„Wszystko mi Disco” i premiera klipu „Daj, daj, daj” formacji EXAITED

idp opiniotworczy
 

Bardzo dobry odcinek programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV z dnia 13 czerwca 2013 roku za nami. A dobry, bo dobre zobaczyliśmy w nim premiery, dobre klipy, wszystko co najlepsze. Zapraszam na kolejne omówienie programu disco, w którym znaleźć można najciekawsze premiery tygodnia, w którym doskonały prezenter Maciej Smoliński potrafi zachęcić do śledzenia aktualności ze świata disco nie tylko widzów Polo TV, ale i mrukliwego ostatnio malkontenta Pana Coco Jamboo.

Program rozpoczął znany już widzom Polo TV aż nazbyt dobrze klip do piosenki pt. „Skok w bok” formacji POWER PLAY. Już wiele razy pisałem o tym klipie, i nie mam ochoty pisać więcej. Dlatego obejrzyjcie ten materiał i razem z Sylwkiem, „Ketchupem” i Czarkiem dajcie się (roz)o-czarować tym nagraniem. Możecie go kochać lub nienawidzić, niemniej jednak „bańka” w serwisie YouTube (skrót: YT) pękła i nic nie wskazuje na to, że licznik odsłon zatrzyma się w miejscu.


Drugim klipem w programie u Macieja Smolińskiego była premiera klipu pt. „Daj, daj, daj” duetu EXAITED. Jak pamiętamy, powabna Agnieszka Drewnicka i przystojny Tomek Sidoruk zagrali na koncercie sylwestrowym Polo TV, z którego relację na żywo mogliśmy obejrzeć w tej telewizji, teraz promują teledyskiem piosenkę o wymownym tytule „Daj, daj, daj” wspólnie z Wydawnictwem Muzycznym Poparazzi. Słowa piosenki napisała Agnieszka, muzykę – Tomek. Muszę szczerze napisać, że zawsze poziom mojej ekscytacji rośnie, kiedy wokalistką jest piękna kobieta. Nie wiem, czy to jest podejście szowinistyczne, czy nie, ale tak chyba działa natura, wyróżniając osobniki bardziej uposażone w atrybut urody na tle tych, którym akurat w tej kwestii nie powiodło się za dobrze. A gdy w dodatku piękna kobieta potrafi śpiewać, to już robi się interesująco. W przypadku pani Agnieszki wszystko jest jasne. Poziom mojej ekscytacji urósł tak, że bałem się, że mogę skończyć za wcześnie. Tak się jednak na szczęście nie stało. Klip zaczyna się od wiejskiego krajobrazu, który dynamicznie razem z dynamicznym rytmem piosenki, przecina właśnie chwalona Agnieszka w białym cadillacu. Mnie ten obraz poruszył. Ciekawe słowa, które mieszczą w sobie intrygującą i dosadną opowieść o tym, że właściwie czas nie czeka, a życie jest tak piękne, że trzeba brać i dawać nie czekając na co innego, trzeba się ogarnąć i dać Jej to, czego chce. Sama opowieść klipu jest także interesująca, daje dobry przykład na to, że jedną malutką z pozoru zdradą można zniszczyć całe swoje życie, a na pewno stracić coś cennego. Tu nie ma takiego przesłania, jak w przypadku poprzedniej propozycji, w której zdrada nie była godna pożałowania, a wręcz przeciwnie, była sprowadzona do mało znaczącego epizodu w życiu bohatera. Tutaj każda zdrada jest surowo karana końcem gry. Czyżby to były dwa odmienne punkty widzenia, kobiety i mężczyzny na kwestię zdrady? Jeśli o mnie chodzi, to takiej kobiety, jak pani Agnieszka, nie zdradziłbym nawet w myślach, ale cóż, przecież piosenka musi opowiadać jakąś historię… To będzie z pewnością jedna z bardziej udanych produkcji tego roku. Zobaczcie:

