„Wszystko mi Disco” i premiera klipu „Mała prawda” formacji BASTA

idp opiniotworczy
 

Witam w omówieniu programu „Wszystko mi Disco” Polo TV z dnia 30 maja 2013 roku, w którym prowadzącym jest zawsze świetny Maciej Smoliński. Na naszym skromnym portalu IDP komentuje nieco mniej świetny, nieco mniej sympatyczny, i pewnie nieco mniej przystojny Mr Coco Jamboo, jednak z pewnością nie jest jeszcze taki do niczego. Przynajmniej miło tak o sobie myśleć.

Pewnie niektórzy zastanawiają się, dlaczego Pan Coco Jamboo akurat tak przyczepił się do tego programu, niemal jak rzep do psiego ogona, że tylko w kółko o nim mówi, w kółko pisze. Już odpowiadam. Po prostu, ten program mi się podoba, a że niezbyt często sięgam do telewizorni, to i niezbyt wiele mogę o niej powiedzieć. Z pewnością, jeśli ktoś z naszych Gości portalu podsunie mi podobny program z konkurencyjnej stacji telewizyjnej w stosunku do Polo TV, np. z ITV czy TV Disco, to rozważę rozpoczęcie serii omówień do nowego cyklu. Tymczasem, forma „Wszystko mi Disco” jak najbardziej mi odpowiada z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze, bo są tam najnowsze teledyski, po drugie, bo w zasadzie treść ograniczona jest tam do minimum, co daje mi szersze pole do komentarza. Mógłbym też streszczać inne programy, ale po co? Nie lepiej je samemu obejrzeć? A tak, macie Państwo i teledyski, i szerszy komentarz, co, mam taką nieskromną nadzieję, jest pewnym dodatkiem w stosunku do programów bardzo sympatycznego Macieja Smolińskiego.


Ale dość tych meta-rozważań, czas na kolejny odcinek, gdzie wszystko jest disco.

Czwartkowy program z 30 maja rozpoczął utwór będący wynikiem współpracy Marcina Millera z zespołem DRIFT. To w zasadzie, jak podaje podpis pod wideo na YouTube (skrót: YT), Marcin został zaproszony do współpracy przez Dominika Golaka. Powstał w ten sposób utwór, który promuje najnowszą płytę zespołu DRIFT. Materiał poniżej to nagranie z 2. urodzin stacji Polo TV, na których na żywo Marcin Miller z członkami zespołu DRIFT wykonali piosenkę pt. „Idol”. Może teraz nieco więcej o zespole DRIFT, bo jak będę pisał tylko o nich jako „członkach”, to mogą się obrazić. Gdy odwiedzi się stronę formacji DRIFT, to nie trudno zauważyć, że wspiera się ona na trzech filarach, bowiem na trzech osobnych fotografiach widnieją trzej panowie: Dominik Golak, odpowiedzialny za wokal, choreografię i taniec, Michał Truszkowski oraz Tomek Doliwa, obydwaj odpowiedzialni za taniec. Dominika Golaka, lidera DRIFT-u, niektórzy mogą kojarzyć z zespołami MAXEL i FISHER. I w zasadzie się nie mylą. W tych dwóch formacjach Dominik robił choreografię i tańczył. Michał i Tomek to tancerze o międzynarodowej renomie, pierwszy pracował m.in. z Justinem Tinberlake’m, drugi – uczył się u Llill Phil’a. To, co połączyło tych trzech panów przez zawiązaniem się zespołu, to pewnie związek ze stowarzyszeniem tanecznym „Masakra” w Ełku, w którym Dominik jest prezesem. Panowie, wbrew temu co śpiewają, nie są mistrzami bezrobocia, a na swoim muzycznym koncie mają takie piosenki, jak „Zdezorientowany (Do ex)”, „Zagubione marzenia”, „Ogień ciał”, czy „Drifting”, do której w maju 2011 roku został opublikowany teledysk. Ostatnio, pod koniec grudnia 2012 roku, chłopaki z DRIFT’u pozazdrościli przeboju „Psy” formacji GANGNAM STYLE i zrobili pastisz tego utworu pt. „Głośniej muzę daj”. Jeśli chodzi o związek Marcina Millera z zespołem DRIFT, to trzeba dodać, że to nie jest pierwsza współpraca, bowiem w 2011 roku powstała piosenka pt. „Nasze Miasto”, w której zaśpiewał jeszcze Piotr Karpienia. I choć droga do wykonania piosenki „Idol” była tu naprawdę kręta, jak kręte były zdania Pana Coco Jamboo, to zobaczcie nagranie z 2. urodzin Polo TV, które miały miejsce w klubie Explosion w Warszawie, i sprawdźcie, czy chcielibyście mieć takie życie, jak tytułowy idol?

