„Wszystko mi Disco” i premiera „Gwiazdy disco” formacji RED STAR

idp opiniotworczy
 

Witam w kolejnym omówieniu programu stacji Polo TV pt. „Wszystko mi Disco”, w którym prowadzącym jest Maciej Smoliński. Odcinek swoją premierę miał w czwartek, 2 maja 2013 roku o godz. 17:15. Dla spóźnialskich, dla tych, którzy od telewizorni wolą internetownię, dla tych wreszcie, którzy od przystojnego Maćka Smolińskiego bardziej cenią sobie elokwentnego Pana Coco Jamboo, dla tych wszystkich jest ten odcinek.

Program rozpoczęła gorąca premiera klipowa pt. „Gwiazda disco” formacji RED STAR, w której liderem jest Adam Krystowski. Z tym, że to taka gorąca premiera, to się trochę zagalopowałem. Po pierwsze dlatego, że RED STAR już w 2006 roku, a więc w roku powstania zespołu, miał w swoim repertuarze piosenkę „Gwiazda disco”, która, stając się hitem, wywindowała formację bardzo wysoko. Po drugie, „Gwiazda disco” to cover, na co zwrócił uwagę Michał Mc Brodowski w komentarzu pod postem dotyczącym tego odcinka „Wszystko mi Disco” na fan-page’u stacji Polo TV. W pierwszej połowie lat 90. zespół ATLANTIS miał w swojej dyskografii piosenkę pt. „Gwiazda z disco”. I dopiero teraz, w 2013 roku Adam, lider RED STAR, nakręca z ekipą z Respect Media klip do tej z długą historią piosenki.

Źródło: https://www.facebook.com/Mr.REDAdamKrystowski

Adam z formacji RED STAR; zdjęcie z sesji do klipu pt. „Gwiazda disco”

Sam klip jest bardzo ciekawą propozycją. Nie dziwi to, bowiem RED STAR ma już na swoim koncie dwa profesjonalne teledyski, „Nie mów nie” oraz „19-stki (Skarby natury)”, które zrobione zostały na bardzo wysokim poziomie. Tym razem, oprócz Adama, w klipie widać dwie dziewczyny, każda z zupełnie „innej bajki”. Jedna, reprezentująca balet, druga – hop-hop. Obydwie piekielnie interesujące, każda z nich mogłaby zostać tytułową gwiazdą disco. Na uwagę zasługuje szata graficzna prezentująca główne frazy piosenki. Jest ona tak dobra, że w zasadzie, oprócz krzesła, w klipie nie potrzeba było żadnych innych rekwizytów. Myślę, że to udane wejście Adama w tym roku na rynek klipów. Ciekawe tylko, czy ta świetna piosenka nie jest już wystarczająco odsłuchana, by zawojować polskie parkiety?

Drugą propozycją w programie był klip formacji AFTER PARTY pt. „Bujaj się”. Sam materiał nie jest nowy, bo z końca listopada 2012 roku, jednak jest to bardzo dobra piosenka i klip zespołu, który ma chyba aktualnie najdłuższą trasę koncertową wśród wszystkich z nurtu disco polo czy dance w Polsce. Co do opowieści w klipie, no cóż, czasem tak bywa, że nie jest tak, jak się myśli, bywa tak, że osoba najbliższa najbardziej zawodzi, dlatego, nie ma co trwać w toksycznym czy kłamliwym związku do końca, ale trzeba powiedzieć jasno: „Bujaj się”! Zobaczcie, jak Patryk buja się z pięknymi dziewczynami w klubie Magnes we Wtórku po tym, jak tę, którą dotychczas uważał za jedyną, odesłał w kosmos:


W kolejnym wejściu na antenę Maciej Smoliński nie powiedział do fanów swojego programu to, co śpiewał poprzedni wykonawca, ale wręcz przeciwnie, przedstawił ich muzyczne pozdrowienia z Facebooka piosenką „Skok w bok” formacji POWER PLAY. Zespół datuje swój początek na 2001 rok, kiedy powołał go Sylwester Gazda, ale to rok 2009 był dla nich przełomowy. Wtedy to członkowie POWER PLAY zaczęli tworzyć muzykę autorską, w efekcie czego powstały takie hity, jak: „Zawsze coś (Oj tam, oj tam)”, „Wolę Olę”, „Banan”, „Bez Ciebie”, czy „Chce się żyć”. Obok Sylwka, w zespole jest jeden „czaruś” (Marcin) i dla poprawy smaku, „ketchup” (Karol). Sam teledysk z końca marca tego roku w niespełna półtora miesiąca zanotował na YouTube (skrót: YT) już 0,39 mln odsłon i mistrzowsko wysokie noty aż 37,7 do 1 (pozytywne/negatywne oceny)! Klip zrealizowała Stykky Multimedia. Czyżby był to mega-hit 2013 roku? Zobaczcie jak wiruje parkiet do wokalu Sylwka:

Zenon Martyniuk z legendarnej formacji AKCENT, która istnieje już na rynku od 1989 roku, a więc dłużej, niż ma lat niejeden z naszych Czytelników, zaprosił na klip zespołu MILANO, podobnie znanego i o podobnie długim stażu, istniejącego od 1993 roku. Jednak obecny MILANO to propozycja w odmłodzonym składzie, powołana przez Tomka Sidoruka, który był jednym z filarów pierwotnej ekipy, oraz przez decydentów z firmy fonograficznej Green Star. Tym razem liderem formacji jest Maciek Koszczuk, a uzupełnieniem składu są Adam, Karol, Jacek i Kamil, tancerze, z zespołu Marcina Siegeńczuka. Klip pt. „Bara, bara” MILANO to propozycja od RespectMedia, i to nie całkiem nowa, bo z września 2010 roku. Chłopaki, przejeżdżając przez wiejską drogę, mają pecha, bo zepsuł im się samochód. Jednak, jak to w życiu bywa, coś, co z jednego punktu widzenia jest pechem, z zupełnie innego punktu obserwacji może być szczęśliwe. I chłopaki zaobserwowali przypadkiem i ukradkiem biwakujące dziewczyny. Zobaczcie, jak skończyła się przygoda w teledysku, w którym „bara, bara” nie zawsze oznacza to, co się wszystkim wydaje.

Drugą premierą w programie u Macieja Smolinskiego, w dodatku premierą, która miała wyłączność dla tej emisji w Polo TV, był klip zespołu PROXY pt. „Kręć tyłkiem”. Zespół PROXY, który zapisał się mocno w mojej pamięci klipem „Ja nie dam”, a w zasadzie zapisały się w pamięci dwie urocze, acz dojrzałe, modelki z produkcji wideo, tym razem nie tyle chce nie dać, co dać, dać nam – powiem to świadomie i z pełną odpowiedzialnością – zdecydowanie dobrą piosenkę i równie dobry klip od KODA Film. Arek Sosnowski, którego górną i gładką część ciała z chęcią całowałyby wszystkie ładne dziewczyny w naszym kraju, tym razem pozwala dziewczynom bujać ich tą częścią ciała, na widok której faceci stają się pokorni jak dzieci i szczodrzy w wydawaniu pieniędzy tak, jak Pan Coco Jamboo hojny jest w produkcji słów. I tu widzimy, tak jak w produkcji RED STAR, pewną oszczędność w rekwizytach i scenerii, za to możemy także zauważyć rozrzutność w kobiecym pięknie. Arek, lider PROXY, leniwie obudził się w tym roku, jak leniwie budzą się niedźwiedzie po zimie, ale już wszystkie zwierzęta w lesie wiedzą, że budzi się, nie kto inny, jak niedźwiedź. Szacunek. Zajączek.

Maciej Smoliński zaprosił na 2. urodziny Polo TV, które odbędą się 16 maja w klubie Explosion w Warszawie. Jako dobrą zachętę do przybycia do klubu Explosion, miał dla widzów klip pt. „Noc róży” w wykonaniu SHAZZY, prosto z 1. urodzin tej stacji telewizyjnej, która pod względem oglądalności deklasuje MTV i VIVĘ, a którą nie tylko oglądają rozkapryszone i ześwirowane małolaty, ale całe rodziny, ludzie odpowiedzialni, świadomi swoich gustów muzycznych i tego, że polskie piosenki wcale nie muszą być złe. Materiał niedostępny na YT.