Ola Wróbel, którą znają wszyscy Polacy, chodź może nie tyle z imienia i nazwiska, to na pewno z bycia tą, która zatańczyła ku pocieszeniu serc naszych, albo pocieszeniu serca Radka Liszewskiego w klipie zespołu WEEKEND pt. „Ona tańczy dla mnie”, w trzeciej teledyskowej odsłonie programu „Wszystko mi Disco” pochwaliła się swoją solową produkcją do piosenki pt. „Na parkiecie”. Pierwszy teledysk tej pani miał premierę na YT zaledwie dwa i pół miesiąca temu i nie zdobył wielkiego uznania widzów. Teledysk do piosenki pt. „Hipnotyzuj mnie” zdobył więcej negatywnych, niż pozytywnych ocen, w stosunku 1,63 do 1. Oli nie tylko nie udało się zahipnotyzować widzów na YT, ale nawet jej zniewolenie nie wypadło zbyt przekonująco, a piosenka raczej przeszła bez echa. Nie zraziło to Olę do tego, by próbować dalej solowego eksperymentu, który z tancerki uczyniłby wokalistkę. Wyruszając na plan zdjęciowy do Łeby Ola chciała nie tyle sprzedać własną piosenkę w klipie, bo muzykę i tekst piosenki napisał Jacek Jaca Hoduń, ale sprzedać własne wykonanie, wsparte tańcem i wokalem. Pierwsze moje wrażenie po 30 sekundach klipu jest takie, że pani Ola ładniej wygląda i tańczy, niż śpiewa, i chyba na dzień dzisiejszy nic tego nie zmieni. Teledysk ładnie się ogląda, ale chyba tylko tyle. Wokal nie zachwyca, a nawet jest jakiś drażniący. Podobnie czują czy słyszą inni, widzowie YT, którzy częściej wyrażali negatywne oceny, niż pozytywne, pod tą produkcją. Pewnie także z tego powodu zamieszczanie komentarzy pod filmem zostało wyłączone. U Pana Coco Jamboo można pisać w komentarzach do woli, co myślicie o danym utworze, klipie, a nawet samym autorze tych słów. Jak dla mnie, ten klip Oli Wróbel to jeszcze za mało.

Czwartą propozycją klipową w programie sympatycznego Macieja Smolińskiego była produkcja rodzinki z miejscowości Pruszkowo koło Płońska. Mowa oczywiście o czwórce rodzeństwa Gwiazdowskich, o Dorocie, Marku, Krzyśku i Sławku, którzy tworzą znakomitą formację MIG. Już wkrótce zespół MIG będziecie mogli zobaczyć na imprezie „Disco Hit Festival Kobylnica 2013”, który rozpocznie się 5 lipca o godz. 17:00, a w którym będzie on walczył o główną nagrodę, „Hit Lata 2013” z piosenką „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”. Warto wspomnieć, że rok temu na tym festiwalu MIG zdobył główną nagrodę z piosenką „Jej dotyk” i jest w zasadzie faworytem, jeśli chodzi o tegoroczną rywalizację w Kobylnicy. Nie dziwi to, bowiem piosenka „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” jest niesamowita, a klip do niej także bardzo dobry. Jak dla mnie, dziewczyna z sąsiedniej ulicy na imię ma „Hit Lata 2013”! Zobaczcie:

Poprzednia propozycja w Polo TV była świetna, zobaczmy więc, jak na tym tle wypadnie premierowy klip D-BOMB do piosenki „Najbardziej dzisiaj chcę”. Ja już widziałem wcześniej klip Bartka Padyaska, bowiem na YT premierę miał 7 czerwca, a więc kilka dni wcześniej, niż w Polo TV, i zdążyłem nawet napisać na ten temat artykuł na stronie IDP. Nie mam zamiaru się powtarzać. Powiem tylko, że ta propozycja D-BOMB jest całkiem inna, niż wcześniejsza, „32 sekundy”, a specyficzne dodatki wokalisty nie tyle rażą, co podkreślają to, że to jest właśnie nasze disco! Myślę, że ten kawałek może, zwłaszcza kobietom, się podobać. Kobietom, które nie tyle są uprzedmiotowione do potęgi, dla której kluczem rozwikłania równania jest 32-sekundowa zagadka, ale tu kobieta jest obiektem pragnienia, podrywania, starania się, romantyzmu. Kobieta jest ważna, jest uwielbiana, całowana, i to jest super. Bartek przekracza granice.

