„Wszystko mi Disco” i premiera klipu „Jesteś tak szalona” formacji VIVAT

idp opiniotworczy
 

Program „Wszystko mi Disco” najprężniej rozwijającej się stacji muzycznej w Polsce, Polo TV, z dnia 20 czerwca 2013 roku był, jak poprzedni odcinek, usłany premierami.

Na stronie IDP w prawym pasku można głosować na ulubioną telewizję, a Pan Coco Jamboo postara się dopasowywać treści strony do telewizji, która będzie wyprzedzać pozostałe.

Program Macieja Smolińskiego, dziennikarza doskonałego, rozpoczął klip do piosenki „Jesteś tak szalona” formacji VIVAT. Zespół VIVAT powstał w 1996 roku. Założycielami jego byli Grzegorz Rydzewski i Robert Kudryś. Niestety, formacja w 2001 roku zawiesiła swoją działalność, a powodem tego był wyjazd Grzegorza do USA. W 2009 roku, kiedy disco polo wróciło do łask i stało się trendy, zespół został reaktywowany. W czerwcu 2001 roku miała miejsce premiera albumu „Jak anioł”, zaś w reaktywowanym zespole z liderem Grzegorzem Rydzewskim albumem otwierającym nowe dzieje, ale zarazem zaznaczającym powrót była produkcja „Come Back” z kwietnia 2009. Zespół posiada kilka teledysków, jak do piosenki „Gdy wstanie dzień” z 14 lipca 2011 roku, „Wszystko, czego chcesz” z 24 grudnia 2011 roku, „Każdy dzień” z 12 sierpnia 2012 roku, czy „Teraz skarbie” z 23 lipca 2012 roku (daty premier z YouTube). Nie da się ukryć, że to, co łączy wszystkie te klipy, to dobre piosenki, wysokie oceny widzów, oraz wpływ kultury amerykańskiej. Z tego względu może powinno się mówić o tym nurcie: „disco-ameryko-polo”? Mnie najbardziej ze starszych klipów podobał się ten zrobiony do piosenki „Wszystko, czego chcesz” zrealizowany przez Variete Productions. Piosenka traktuje o tęsknocie i jest, co tu dużo mówić, po prostu piękna. Musicie ją zobaczyć na kanale VIVAT w YouTube (skrót: YT)! Ale nie zabierajmy uwagi najnowszej produkcji od VIVAT, klipowi do piosenki „Jesteś tak szalona”. Klip pojawił się na YT na kanale VIVAT 12 czerwca, a jego realizacji podjęła się zaprzyjaźniona Variete Video Productions. Klip w rozszerzonej wersji zaczyna się od tego, że siedzą sobie chłopaki na przedmieściu jednego z amerykańskich miast, zapewne Chicago, a do nich podjeżdżają amerykańscy kumple, którzy śpiewają polskojęzyczną piosenkę razem z grupą VIVAT. Nagle następuje eksplozja kolorów i kształtów, prawdziwa uczta dla zmysłów zamknięta w kilkusekundowej paczce pojącej moje zmysły aż nadto. Widać bowiem piękne dziewczyny w warsztacie samochodowym pełnym kolorowych aut. I zaczynają lecieć słowa „jesteś tak szalona”. Już po tych kilku sekundach produkcji czuję, że będzie to hit. Dziewczyny majstrują przy samochodach, motyw może znany, ale cieszy, a chłopaki postanawiają sobie podriftować. „Myśli tak szalone mam/ każdego dnia jesteś w mej głowie” to świetny fragment, i z pewnością zasługuje na muzyczną nagrodę od IDP. Podoba mi się ten słoneczny klip, te dziewczyny niezbyt stuningowane, jak na amerykańskie standardy, te kolory połączone z kształtami wytworów techniki, ta lekkość muzyki i wokalu, uśmiech bijący z ekranu i lekki muzyczny przegląd od DJ Crash’a. To z pewnością będzie hit!