Kończąc na chwilę z autopromocją, Polo TV pokazała premierowy klip formacji LIDER DANCE do piosenki pt. „Co za dziewczyna”. LIDER DANCE powstała w 2004 roku, a formację składającą się z początku z panów Marcinów, Madajskiego i Tomczyka, wzbogaciła Karolina Michalak, laureatka wielu konkursów wokalnych. Artyści związani są z firmą fonograficzną Vanila Records. Trzeba przyznać, że klip do piosenki „Co za dziewczyna” trzyma się dobrze w tradycyjnym nurcie polskiego disco, jednakże jest jednocześnie powiewem nowszych rytmów, a tą dziewczyną, którą zapamiętałem z obrazu wideo nie była, co ciekawe, główna modelka, ale Karolina, wokalistka LIDER DANCE, której twarz jest tak promienna i jasna, jak mogą być promienne, jasne i piękne łany polskich zbóż, gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała itd. Nie przeszkadza to jednak podglądać tę właściwą dziewczynę, która radością zawróciła w głowie, uśmiechem czarowała na lewo i prawo, z życia czerpała soki miłości, i dawała obietnice spotkania. Panowie, jak macie taką wokalistkę, po co wynajmujecie modelkę? Mimo wszystko piosenka jest obiecująca.

Kolejną premierą, wręcz mega-premierą, nie tylko dla zespołu BASTA, ale i całej Polo TV, był klip do piosenki pt. „Mała prawda”. Piosenka i klip były tak zdumiewające, że nie wytrzymałem do czasu publikacji omówienia programu „Wszystko mi Disco” i zdecydowałem się na opublikowanie osobnego artykułu na stronie, który nosi tytuł „Premiera klipu do piosenki pt. »Mała prawda« formacji BASTA”. Taki bieg zdarzeń sprawił, że teraz w zasadzie mogę powtórzyć wyrażoną tam opinię, że klip ten jest tak dobry, że w zasadzie uważam go za jednego z najlepszych w tym roku, jakie udało mi się obejrzeć. Ale, spokojnie, to dopiero połowa roku. Po więcej szczegółów mogę odesłać do wspomnianego artykułu. Brawo Evo, Mariuszu, Bogusiu i Asiu, robicie rzeczy niezwykłe.

Źródło: https://www.facebook.com/pages/BASTA/370731718607

Formacja BASTA coraz bardziej zadziwia swoimi produkcjami, że aż zaczyna przestawać zadziwiać; na zdjęciu (od lewej): Mariusz, Eva, Asia i Boguś

Dla smaczku mogę dodać o samym zespole, że uważam go za jeden z tych, który potrafi maksymalnie wręcz wykorzystać social media, a kontakt z samymi mediami jest bardzo profesjonalny. Zobaczcie klip formacji BASTA, która po bardzo dobrym klipie „Hej, czy Ty wiesz kochanie” udowadnia, że potrafi jeszcze dużo, czego dowodem jest poniższy materiał:

Maciej Smoliński, który ma co świętować, bowiem otrzymał nagrodę Sympatia Roku 2013, zaprosił na klip ANDRE do piosenki pt. „Disco polo gra”. Sam klip miał swoją premierę 17 maja, czyli przed dwoma tygodniami, i jest doskonałym zwieńczeniem całej ostatnio wykonanej pracy Andrzeja, która doprowadziła tego artystę tak wysoko. Disco polo nie ma co się wstydzić, a bawić się przy nim, brać życie z uśmiechem i muzyką, zwłaszcza, kiedy to jest polskie disco.

Andrzej ANDRE Marcysiak podczas koncertu podczas 17 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2012

Źródło: http://www.andremusic.pl/

ANDRE, czyli Andrzej Marcysiak z ekipą podczas pozowania na festiwalu w Ostródzie w 2012 roku

Ja dodam tylko nieśmiało, korzystając z reguł autopromocji, których uczę się od najlepszych, że na portalu IDP w wyniku pierwszego starcia Gladiatorów ANDRE został bezdyskusyjnym zwycięzcą z klipem do utworu pt. „Urodziny u Haliny”. Pamiętajcie, że debiutancka płyta „Tylko z Tobą” jest już do kupienia, choćby poprzez stronę artysty. A teraz, disco polo gra!