Na plotach u Macieja Smolińskiego pojawiła się pewna dama, zapewne zwabiona dobrą atmosferą, którą stworzył klip Bartka z D-BOMB, dama o tajemniczym imieniu Nikola. Maciej celowo nie zdradził powinowactwa gościa, a jest ono znaczące. Widzowie mieli okazję najpierw obejrzeć klip Nikoli do piosenki pt. „Niespodziewanie”, później dowiedzieć się, że owa Nikola to córka Sławka Świerzyńskiego z BAYER FULL. Sama piosenka jest o marzeniach, a największym obecnym marzeniem Nikoli jest to, by zdać pracę licencjacką. No cóż, takie marzenie dla Pana Coco Jamboo to pestka i, powiem nieskromnie, już dawno temu zostało zrealizowane. Dlatego kolejnym marzeniem moim jest to, by klip „Niespodziewanie” Nikoli znalazł się na YT, by goście portalu IDP mieli okazję go obejrzeć. Na koniec dopowiem, że gdybym był złośliwy, to powiedziałbym, że łatwo jest mówić o marzeniach, mając takiego tatę, ale złośliwy nie jestem, więc powiem, że debiut Nikoli wypadł obiecująco. Czekam na więcej, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, na co czekam po klipie pewnej innej pani, co tańczyć potrafi.


Siódmym klipem w programie „Wszystko mi Disco” Polo TV był teledysk prosto od KALIMERO pt. „Całuj mnie, całuj”. Klip do tej piosenki miał już swoją premierą w programie Macieja Smolińskiego, a było to w czwartek, 25 kwietnia tego roku. Pisałem wtedy o tej propozycji, że jest to pretendent do statusu hita, i swojego zdania w tej kwestii nie zmienię. Tym bardziej, że po dwóch miesiącach klip na YT obejrzało już 0,189 mln widzów oceniając wysoko 14,88 do 1 (pozytywne/negatywne oceny). Brawo dla KALIMERO, brawo dla Jana Barakata, autora tekstu piosenki i muzyki. Brawo za świetny, niewymuszony podwójny wokal. O tej piosence i klipie mogę powiedzieć to, co powiedziałem o piosence i klipie „Ona tańczy dla mnie” zespołu WEEKEND, a mianowicie to, że potrafi ona wydobyć z przeciętnej dziewczyny magię i piękno, i sprawić, że staje się ona tą Jedyną. Niesamowite. Na koniec jeszcze dodam, że ekipa Marka Grudzińskiego ostatnio opublikowała bardzo podobną muzycznie piosenkę, która nosi tytuł „Żona w delegacji”. Mnie jednak „Całuj mnie, całuj” o wiele bardziej się podoba i chyba z tą piosenką powinni zawojować sceny w tym roku.