Drugą odsłoną muzyczną w programie „Wszystko mi Disco” był fragment koncertu grupy MEJK, składającej się z doskonałej pary, Elwiry i Mariusza, która wystąpiła w klubie Explosion w Warszawie podczas, a jakże, 2. urodzin stacji Polo TV. Nie da się ukryć, że pani Elwira jest osobą nie tylko zwariowaną w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale także posiada bardzo dobry wokal. Utwór „Daj nam czas” jest już znany fanom MEJK, ale w klubie Explosion mogliśmy posłuchać wersji, oczywiście, klubowej. Zobaczcie i posłuchajcie, jak lekko podliftingowany został jeden z największych przebojów duetu z Morąga:

W dniu premiery w Polo TV miał także swoją youtube’ową premierę klip do piosenki „Serce do koperty” formacji MASTERS. Paweł Jasionowski to osoba, której losy mocno związały się z Polo TV, głównie za sprawą udziału w muzycznym talent-show „Disco Star”, w którym był jurorem. Jego rola w programie tak się spodobała władzom stacji, że postanowili dać Pawłowi większą swobodę, którą otrzymał w nowym programie pt. „Masters Music Box”, programie, w którym serwuje widzom swoje ulubione piosenki. Jak widać, synergia zespołu muzycznego ze stacją telewizyjną jest znana nie od dziś i się sprawdza. Można tu wspomnieć o duecie B-QLL z TV.DISCO czy Tomku Niecikowskim z programem „Śpiewaj z królem disco” stacji ITV. Zresztą, przykładów można by podawać więcej. Nie oznacza to jednak, że dany artysta czy zespół muzyczny są słabe i chcą za pomocą telewizji rozwinąć swoją promocję. Wręcz przeciwnie, to, że są dobrzy, zauważają producenci różnych stacji, którzy chcą, angażując muzyków do telewizji, podnieść oglądalność własnego programu. Teledysk MASTERS do piosenki „Serce do koperty” zrealizowała znana firma Respect Media. Muzykę do piosenki napisał Paweł Jasionowski, słowa – Monika Chorko. Klip utrzymany jest w słonecznym klimacie lata, co wcale nie dziwi. Piosenka jest bardzo dobra, a gdy śpiewa ją Paweł, staje się natychmiast przebojem. Czy przebojem tego lata? Zobaczymy, a teraz zobaczmy klip:

Również premierę w internecie w dniu premiery na Polo TV miał klip (także produkcji Respect Media) do utworu „Tańczyć z Tobą chcę” ETNY. Pod tym wulkanicznym pseudonimem kryje się Joanna Kaczanowska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która w 2002 roku rozpoczęła swoją przygodę z muzyką na poważnie albumem „Lawa”. Jako ciekawostkę mogę dodać, że pani Joanna jest także utalentowana tanecznie, bowiem w 1989 roku zdobyła 2. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tańca Disco, a także dodam, że ETNA jest również projektantką, gdyż sama projektuje swoje stroje sceniczne, stroje, jakich z pewnością nie kupicie w sklepie czy butiku z odzieżą używaną. Ostatnim albumem ETNY był „Anioł” z 2011 roku wydany nakładem Wydawnictwa Muzycznego Folk. Powiem otwarcie, że anioł jakoś mi nie pasuje do wizerunku ETNY, która, być może za sprawą swoich kruczoczarnych włosów i mocno uwodzicielskiego spojrzenia, bardziej odpowiada Panu Coco Jamboo w roli właśnie diablicy.

Źródło: http://www.etnamusic.pl/

ETNA – anioł czy diablica? Zdjęcia z sesji z 2010 roku (u góry i na dole)

Źródło: http://www.etnamusic.pl/

Autorką muzyki i słów piosenki „Tańczyć z Tobą chcę” jest Joanna Kaczanowska. Na potwierdzenie słów o wizerunku artystki powiem, że klip jest raczej z tych mrocznych. Pani Joanna ubrana jest w stroje w przeważającej mierze czarne, a ciemny makijaż uwydatnia mroczną stronę nie tylko ETNY, ale kobiety. Tekst utworu nie jest może nazbyt skomplikowany, ale to już znak naszych czasów, w których słowa jakoś mizernie sprzedają się przy obrazie. Skupię się więc na obrazie. Jest na pewno uwodzicielski i taneczny, tak jak uwodzicielska jest Joanna. Tancerze wirują bosko, a ETNA pokazuje, że jest w doskonałej formie, nie tylko wokalnej, ale i fizycznej. Jej ciało opinają i podkreślają obcisłe kreacje. Ciemne napisy na ścianach przypominają mi jakieś „szatańskie wersety”, których znaczenia można się tylko domyślać. Ale nie trzeba się wysilać przy tym sporo, bo znaczenie jest jedno i jest jasne – mroczną królową polskiego disco jest ETNA. Zobaczcie ten materiał, oceńcie sami:

To, że lato się zbliża, to wiemy, ale że wypada nam się zakochać tego lata, tego musimy się tylko domyślać, albo w to wierzyć, tego pragnąć. Premierą w programie u słonecznie przysposobionego Macieja Smolińskiego był klip do utworu „Zakochać się tego lata” formacji FAKERS. FAKERS to, jak o sobie sami piszą na stronie zespołu, „nowe oblicze muzyki disco-dance”. FAKERS to muzycznie wykształceni ludzie, którzy postanowili zawojować polską scenę muzyki tanecznej. I starają się to zrealizować. W tym roku w Kobylnicy zespół weźmie udział w konkursie „Debiuty” na imprezie promowanej przez Polo TV o nazwie „Disco Hit Festival Kobylnica 2013”. Zobaczymy, czy uda im się zadebiutować z przytupem w Kobylnicy. Potencjał mają spory, bowiem formację FAKERS tworzą aż cztery osoby utalentowane wokalnie, Natalia Bezegłów, Gabriela Fuchs, Krzysztof Dereszyński, oraz Bartosz Bezegłów. Pierwszą produkcją wideo od FAKERS był teledysk do piosenki „Tydzień kawalerski”, który nawiązywał do poprzedniego ustroju polityczno-ekonomicznego w naszym kraju. Wtedy, w poprzednim klipie, goździki i wódka stanowiły smak muzyki i obrazu. Teraz ma być trochę spokojniej, bardziej błękitnie, i plażowo. I choć morze i plaża są tu sprowadzone do minimalistycznych dekoracji, to najważniejszym przesłaniem utworu jest to, by, jak głosi tytuł, zakochać się tego lata. Temat jest dobry, wokaliści są dobrzy, niby wszystko gra, wszystko jest perfekcyjne i nieskazitelnie udane, ale właśnie brakuje mi w produkcjach od FAKERS tego drobnego potknięcia, tego nieoczekiwanego fałszu, tej naturalnej nie-perfekcyjności, tego pomieszania profesjonalizmu ze zmaganiem się człowieka z materią, po prostu, jak na razie to brakuje mi duszy. Nie wystarczy bowiem wynająć „porządnej” ekipy filmowej, by powstał hit. Trzeba jeszcze czegoś niedefiniowalnego, tego przebłysku geniuszu, daru niebios, nieracjonalnego i niepoliczalnego, wreszcie nieobliczalnego natchnienia, które ukazuje się w całej swojej pełni nie tylko poprzez kunszt, choć i w nim, ale przez to „coś”. Mi tu „tego czegoś” jeszcze brakuje. Nie przeszkadza mi powiedzieć, że FAKERS to śląska formacja, która może jeszcze sporo namieszać. Wystarczy, że posłucha głosu serca, a z pewnością i my zakochamy się tego lata, zakochamy się w FAKERS.

