TROPIC w wersji Harlem Shake

impreza-disco-polo
 

Harlem Shake’owa gorączka ogarnęła i zespół TROPIC, który jak w manufakturze produkuje coraz to nowe teledyski. Tym razem słoneczna ekipa postanowiła wypuścić teledysk do piosenki pt. „Harlem Shake Polska”, który ukazał się na fan page’u w witrynie Facebook oraz w kanale w portalu YouTube.com grupy 17 marca 2013 roku.

Ale o co w tym wszystkim chodzi, zapytacie? Ano o to, że jest to nawiązanie do filmu pod tytułem „Do The Harlem Shake”, który ukazał się 2 lutego 2013 roku na kanale DizastaMusic portalu YouTube, i mimo krótkiego czasu trwania, bo film ma tylko 36 sec., zdobywa on bardzo dużą popularność notując ponad 40 mln w niespełna półtora miesiąca oraz wysokie noty 5,5 do 1 (pozytywne/negatywne oceny).

Zobaczyć go możecie poniżej:

Eska.pl opisuje ten materiał filmowy jako internetowe zjawisko, w którym chodzi o wideo utworzone do jednego, konkretnego 30-sekundowego podkładu muzycznego z gatunku trap’n’bass (połączenie drum’n’bass, electro i dupstepa), którego autorem jest DJ Baauer z Nowego Jorku.

Jak widać na powyższym filmie, przeplatają się w nim na przemian sceny bezruchu i ruchu, co także jest istotą tego zyskującego szerokie uznanie internetowego zjawiska wirusowego. Od tego tak krótkiego czasu pojawiło się wiele wersji Harlem Shake’a, a tworzą je nawet wielkie korporacje, jak np. Facebook.


I grupa TROPIC zapragnęła współtworzyć tą najnowszą kulturę sieci i dołączyła się z piosenką, która nawiązuje do czarnoskórej społeczności amerykańskiego miasta. Nie jest to jednak nawiązanie dosłowne, bowiem już pierwsze słowa piosenki brzmią: „nie będziemy kopiować Czarnego Harlemu”, a dalsze skojarzenia prowadzą do polskiej kultury ulicy.

Teledysk, jak przystało na „Harlem Shake”, zmontowany jest na zasadzie przeplatania scen bezruchu i ruchu do szalonej imprezy. Joanna, wokalistka TROPIC, ubrana jest w stylowe i działające na wyobraźnię Pana Coco Jamboo rajstopy, a członkowie grupy jak zwykle wyróżniają się kolorowymi strojami, ciemnymi okularami i pozytywnym szaleństwem. Co tu dużo mówić i pisać – to jest polska wersja „Do The Harlem Shake’a”, wersja całkiem udana.

Zobaczcie:

Źródło: http://www.facebook.com/Tropic.eu

http://www.youtube.com/user/grupatropic/videos?view=0
http://www.eska.pl/news/harlem_shake_-_o_co_chodzi_w_nowym_wirusowym_video_ktore_goni_nawet_gangnam_style/42546

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>