Przy okazji 2. urodzin Polo TV na scenie klubu Explosion w Warszawie wystąpił Paweł Jasionowski z formacji MASTERS z piosenką pt. „Serce do koperty”, do której słowa napisała Monika Chorko. Słowa o miłości, słowa piękne, zwariowane, nieszablonowe, słowa, które wyśpiewywane przez Pawła nabierają szczególnego znaczenia i kolorytu. Posłuchajcie wersji audio dostępnej na kanale formacji MASTERS na YT, i powiedzcie za Pawłem swojej ukochanej – „kocham”:

Polo TV poprzez program „Wszystko mi Disco” nie tylko wspominała swoje 2. urodziny, ale także wspominała półfinałowy odcinek programu „Disco Star”, w którym formacja TALISMAN wykonała piosenkę pt. „Tobie podaruję”. Sama piosenka widnieje w repertuarze zespołu CLASSIC, który nosząc taką nazwę nie mógł nie stać się klasyką disco polo. Utwór „Tobie podaruję” widnieje ściślej na ostatniej płycie zespołu z Iłowa pt. „Wszystko się zmienia”, zespołu, którego obecny skład tworzą Robert Klatt i Mariusz Winnicki. Ale nie chciałbym już dłużej zabierać pięciu minut formacji TALISMAN, która powstała w 1992 roku, w tym samym roku, co zespół CLASSIC. Trzon zespołu TALISMAN stanowią bracia, Krzysiek i Grzesiek Tomaszewicz. Sama formacja nie jest zbyt płodna, jeśli chodzi o utwory, czy większe wydawnictwa muzyczne, za to płodna jest w zakresie koncertowania i dawania publiczności bezpośredniej radości, jaką jest możliwość posłuchania zespołu na żywo. Na stronie TALISMANA można posłuchać utwory: „Party na plaży”, „Pocałuj mnie”, „Słowa i łzy”, czy piosenkę, do której inspiracją było wzięcie udziału w konkursie stacji Polo TV, a nosi ona tytuł „Disco Star”. Zobaczcie wykonanie piosenki pt. „Tobie podaruję” przez formację TALISMAN z repertuaru CLASSIC:

Trzecią premierą w programie Macieja Smolińskiego był klip zespołu MAVERS do utworu pt. „Pragnę Cię kochać”. MAVERS to formacja, w której głównym dowodzącym jest Mariusz Głodowski. Obok wspomnianego utworu, MAVERS ma w swoim repertuarze hity: „Boginią jesteś” czy „Bo jesteś mą gwiazdą”. Klip do piosenki „Pragnę Cię kochać” opowiada bardzo ciekawą historię młodej i bardzo przystojnej pary, która zatraca się we własnych relacjach w miejskiej scenerii. Doprowadza to do rozstania, bólu, pragnienia ponownego złączenia i miłości. Czy młodzi ludzie ponownie złączą swe historie, czy tylko pozostaną na odtwarzaniu minionego? Zobaczcie ten materiał, posłuchajcie tej piosenki. Dodam dla zachęty, że dziewczyna z teledysku jest naprawdę intrygująco piękna, a wokalista z MAVERS nie ciśnie głosem ponad miarę, a lekko wyśpiewuje swoją drogę do sławy. Kawałek udany, i choć może nie posiada tej głębi, co „Mała prawda” BASTY, to jest interesującym akcentem w programie.

Pierwszą i jedyną produkcją zagraniczną w programie był klip CHARLES’a & EDDIE’go pt. „Would I Lie To You?”. Nazwa duetu wzięła się od imion muzyków, Charles’a Pettigrew’a oraz Eddie’go Chacon’a. Singiel „Would I Lie to You?” pojawił się w 1992 roku. Jak widać, to już trzecia wydarzenie w tym programie, które wiąże rok 1992. Niestety, Charles zmarł młodo na raka, mając tylko 37 lat. Pozostawił po sobie coś niezwykle pięknego i trwałego – muzykę. Piosenka „Would I Lie To You?” jest w zasadzie jednym wielkim wyśpiewanym zapytaniem do zazdrosnej ukochanej, mającym na celu przekonanie Jej o tym, że ta druga osoba nie kłamie. A jest to niezwykle trudne, bowiem, jak wiemy, faceci kłamią nieustannie, nawet wtedy, kiedy mówią prawdę. No cóż, widocznie ich mózgi są tak skonstruowane, że nijak opowiedziane przez nich historie nie dają się dopasować do historii, jaką mogą sobie opowiedzieć kobiety. Niby patrzą na to samo, a inaczej to widzą i opisują. Kłamstwo jest także, jak pamiętamy, punktem, który łączy piosenkę pt. „Mała prawda” BASTY. Widać, że selekcjonerzy klipów do programu „Wszystko mi Disco” postarali się. Zobaczcie klip:

Czwartą premierą był klip do utworu „Biała dama” formacji SOLARIS. Niestety, panowie weszli w jakieś dziwne układy, i nijak ich klipu nie można znaleźć w sieci. Nie martwcie się, jak tylko się pojawi, Pan Coco Jamboo wrzuci go w miejsce poniższego materiału. Historia SOLARIS sięga daleko, bo aż roku 1990, w którym to formację założył Piotr Wójcik.

