem jedno: w porównaniu do pierwowzoru to trochę za mało, nawet dla kogoś takiego, jak ja.

To już koniec omówienia ostatniego odcinka programu pt. „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, w którym prowadzącym jest dziennikarz idealny, a w dodatku bardzo sympatyczny, Maciej Smoliński.

A już dzisiaj kolejny odcinek w stacji Polo TV o godz. 17: 15. A w nim: premiera klipu formacji BASTA pt. „Mała prawda”, w którym, obok Evy, zaśpiewa Mariusz; premiera klipu zespołu SOLARIS pt. „Biała dama”; premiera klipu zespołu LIDER DANCE pt. „Co za dziewczyna”, a także premiera klipu formacji MAVERS pt. „Pragnę Cię kochać”. Ja widać, same premiery.

Foto-zaproszenie:

Źródło: M. Smoliński

Kolejny odcinek programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV – 30 maja 2013 roku; zdjęcia promujące odcinek (na górze i u dołu)

Źródło: M. Smoliński

A Wam, drodzy Czytelnicy, który z dzisiejszego omówienia klipów kawałek podobał się najbardziej?

Źródło: http://www.youtube.com/user/MrKrystel?feature=watch
http://mastersmusic.pl/
http://www.youtube.com/user/ImpulsZespol/videos?view=0
http://www.zespolimpuls.pl/index.php
http://www.youtube.com/user/AFTERPARTYMUSSIC/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/MagicRecordsPoland/videos?view=0
http://www.zespolservis.pl/
http://www.youtube.com/user/TheRespectmedia?feature=watch
http://www.youtube.com/channel/UC_IJnK9JMrpieQ4hszkASGQ/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/SHYMI2011/videos?view=0
http://www.exaited.pl/index.html
http://www.youtube.com/user/TOMxACE/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/kontor/videos?view=0

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>