Następną propozycją od Macieja Smolińskiego był klip zespołu WEEKEND do piosenki o niecenzuralnym tytule „Jesteś zajebista”. Zespołu Radka Liszewskiego nie muszę nikomu przedstawiać, bo każdy go zna. Piosenki „Jesteś zajebista” nie muszę nikomu przedstawiać, bo każdy zna ją na pamięć. Całość jest prosta, plener niezbyt skomplikowany, a wokal Radka jakiś taki manieryczny. Formuła zespołu prosta: dwóch tancerzy i wokalista. Formuła klipu również jasna: tancerze, wokalista i dziewczyna. Niby wszystko proste, jasne, zrozumiałe, ale kurczę, czemu wszyscy cali drżą, jak słyszą Radka? Czemu ta piosenka jest zajebista, i czemu tylko Ona tańczy dla mnie, nie kto inny? Być może, aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by sformułować jakąś nową teorię masowego odbioru, może już taka teoria istnieje, a niedouczony Pan Coco Jamboo jej nie zna. Wydaje się, że wystarczy uchwycić mocno uśrednione gusta masowe, jakiś gust „średniaka” i wtedy znajdzie się receptę, by poruszyć miliony. Wtedy, ci, co nie dostają do „średniactwa”, mogą się trochę wysilić i spróbować to objąć, ci, co są ponad przeciętność, mają takie chwile, kiedy folgują i chcą się zrelaksować przy czymś mniej ambitnym, a ci, których jest zdecydowana większość, którzy mają „średni gust”, masy, po prostu bawią się przy swoim i cieszą się, że piosenka jest zajebista, że ona tańczy dla nich, choć śpiewa już trochę mniej udanie. Ponadto, błysk geniuszu dopasowany do „średniactwa” opowiada także jakąś magiczną historię. Ludzie lubią magiczne historie. Lubią, kiedy biedny chłopak z przedmieścia staje się bogaty czy sławny, jak np. w filmie „Billy Elliot” w reż. Stephena Daldry’ego z 2000 roku. Lubią, kiedy ktoś taki jak oni (my), staje się kimś wyjątkowym. I tak, według mnie, było w przypadku mega-hitu „Ona tańczy dla mnie”. Zwykła dziewczyna, nic ponad przeciętność, zatańczyła dla „niego”, dla nas, i stała się piękna. W ten sposób kimś pięknym może stać się każdy. Może stać się piękna moja od lat dziewczyna, żona, ubrudzona czy zamęczona harówą w kuchni. To jest właśnie magia, która ciągnie tłumy. Czy to trafna analiza, sami oceńcie, niemniej jednak dla większości z nas ta piosenka jest zajebista:

Zespół 4EVER po półtorej tygodnia od premiery klipu na YT doczekał się swojej premiery w najbardziej popularnej stacji o tematyce disco, w Polo TV. Grupa opublikowała teledysk do piosenki pt. „Letnia historia”. Historia zespołu 4EVER sięga roku 2002, kiedy to Rafał Wożniewski postanowił stworzyć zespół disco polo. Niewątpliwie, jedną z najbardziej znanych i poruszających jednocześnie interesującą tematykę piosenek 4EVER jest utwór pt. „Hymn rozwodnika”, do którego powstał pod koniec 2012 roku teledysk. Wtedy czarne chmury kłębiły się nad historią bohatera, teraz historia dotyczy amora, który dopiera zaczyna swoją robotę, a nie ją kończy. Dwoje ludzi zakochuje się w sobie, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie była to historia uniwersalna, której nigdy nie będzie końca, która od wieków się powtarza i będzie powtarzać. Dziewczyna w klipie jest niesamowita, i pewnie jeszcze zobaczymy ją w innych produkcjach. Czy piosenka jest dobra? Na pewno to historia doskonała na lato. Lato, podczas którego nietrudno o zakochanie. A jak wiemy, kiedy człowiek jest zakochany, to wszystko inne jest nieważne. Tylko ona jest obrazkiem, w którego wpatruje się zakochany. Czy i Wy wsłuchacie się w tę piosenkę, jak wpatrywał się w swoją ukochaną bohater „Letniej historii”?

Co się stanie, jak do produkcji wideo zaangażuje się specjalistów z Chaos Media, wynajmie studio nagrań w TV Jard, zatrudni specjalistę od animacji, Mateusza Charko, szpeca od montażu, a wizażu podejmie się Ewelina Tomczyk? Powstanie klip do piosenki „Bujaj się tak!” formacji Hi-Fi. Sama formacja nie jest zbyt „wiekowa”, bowiem powstała dokładnie 8 marca 2010 roku. Stolicą Hi-Fi, tak jak stolicą disco polo, jest Białystok. Hi-Fi tworzą Krzysztof Tatarczuk, lider zespołu, wokalista, a także dwie tancerki, Monika Depczyńska i Julita Olkowska. We wrześniu 2012 roku odbyła się premiera pierwszej płyty Hi-Fi, która nosi intrygującą nazwę „Kobiety, Kłamstwa, Rozstania …”. Intrygująca jest dlatego, że raczej nie podejrzewałbym kobiet o kłamstwa i rozstania, albo przynajmniej jeszcze mało je znam. Teledysk do piosenki „Bujaj się tak!” jest bardzo kolorowy, a jego tematyka jest aż nazbyt taneczna, bo chodzi w nim o bujanie się, nic ponadto. Nie należy go mylić ze znanym hitem „Bujaj się” formacji AFTER PARTY. Tam mowa była o zdradzie i rozstaniu, a nade wszystko o takim pożegnaniu się z kobietą, które na długo zapamięta. Tutaj bujanie oznacza taniec i zabawę. Zespół Hi-Fi już 5 lipca wystąpi na festiwalu w Kobylnicy. Już teraz wystąpi przed Wami w klipie do piosenki „Bujaj się tak!”. Jak dla mnie klip jest za bardzo kolorowy, jednak piosenka jest całkiem, całkiem … Zobaczcie:

