„Wszystko mi Disco” i premiera „Dziewczyny z sąsiedniej ulicy” formacji MIG

idp opiniotworczy
 

W czwartek, 9 maja 2013 roku, miała miejsce emisja programu pt. „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, w którym prowadzącym jest Maciej Smoliński.

Pan Coco Jamboo i tym razem przyjrzał się programowym nowościom i zdecydował się zabrać głos w tej sprawie. A wszystko to, by słuchało i oglądało się lepiej.

Pierwszą produkcją wideo w programie był klip zespołu MIG do piosenki pt. „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”. Co ciekawe, zespół MIG tworzy czwórka rodzeństwa, Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy z miejscowości Pruszkowo koło Płońska. To zupełnie tak, jak w przypadku zespołu PECTUS, tyle że tam członkami grupy są czterej bracia. Chcąc zaprezentować migiem formację MIG, trzeba powiedzieć, że oficjalnie powstała w 2000 roku, kiedy to rozpoczęła się wśród rodzeństwa, nie rywalizacja, a wspólna praca nad albumem. W 2002 roku powstała kaseta pt. „Czy to prawda”. Od tego czasu musiało minąć siedem lat, kiedy to w roku 2009 dyskografia zespołu powiększyła się o wydanie płytowe pt. „Wróć do mnie”. Pierwsze lata drugiego dziesięciolecia to okres dominacji na festiwalach, bowiem MIG w 2011 roku zajął pierwsze miejsce na „Festiwalu Disco Polo i Dance w Ryjewie”, zaś rok później na „Disco Hit Festival Kobylnica 2012” rodzeństwo zajęło pierwsze miejsce, a piosenka pt. „Jej dotyk” uzyskała tytuł „Hita Lata 2012”. Już chyba to wystarczyło, by nakreślić z jakim zespołem mamy do czynienia, z formacją ze ścisłej czołówki.


Klip do piosenki pt. „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” to produkcja z najwyższej półki profesjonalizmu i estetycznych doznań. Tytułowa dziewczyna z sąsiedniej ulicy to postać nietuzinkowa, piękna, to dziewczyna, której imienia się doszukujemy i pragniemy ją poznać bliżej. W klipie widzimy w zasadzie klika dziewczyn z sąsiedniej ulicy, każda inna, każda apetyczna, ale nie wulgarna. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w klipie było zamieszczenie obrazów/okien, za pomocą których lider zespołu dokonywał interesujących obserwacji. Podoba mi się też to w klipie, że właściwie nie trzeba jakiś wydumanych wielkomiejskich scenerii, a wystarczyła zwykła flora, czyli, mówiąc kolokwialnie, kawałek pola, zieleni, płotu. Sama piosenka, choć prosta, albo że prosta, jest bardzo interesująca i chyba jedną z lepszych, jakie słyszałem w tym roku. Nawiązuje do sytuacji uniwersalnej, która spotkała każdego z nas, kiedy to zauroczył się swoją sąsiadką (albo, w przypadku pań, sąsiadem). Myślę, że to najlepsza premiera w tym roku spośród klipów, jakie obejrzałem. Oj, coś zapowiada się na dobre kilka milionów odsłon na YouTube (skrót: YT). Zespół trzyma swój poziom. Zobaczcie:

Drugim klipem zapowiedzianym przez Maćka Smolińskiego była produkcja zagraniczna. Dziewczyny z MIRAMI zaśpiewały swój przebój do piosenki pt. „Sexualna”. Nazwa tego zabójczo zjawiskowego zespołu pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza mniej więcej tyle, co „spójrz na mnie”. Dziewczyny są z Ukrainy, i nie tyle warto na nie spoglądać, ale wręcz warto nie odrywać od niech wcale wzroku, bowiem w składzie znajdują się Jana Snitkus, Julia Iwaszkiw i Oksana Karpiak. Zespół został założony w 2010 roku. Piosenka zrobiona wspólnie z raperem Vova Zi Lvova okazała się hitem (pytanie: z jakiego miasta jest raper?). Grupa ma na swoim koncie debiutancki album pt. „Miramimania”, który uzyskał status złotej płyty w Polsce. Jednak nie tylko w Polsce grupa odnosi największe sukcesy, ale w naszym kraju miał też miejsce na początku sierpnia 2012 roku bardzo niebezpieczny wypadek, w którym udział wzięli członkowie ukraińskiego zespołu. Dziewczęta oraz dwóch mężczyzn z formacji MIRAMI jechali na koncert do Białogardu, jednak ich Mercedes Vito na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W 507 oraz powiatowej w miejscowości Pieniężnie zderzył się z Citroenem Berlingo, w wyniku czego dachował. Siedem osób zostało rannych i przetransportowanych do braniewskiego szpitala. Na szczęście, oprócz kilku zadrapań i złamań, dziewczynom nic poważniejszego się nie stało, a nieco ponad tydzień po wypadku piękne trio z MIRAMI wystąpiło na festiwalu „Sopot: Top of the Top”. Jednym z disco-polowych akcentów zespołu z Ukrainy był występ na „Disco Hit Festival Kobylnica 2012”, kiedy to wystąpiły jako gwiazdy festiwalu wykonując tę właśnie piosenkę, „Sexualna”. Zobaczcie mega-hit, który na YT obejrzało 20,93 mln osób oceniając wysoko 11,47 do 1 (pozytywne/negatywne oceny):

Trzecią produkcją w programie stacji Polo TV była premiera najnowszej zremiksowanej wersji piosenki „Łączy nas noc (RMX)” w wykonaniu Magdy Niewińskiej. Co ciekawe, do tego utworu z debiutanckiej płyty artystki z 2009 roku pt. „Dziękuję za Ciebie” w 2008 roku został nakręcony teledysk, który swoją premierę na kanale Wydawnictwa FOLK w YT miał dokładnie 8 września. I choć nie spotkał się on z szerokim odbiorem, bo klip obejrzało zaledwie 0,08 mln widzów, to jednak uzyskał bardzo wysokie oceny widzów w stosunku 23,25 do 1. Aż pięć lat minęło od tamtego czasu, kiedy to Magda Niewińska zdecydowała się nakręcić klip do wersji zremiksowanej, a w zasadzie to klip zrealizował Janusz „Yoko” Konopla. Muzykę i słowa piosenki napisał Jan Bańkowski, zaś nowa wersja utworu znalazła się na płycie pt. „Lazurowe oczy” z lipca 2012 roku (data premiery w iTunes). W porównaniu do klipu z 2008 roku to niebo, a ziemia. Sama piosenka jest świetna, a remiks dodał jej świeżości i bardziej współczesnego wydźwięku. Opowieść jest magiczna, i aż człowiek zazdrości takiego talentu literackiego panu Janowi. Ta odświeżona piosenka i klip to bardzo dobra propozycja od autorki „Mężu drogi mój”. Zobaczcie klip do piosenki „Łączy nas noc (RMX)”:

Kolejną premierą w programie pt. „Wszystko mi Disco” był klip formacji SPIKE do piosenki pt. „Na imprezie”.

Źródło: https://www.facebook.com/zespolspike

Grafika promująca klip formacji SPIKE pt. „Na imprezie”

Autorem muzyki i słów jest Robert Klim, lider zespołu. Teledysk zrealizowała Clubattack Media. Autor słów i muzyki na imprezie bawi się rewelacyjnie, na tej imprezie, do której dziewczyny przygotowywały się tak długo, że aż włosy prostowały i robiły takie tam rzeczy, o których faceci nie mają bladego pojęcia. A wszystko to po to, by na imprezie być pięknymi. Jedna piękniejsza od drugiej. Szkoda tylko, że impreza miała miejsce m.in. w basenie, bo z fryzur pozostały tylko mokre wspomnienia. Czy wam taka impreza się podoba?