Przedostatnią, a ósmą propozycją w programie stacji Polo TV, która niedawno obchodziła swoje 2. urodziny, a tak wstrząsnęła muzycznym rynkiem stacji telewizyjnych w Polsce, że potrafiła nawet wyprzedzić MTV czy Vivę pod względem oglądalności, był klip IVANA KOMARENKO do piosenki o dosyć odważnym tytule „Pupa w Chałupach”. Ivan Komarenko pochodzi z miejscowości Rudnogorsk, która znajduje się w Rosji. 14 lutego 2007 roku artysta rozpoczął solową karierę. Kariera Ivana zahaczyła o piątą edycję „Tańca z gwiazdami”, w której, oczywiście, wystąpił jako gwiazda. Muzycznie Ivana możemy kojarzyć z projektu „Ivan i Delfin”. Mimo, iż Ivan pochodzi z Rosji, od 2010 roku jest także obywatelem Polski. A teraz o piosence „Pupa w Chałupach”. Sam tytuł swoim dziwacznym znaczeniem prowadzi, jak wyjaśnia Ivan na swojej stronie internetowej, do historii sprzed kilku lat, kiedy to w 2006 roku skontaktowali się z gwiazdą dziennikarze poczytnego dziennika „Super Ekspresu”. Fotoreporterom, a raczej paparazzim dziennika SE, udało się uwiecznić Ivana nagiego. Ponoć, jak tłumaczy się z tej historii gwiazda, po naciskach dziennikarzy w kręgu znajomych Ivana, w końcu artysta zgodził się na publikację zdjęcia, które znalazło się na pierwszej stronie gazety. Ale to nie koniec historii. Zamiast wersji z przypadkowym zdjęciem, rzekomo prawdziwej, powstała wersja stworzona przez dziennikarzy z tygodnika „Uważam Rze”, że jakoby cała sprawa to był chwyt marketingowy stworzony przez Ivana (tzw. „ustawka”), który miał reanimować rzekomo podupadającą karierę muzyka. Drugą inspiracją do napisania piosenki „Pupa w Chałupach”, oprócz wyżej przedstawionej historii, był także utwór „Chałupy welcome to” Zbigniewa Wodeckiego, którego Ivan zna osobiście dzięki udziałowi, o czym wspomniałem, w programie „Taniec z gwiazdami” stacji TVN. Teraz jest już wszystko jasne. Kwestia, czy taka tematyka Wam się podoba? Na koniec dodam, że Ivan z utworem „Pupa w Chałupach” startuje w konkursie na „Hit Lata 2013” w imprezie „Disco Hit Festival Kobylnica 2013”.

Ostatnią premierową niespodzianką i ostatnim klipem w programie u Macieja Smolińskiego, którego pupy z pewnością nie znajdziecie na pierwszej stronie tabloidu, jest klip formacji DIADEM do piosenki pt. „Pamiętasz”. Zespół DIADEM powstał w 2006 roku. W skład formacji wchodzą, lider, Marek Gołaszewski, oraz Krzysztof Kamieński i Łukasz Popławski. Utwór „Pamiętasz” znajduje się na najnowszej płycie zespołu, która swoją premierę miała w maju tego roku, a nosi nazwę „Nasz plan”. Autorem muzyki i słów utworu, do którego poniżej znajduje się teledysk, jest Mariusz Gołaszewski. Widać, że ostatnio modne stają się ujęcia typu slow motion. Choć klip należy raczej do tych minimalistycznych, to na uwagę zasługuje ciekawe ułożenie występujących w nim postaci, a więc muzyków z formacji DIADEM, oraz modelki. Utwór nie porywa mnie, ale jest dobry, w dobrym starym stylu disco polo. Zresztą, oceńcie go sami.

A Wam, drodzy Czytelnicy IDP, który materiał wideo spodobał się najbardziej? Czy boska Agnieszka z EXAITED, czy taneczna Ola prosto od wróbli, może marzeniami utkany obraz spowinowaconej Nikoli, czy pupa Ivana Komarenko? Głosujcie, oceniajcie, komentujcie.

Źródło: https://www.youtube.com/user/formacjapowerplay?feature=watch
http://www.youtube.com/user/MuzycznaPremiera?feature=watch
https://www.youtube.com/channel/UC5qIcnVo3MCHJAxiV6T6c7Q?feature=watch
https://www.youtube.com/user/MigZespolOfficial?feature=watch
http://www.youtube.com/user/UniversalMusicPolska?feature=watch
http://www.youtube.com/user/kalimero134?feature=watch
http://www.youtube.com/user/VanilaRecords?feature=watch
http://www.ivankomarenko.pl/
http://zespoldiadem.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=qkPt1JBx-IY

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

2 komentarzy do „Wszystko mi Disco” i premiera klipu „Daj, daj, daj” formacji EXAITED

  1. kokosz pisze:

    gdzie moge pobrać piosenke Nikoli niespodziewanie?? prosze o pomoc

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>