Kolejnym klipem był materiał, który jest w zasadzie, jeśli chodzi o piosenkę, zapowiedzią koncertu AMBU-LANS podczas trzeciej edycji „Disco Hit Festival Kobylnica”. AMBU-LANS to Łukasz Worobel. Powstanie zespołu można przypisać na 2009 rok. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony zespołu AMBU-LANS i zapoznania się z historią tej formacji, bo jest ona napisana naprawdę nieszablonowo. W ten sposób, po przeczytaniu tekstu o losach zespołu, AMBU-LANS zaczyna kojarzyć mi się z formacją młodą i dynamiczną, która potrafi zawojować niemal cały świat. Na pewno nasz mały świat w środkowej Europie. Bazą wypadową dla zespołu jest Szczecin. Warto zwrócić uwagę, że autorem muzyki do poniższej piosenki jest Emil Jeleń, a więc artysta, który jest związany z projektem BEAT MAGIC. Słowa napisał Łukasz Worobel. Piosenka jest optymistyczna i zachęca do walki o marzenia. Utwór jest bardzo ambitny, a muzyka wpada w ucho. Mam tylko nadzieję, że zachęta do gry vabank nie jest rodzajem poradnika dla pokerzysty, ale raczej bardzo ciekawym rodzajowo poradnikiem życia. Świetna robota, tylko czy nie za ambitna?

Ostatnim klipem w programie „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV z 20 czerwca 2013 roku był klip do piosenki o podwójnym tytule: „Ostatni taniec”, albo „Nie można żyć bez miłości” legendarnej już grupy BAYER FULL. Sławek Świerzyński w programie u Maćka mógł się pochwalić nie tylko nową piosenką, ale i we wcześniejszym odcinku z dnia 13 czerwca 2013 roku mógł być dumny z córki Nikoli, która zadebiutowała z klipem do utworu „Niespodziewanie”. Teraz, na festiwalu w Kobylnicy 5 lipca Sławek będzie pełnił rolę konferansjera. Jak opowiadał w programie „Wszystko mi disco” o kulisach powstawania klipu „Ostatni taniec”, udziału w produkcji odmówili pewni „znani” tancerze. Czyżby wstydzili się disco polo? Niestety, nie dysponuję nagraniem, które zostało wyemitowane w programie Polo TV. Zobaczcie wykonanie tej bardzo pięknej piosenki, które miało miejsce podczas koncertu BAYER FULL w Sulejowie tego roku. Tylko pomarzyć, by akurat ta piosenka zachęciła do tańca gdzieś na jakimś dancingu, by muzyka oplotła dwoje i pozwoliła im kreślić nowe kroki w historii miłości.

A Wam, moi drodzy Czytelnicy, który z powyższych klipów, która piosenka, okazały się najbardziej godne uwagi? Która z nowości okaże się hitem? Zapraszam do oddania głosu.

Źródło: https://www.youtube.com/user/zespolvivat?feature=watch
http://www.vivat.us.com/
https://www.youtube.com/user/tvmorag1?feature=watch
https://www.youtube.com/user/MastersMusicPL?feature=watch
http://www.etnamusic.pl/
https://www.youtube.com/user/etnamusicpl?feature=watch
https://www.youtube.com/channel/UCZ_4wh6-R-eCV_z26SjMAYQ?feature=watch
https://www.youtube.com/user/WeekendOfficial?feature=watch
https://www.youtube.com/user/zespol4ever?feature=watch
http://zespolhifi.pl/
https://www.youtube.com/user/vBlogHiFi?feature=watch
http://ambu-lans.pl/
https://www.youtube.com/user/WydawnictwoFOLK?feature=watch
https://www.youtube.com/user/qs3001?feature=watch

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>