Źródło: M. Smoliński

Zdjęcie z planu klipu „Biała dama” formacji SOLARIS

Zespół ma w swojej dyskografii aż osiem płyt. Zaprezentowane poniżej wykonanie pochodzi z „Disco Hit Festival Kobylnica” z 2012 roku, na którym, obok wykonania piosenki „Biała dama” przez SOLARIS, na filmie widać także zespół MAXX DANCE z piosenką „Chodź skarbie”. Obejrzyjcie to wspomnienie festiwalowe:

Ostatnim klipem w programie, a zarazem ostatnią premierą w programie bardzo bogatym w nowości, był teledysk Emila Jelenia z BEAT MAGIC pt. „Lecimy”. Emil Jeleń to człowiek, który miał swoją przygodę z omówioną wcześniej formacją SOLARIS, bowiem tworzył muzykę do singla „I już zawsze tak będzie”, singla „Szmaragdy i diamenty”, a także albumu o tym samym tytule z 2008 roku. BEAT MUSIC to najnowszy projekt muzyczny Jelenia, człowieka, którego początek aktywności muzycznej przypada na połowę złotych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Oprócz z SOLARIS, Emil współpracował z takimi zespołami, jak NJOY, ZERO, MEFFIS, BAFLO, czy BENYA. Ostatnio, pod postacią BEAT MAGIC, wydał album o nazwie „Lubisz to”, na którym znalazło się aż 20 piosenek, m.in. „W cieniu wierzb (I like Chopin)”, do której powstał także teledysk. Przez moment zacząłem się zastanawiać nad tym, o czym jest piosenka pt. „Lecimy”. Ale nie musiałem głęboko wytężać umysłu, bowiem pod klipem na YT widnieje całkowity opis interpretacyjny, który, cytuję:

„»Lecimy«, to piosenka o chłopaku, który spotyka dziewczynę i proponuje swojej wybrance, żeby polecieli razem. I chociaż przed lądowaniem para przeżywa naprawdę mocne turbulencje, to okazuje się że tam, nad chmurami, było naprawdę przyjemnie! Tylko czy na pewno zakochanemu chłopakowi chodzi o lot samolotem? Odpowiedzi szukajcie w tej piosence! A w klipie bardzo ciekawa historia i wspaniałe ujęcia z lotu ptaka, to naprawdę trzeba zobaczyć!!!”


Zobaczcie, jak skończy się ta historia, którą możecie obejrzeć w klipie poniżej, w klipie, w którym widać ładne obrazki, zakochaną parę, podniebne przestrzenie i morze, a że chłopakowi chodzi zawsze o co innego, niż dziewczynie, to wiemy. Szkoda słów, obejrzyjmy:

To już koniec omówienia programu Macieja Smolińskiego pt. „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV. W programie zobaczyliśmy dużo nowości, trochę starości i dużo autopromocji. Ale tak już bywa, że kiedy dziecko osiąga postać dwulatka, to w zasadzie oprócz otaczającego go najbliższego świata, zainteresowane jest tylko sobą.

A Wam, drodzy imprezowicze portalu IDP, który teledysk najbardziej przypadł do gustu?

Źródło: http://golo321.webd.pl/
http://www.youtube.com/user/driftvevo?feature=watch
http://www.youtube.com/user/belfer69?feature=watch
http://www.liderdance.pl/
https://www.youtube.com/user/VanilaRecords?feature=watch
https://www.youtube.com/user/TheDiscopolo?feature=watch
https://www.youtube.com/user/andremusic2011?feature=watch
http://www.andremusic.pl/
https://www.youtube.com/user/MastersMusicPL?feature=watch
http://www.classic.org.pl/
http://www.talisman.pl/
https://www.youtube.com/user/discostarpolotv?feature=watch
http://www.mavers.pl/
https://www.youtube.com/user/MaversMusic?feature=watch
http://www.youtube.com/user/DiscoHitFestival?feature=watch
http://www.youtube.com/user/emimusic?feature=watch
http://www.solaris-solaris.pl/
http://beatmagic.pl/
http://www.youtube.com/user/WydawnictwoFOLK?feature=watch

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>