VEEGAS

Zespół Veegas
 

Historia zespołu VEEGAS sięga roku 2003, bowiem wtedy powstał on z inicjatywy Adriana Rybczyńskiego. Jak sami o sobie piszą, aktywność promocyjną bandu na samym początku skupiali przede wszystkim na działalności w świecie wirtualnym, i dzięki odzewowi fanów już po niedługim czasie zaczęli się nimi interesować Dj’e z całej Polski.

Aktualnie do zespołu należą: Adrian(m@niec), wokal/klawisze, Kuba (wąski), gitara/wokal oraz Adrian (Mytnick&Mytnick), wokal/perkusja.

Do ich największych hitów należą piosenki: „o2(tlen)”, „Mały gest”, „Boska”, „Miękki koc”, a nade wszystko „Plastikowa biedronka”. Jeśli istnieje jeszcze choć jedna osoba w Polsce, która nie słyszała tego ostatniego przeboju, to powiem, że rzecz jest o miłości, zdradzie i oświadczynach, a więc Pakiet Standard muzyki rozrywkowej. Jednak przed wysłuchaniem tego mega-przeboju winien widnieć komunikat: „Uwaga, już po jednorazowym wysłuchaniu utwór pozostaje bardzo długo w pamięci!”. Mnie pozostał zbyt długo.


Silną stroną VEEGAS jest show, jaki czynią podczas swoich występów. Ponoć rozdają na nich płyty oraz gadżety. Dodatkowo tym, co decyduje o sile zespołu, jest zastosowanie – nie muzyki elektronicznej – ale prawdziwych instrumentów, takich jak klawisze, bębny czy gitara.

W roku 2012 powstały trzy teledyski do największych przebojów grupy – „Plastikowej biedronki”, „Miękkiego koca” i “Słodkiego smaku”. Na pierwszym wideoklipie chłopaki są mocno wyluzowani, występują panie, i nie mogło to się inaczej skończyć, jak hotelową wojną na poduszki. Impreza się rozkręca, wszędzie walają się pieniądze, a wokalista oswobadza się z obszytych różowym materiałem kajdanek. Pozory jednak mylą. Pieniądze są z gry planszowej, a kajdanki wieńczą na końcu nie seksowną kobietę, ale metalową walizkę. Tu kobieta jednak wygrywa. Udaje jej się wydostać ze źle chronionym skarbem, a nieostrożny konwojent zostaje złapany we własne pluszowe sidła. Zresztą, zobaczcie jak skończy się historia i oceńcie sami, czy aby plastikowa biedronka na pewno pasuje do opowiedzianej historii?

Biedronka za to pokazuje się w pełnej odsłonie w drugim teledysku, a w zasadzie znajduje się na kultowym fiacie 126p. Od razu nasuwa się pytanie: gdzie jest party? Impreza jest tu i jest nią szalona osiemnastka. Przyszły dziewczyny, tańczą w rytm muzyki. Nie dziwne, bo „Twoja buzia taka roześmiana/Chcesz się bawić aż do rana…/W aucie z tyłu leży miękki koc/Więc chodź ze mną, chodź!”. To koniecznie trzeba zobaczyć! Zwłaszcza, że impreza nieźle się rozkręca.

W najnowszym wideoklpie można zobaczyć, jak wygląda prawdziwa kobieca łazienka. Właściwie jest to film drogi. Z jednej strony podążamy ulicami Warszawy, szarymi, brudnymi, brzydkimi, z drugiej widzimy, że u celu czeka kobieta, która przygotowuje się na spotkanie. Całość jednak wielce rozczarowuje i w zasadzie pogubiłem się w jej odbiorze. Radziłbym chłopakom z VEEGAS zainwestować w profesjonalną ekipę filmową i zrobić coś dobrego, zwłaszcza, że piosenka sama w sobie może się podobać. Szkoda ją tak masakrować obrazem, którego nie chce się oglądać. Może zechce się jednak posłuchać kawałków poniżej.


Najnowsze piosenki to: „Słodki smak”, „Chcecie (Nie Chcecie)”, „3xTak!”, „Wódka w szkle”, „Motyle” czy „Boska”. Na szczególną uwagę zasługują bardzo znajomo brzmiące numery drugi, czwarty oraz ostatni z wymienionych, choć do hitu to jeszcze im sporo brakuje. Jeślibym miał wybierać, postawiłbym na „Boską” – „Aj, daj się złapać!”.

Źródło: http://www.veegas.pl/

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>