Dobrym pretekstem do odświeżenia motywu gwiazdy w polskiej dyskografii disco był klip formacji RED STAR do piosenki pt. „Gwiazda disco”, która wydźwignęła zespół z Zambrowa bardzo wysoko, a zarazem która jest coverem piosenki „Gwiazda z disco” formacji ATLANTIS. To już trzecia profesjonalna produkcja wideo Adama Krystowskiego, i wydaje się, że trudno wskazać lepszą, bowiem każda jest na takim samym wysokim poziomie. Adam zresztą forsuje scenę disco nie tylko odświeżając stare przeboje, ale także swój wizerunek, o czym może świadczyć nie tyle nowy klip i towarzysząca mu sesja zdjęciowa, ale także nowa strona internetowa i nowe logo zespołu.

Źródło: https://www.facebook.com/Mr.REDAdamKrystowski

Zdjęcie z sesji zdjęciowej promującej klip formacji RED STAR pt. „Gwiazda disco”; na zdjęciu Adam Krystowski, lider zespołu z Zambrowa

Zobaczcie tę produkcję wideo, zobaczcie stronę:

Wcześniejszym fragmentem przedstawiającym motyw gwiazdy był fragment piosenki zespołu AKCENT pt. „Gwiazda”, którą zaśpiewał Zenon Martyniuk, wielka gwiazda polskiej sceny disco. Prezentowany materiał wideo został nagrany podczas imprezy „Pożegnanie Lata w Iłowie” w 2011 roku.

Motyw gwiazdy reprezentował także zespół SOLAR klipem z 2010 roku do piosenki pt. „Gwiazda”. Ta gwiazda była zdecydowanie bardziej uwodzicielska, i nie spadła z nieba, jak ta Zenona, ale raczej wyszła wprost z bram piekieł, by kusić młodych chłopaków do grzechu. Zobaczcie, czyj świat zmieniła „Gwiazda”:

W dalszej części programu przypomniano o niedawnej premierze zespołu VEEGAS pt. „Bukiet róż”. Każda dziewczyna marzy, aby otrzymać taki bukiet (tak, jak każdy królik marzy o bukiecie jarzyn), choćby w formie klipu. VEEGAS pojechał aż do Paryża, najbardziej romantycznego miejsca w Europie, i tam zaśpiewał „Dla Ciebie bukiet z czerwonych róż/ będą pasowały do Twoich ust/ w ramionach mych będziesz tulić się/ kocham Cię”. Po takim tekście nie potrzeba ani Adriana Rybczyńskiego, ani Paryża, by uwieść dziewczynę. Chłopaki z VEEGAS znają receptę na hity, bo w repertuarze mają ich aż nadto. Czyżby „Bukiet róż” miał się stać przebojem na miarę „Plastikowej biedronki”?

VEEGAS zaprosił dziewczęta do miłości, a Radek Liszewski w programie „Wszystko mi Disco” zaprosił na drugie urodziny Polo TV. Przy okazji pokazał, jak należy podrywać dziewczęta, a wystarczy wyśpiewać im, co oddałoby się za każdą z nimi chwilę. Tylko, oczywiście w liczbie pojedynczej, bo inaczej dostaniecie po twarzy. Zobaczcie klip mega-gwiazdy Radka Liszewskiego z zespołu WEEKEND pt. „Za każdą chwilę z Tobą”:


Ciekawym wątkiem był także trailer do klipu formacji BASTA pt. „Mała prawda”, który będzie miał swoją premierę 30 maja w stacji Polo TV, a także teledysk do piosenki pt. „Hej, czy Ty wiesz kochanie”.