Za to dostępny jest kolejny klip z programu „Wszystko mi Disco”, a jest nim produkcja pt. „Jej dotyk” zespołu MIG. Zespół MIG ma na swoim koncie dwie płyty: „Czy to prawda” z 2002 roku i „Wróć do mnie” z 2002 roku. Z ostatnich nagród, w 2012 roku to właśnie tą piosenką pt. „Jej dotyk” wywalczyli na Disco Hit Festival w Kobylnicy 2012 tytuł „Hit Lata”. Sam klip na kanale NawrotkaTV w YT pojawił się w marcu 2012 roku i od tamtej pory zanotował 0,59 mln odsłon i bardzo wysokie oceny w stosunku 20,8 do 1. Oznacza to, że na 22 osoby jednej z nich słoń nadepnął na ucho, albo szukając kanału z muzyką heavy metalową przypadkiem odsłoniła kanał NawrotkaTV. Klip wyreżyserował Damian Bieniek, zaś zdjęcia i montaż wykonał Piotr Smoleński z Film Brothers. Wydaje się, że ten materiał wideo jest potwierdzeniem tezy, że do klipu z muzyką disco polo wystarczy wynająć drogie auto i opłacić modelkę z wyższej półki. Tak jednak nie jest, bowiem ma on pewną wartość dodaną: samą piosenkę, która jest jedną z lepszych utworów w polskiej muzyce tanecznej. Dziewczyna działa jak narkotyk, ma w sobie coś takiego, że kusi do złego. Świeci jak gwiazda, więc z klipem jazda:

Pierwszą i jedyną, aczkolwiek bardzo dobrą, propozycją zagraniczną w programie Polo TV był klip królowej disco, KYLIE MINOQUE pt. „Love at first sight”. Ta piosenka z 2002 roku, z płyty pt. „Fever”, jak sam utworu tytuł wskazuje, opowiada o miłości od pierwszego wejrzenia, o wygranej z beznadzieją i brakiem głębszego uczucia w życiu, które prawie doprowadziły do szaleństwa. Jednak pojawił się On i naznaczył Kylie miłością. Piękna Kylie, mimo upływu lat, jest jeszcze piękniejsza.

Kolejną nowością w programie był klip grupy EXELL pt. „Nie bój się”. Historia zespołu EXELL to historia pisana przez morze, bowiem kilka lat po powstaniu grupy, kilka lat po 1990 roku, zespół grał na promach pasażerskich pływających do Skandynawii. Co ciekawe, grupa EXELL nie ogranicza się tylko do nurtu disco polo, ale wykonuje muzykę z całkiem odmiennych obszarów, tj. jazz, „evergreen’s”, czy muzykę lat 60-tych i 70-tych. W zespole występowała m.in. Justyna „Jazzta” Panfilewicz, znana z zespołu ICH TROJE. Obecny skład zespołu to: Artur Maciejewski (wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor tekstów), Dariusz Mechecki (saksofonista, klawiszowiec, wokalista i basista), Magdalena Kusiak (wokalistka, skrzypaczka, instrumenty perkusyjne), Sebastian Pisarkiewicz (perkusista), oraz Beata Misiak (akordeonistka, wokalistka, instrumenty klawiszowe). Jednym słowem: profesjonaliści. Nowa propozycja wideo od EXELL to propozycja dzika i gorąco, jak dzika i gorąca może być kobieta, tu, wokalistka zespołu. Pani Magdalena pragnie zamknąć w klatce swoich dłoni mężczyznę, ale zapewnia, że nic mu nie zrobi. Więc śmiało panowie, obejrzyjmy klip:

Przedostatnią propozycją muzyczną był klip Marcina Millera i BASTY pt. „Malyna”. Teledysk pojawił się na YT 31 sierpnia 2011 roku i jest jednym z najlepszych produkcji wideo, jeśli chodzi o muzykę taneczną w Polsce. Na planie teledysku była stacja Polo TV wraz z Maćkiem Smolińskim. Marcin Miller opowiadał, że Eva Basta zadzwoniła do niego i w ten sposób doszło do podjęcia współpracy. Maciej zwrócił uwagę na to, że to jest pierwszy duet wokalisty BOYSÓW z kobietą. W związku z tym pojawiło się mnóstwo plotek co do rzekomego romansu Evy i Marcina, które ten ostatni zdementował. Pogoda na planie nie była dobra, bowiem było pochmurno i padał deszcz, jednak nie przeszkodziło to w realizacji wideo. Mariusz, Tadeusz i Boguś z ekipy BASTA mówili o sławnym już tańcu w deszczu, który przypominał najlepsze filmy z Bollywood. Tancerki były podekscytowane planem zdjęciowym. Część zdjęć była kręcona na jachcie „Siwa Czapla”. Może rozmiarami nie była to duża jednostka morska, ale na pewno była w tamtym czasie łodzią najbardziej imprezową. Agnieszka Orzechowska, polska Angelina Jolie, wraz z Marcinem Millerem popijali efektowne napoje, ale nie było tam ponoć ani grama alkoholu. Tak pracują profesjonaliści. Maciej rozmawiał także z Evą Bastą. Zmordowana Eva, jakby przewidując przyszłość, skwitowała niezbyt dobrą pogodę na planie tym, że jak coś stawia przeszkody, to ludzie się starają bardziej i wychodzi wtedy lepiej. I chyba to prawda. Ja już siedzę przed monitorem połowę niedzieli, zaczerwienione i wysuszone oczy przyklejają mi się do powiek i mam wrażenie, że tekst, który w tych katorgach powstaje, jest naprawdę dobry. Ale to ocenicie sami, zaznaczając, bądź nie, opcję „Lubię to” pod nim. Eva tłumaczyła, co znaczy tytuł piosenki. A oznacza on tyle, co „laska”, „dziunia”, czy „ciacho”, i może także odnosić się do panów. Jeszcze lepiej tłumaczy to pafio1000 w komentarzu pod filmem na YT, cytuję: „otóż w środowiskach wiejskich na owoc malina mówi się »malyna«, jest to gwara. Często po wypiciu alkoholu, mężczyźni mówią ehhh! Maalyyna!”. O tańcu w strugach deszczu Eva opowiadała, że to będzie wojna damsko-męska, wojna na spojrzenia, kroki, gesty, mimikę, i na taniec. Dwa światy mają się ze sobą zetrzeć. I to chyba jest najlepsze podsumowanie making off’u z planu teledysku do piosenki pt. „Malyna”, który zarejestrowała Polo TV. Zobaczcie ten materiał z Giżycka:


Na koniec będzie pompa, dosłownie i w przenośni. A dlatego będzie, bo oto przed Wami premiera najnowszego klipu zespołu VEEGAS pt. „Będzie pompa”. Teledysk, jak nie da się ukryć, zrealizowano w Paryżu, a podjęła się tego Artsframe. Niestety, na kanale zespołu VEEGAS w YT nie można obejrzeć samego teledysku, a połączenie making off’u z klipem, co jest, jak zauważają komentatorzy pod filmem, pewnym nowatorstwem. Ciekawe, czy ten pomysł się przyjmie? Czy to będzie pompa? Czy wódka jest seksi, czy tylko tak nam się wydaje? Zobaczcie, co Polak może robić w jednej ze stolicy świata, nie tylko tego starego. Czy będzie to hit?

To już koniec podsumowania programu „Wszystko mi Disco”, podsumowania dokonanego przez Pana Coco Jamboo, tego człowieka, który dzisiaj może wszystko.

Złapcie za rękę Mr’a Coco Jamboo, parafrazując słowa najnowszej piosenki formacji VEEGAS, i zagłosujcie, który klip był najlepszy, jeden z nowych produkcji, czy tych starszych?

Źródło: https://www.facebook.com/telewizja.polotv
https://www.youtube.com/user/MrKrystel/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/AFTERPARTYMUSSIC?feature=watch
http://www.power-play.pl/
http://www.youtube.com/user/formacjapowerplay/videos?view=0
http://www.zespolmilano.pl/ozespole.html
http://www.youtube.com/user/TheRespectmedia?feature=watch
http://www.youtube.com/user/proxy131/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/NawrotkaTv/videos?view=0
http://www.zespolmig.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=wf421JsG004
http://www.exellband.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=40wOuW3DBh4
https://www.youtube.com/user/TheDiscopolo?feature=watch
http://www.youtube.com/user/veegaspl?feature=watch
https://www.facebook.com/Mr.REDAdamKrystowski

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>