VANCOUVER i “Chwile” [debiut]

Vancouver logo
 

Mamy przyjemność przedstawić Wam kolejny debiut (być może to stwierdzenie na wyrost) disco/dance, którym jest formacja VANCOUVER. Choć zespół o nazwie kanadyjskiego miasta w prowincji Kolumbia Brytyjska istnieje od 2012 roku, to ekipa grała już ze sobą od 2000 roku.

Wcześniej VANCOUVER istniał pod inną, bardziej popularną, nazwą, i to sprawiało, że trudno było mu się wyróżnić. Obecna nazwa pochodzi stąd, iż jeden z członków zespołu związany jest sentymentalnie z tym miastem, a ponadto, czemu nie można zaprzeczyć, brzmi ona ciekawie i inaczej na tle wszelakiej maści formacji, które mają w swoich nazwach słowa “boys”, “disco”, “dance” itp.

Dzisiaj muzyczny VANCOUVER tworzą Piotrek, Marcin, Hubert, Mirek i Darek. Panowie pochodzą z Płońska (woj. mazowieckie). Wcześniej wyrobili sobie markę, mówiąc nieskromnie, “dobrej kapeli”, a teraz należało zdobyty warsztat i zaufanie słuchaczy przełożyć na większą popularność. Własne teksty i muzyka, jakie tworzą, z pewnością są wyróżniającym się elementem grupy na tle różnych nieprzyjemnych sytuacji, o których informowaliśmy na naszych łamach, związanych nawet z najpopularniejszymi zespołami – zapożyczeń i niedomówień.

Grupa VANCOUVER opublikowała pod koniec marca br. debiutancki singiel. Nosi on nazwę “Chwile”. Autorem muzyki i tekstu jest wokalista z formacji – Piotrek, aranżację przygotował Daniel Bałkowiec.

Vancouver

Płońska formacja VANCOUVER – silna męska drużyna muzyczna

Vancouver 2

Czyżby jej muzycznym wzorcem był widoczny na zdjęciu Louis Armstrong?

Piosenka rozpoczyna się kanonadą silnych dance’owych brzmień, by łagodnieć, przygotowując się na opowieść o tym, że już czas – na krzyk, ciężką pracę, działanie. Nie da się ukryć, że “Chwile” niosą ze sobą pozytywne przesłanie, obiecują przełamanie, a wokalista brzmi przyjemnie, zwłaszcza, że śpiewa tekst nie będący truizmem.

Jak dowiedziałem się od ekipy z Płońska, obecnie trwają prace nad teledyskiem do “Chwil”, który ukaże się na przełomie maja i czerwca. Ponadto, w kolejce ustawiają się do publikacji następne piosenki VANCOUVER, “Jak magnez” czy “Baw się i szalej”.

Czy “Chwile” zostaną przez Was dostrzeżone na horyzoncie letnich przebojów? Z pewnością mają ku temu duże szanse, bo kawałek jest aż nazbyt dobry, by przejść niezauważony.

Posłuchajcie utworu “Chwile” formacji VANCOUVER:

Zobaczcie także fan-page zespołu VANCOUVER na Facebooku: https://www.facebook.com/ZespolVancouver

Źródło: Vancouver
Zdjęcia: http://on.fb.me/1ijxMHK

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>