Źródło: https://www.facebook.com/pages/BASTA/370731718607

Eva i Mariusz, członkowie zespołu BASTA wskakują na głębokie wody show-biznesu na planie teledysku pt. „Mała prawda”

Z nowinek zespołu BASTA można powiedzieć, że Eva Basta, liderka grupy, która się oczywiście do tego nie przyzna, od marca 2013 roku ma swoją własną rubrykę w ogólnopolskim tygodniku „Na żywo”. Ponadto, formacja BASTA nawiązała współpracę z Konradem Niewolskim, m.in. reżyserem i scenarzystą słynnego filmu o odsiadce w polskim więzieniu pt. „Symetria” z 2003 roku. Niewolski znalazł się w miejscowości Lipowy Most na planie najnowszego klipu BASTY pt. „Mała prawda” i wspomagał ekipę realizatorską swoimi cennymi radami profesjonalisty z dużym dorobkiem artystycznym.

Piosenka pt. „Hej, czy Ty wiesz kochanie” została laureatką nagrody HERTZ przyznawanej za najwyższą jakość dźwięku na tegorocznym festiwalu „Made in Poland”. Obejrzyjcie, a przede wszystkim posłuchajcie tego utworu:

Ostatnim klipem w programie u Macieja Smolińskiego był teledysk formacji CLIVER pt. „Dom, wino, sex”. Teledysk na łamach IDP został już szeroko omówiony przez Pana Coco Jamboo i w zasadzie nic więcej nie mogę dodać, jak to, że klip od daty swojej premiery na YT, czyli od 25 kwietnia 2013 roku, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, którzy ocenili go aż 17,91 do 1. Nie da się ukryć, że przez widzów młodych, głównie od 13-go do 24-go roku życia. I wcale to nie dziwi, bowiem w klipie możemy obejrzeć postać tzw. „hipstera”, czyli człowieka dystansującego się wobec kultury masowej. Ciekawe, czy ta młodzież tak wysoko oceniająca klip również uważa się za hipsterów? Ciekawe jest także to, czy, jeżeli zjawisko hipsterskie stanie się masowe, to hipster nie będzie już zaprzeczeniem samego siebie? Wszystko na to wskazuje, że ten proces tak się potoczy. Dystansując się jednak od zagadnień socjologicznych, zapraszam na wino i seks, oczywiście wszystko w domu dziewczyny, która przejmie inicjatywę:

To już koniec omówienia ostatniego, czwartkowego odcinka programu „Wszystko mi Disco” stacji Polo TV, na które decydentom w największej stacji muzycznej w Polsce pod względem oglądalności (dane za luty 2013 roku) aż włosy się jeżą na głowie, a z nienawiści do wszędobylskiego, nadzwyczaj aktywnego i ciekawskiego Pana Coco Jamboo zrobili jego podobiznę, laleczkę Voodoo, i to na niej wyżywają się wbijając w zad szpilki. A ja myślałem, że mam reumatyzm.

Który z powyższych materiałów filmowych podobał Wam się najbardziej? Za który dalibyście się pokroić, albo przynajmniej moglibyście na chwilę, tak jak Mr Coco Jamboo, stać się lalką Voodoo?


http://www.zespolmig.pl/
https://www.youtube.com/user/MigZespolOfficial?feature=watch
https://www.youtube.com/user/MiramiVEVO/videos?view=0
http://www.tvbraniewo24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3719%3Awypadek-busa-w-pieninie-czonkowie-ukraiskiego-zespou-mirami-w-szpitalu-&catid=370%3Ainformacje-prasowe&Itemid=780
http://www.miramimusic.com/
http://www.magdaniewinska.com/
https://www.youtube.com/user/WydawnictwoFOLK?feature=watch
https://www.youtube.com/user/SpikeOficjalny/videos?view=0
http://www.redstarmusic.pl/
https://www.youtube.com/user/MrKrystel?feature=watch
https://www.youtube.com/user/OfficialAkcent/videos?view=0
https://www.youtube.com/user/TheRespectmedia?feature=watch
https://www.youtube.com/user/veegaspl?feature=watch
https://www.youtube.com/user/WeekendOfficial/videos?view=0
http://basta-dance.nazwa.pl/basta-nowa/
http://www.youtube.com/user/TheDiscopolo?feature=watch
http://www.youtube.com/user/VanilaRecords?feature=watch

Przygotował: Mr Coco Jamboo

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>