TROPIC i klip „O Ola!”

TROPIC - O OLA ! (oficjalny teledysk 2013) 096 - Kopia
 

W środę, 18 września 2013 roku, na kanale grupatropic w YouTube miała miejsce premiera klipu do utworu „O Ola!”. Już wcześniej pisałem na IDP o zapowiedzi teledysku grupy TROPIC – tutaj.

Z zapowiedzi klipu mogliście się m.in. dowiedzieć, że piosenka „O Ola!” była „testowana” na kilkunastu koncertach i bardzo dobrze, jeśli wręcz nie zdumiewająco dobrze, zdała egzamin. Ponoć słuchacze od pierwszego usłyszenia zapamiętywali słowa utworu, a to, jak wiemy, bardzo dobra wróżba jeśli chodzi o spodziewany hit. Z tego też względu grupa TROPIC zdecydowała się nakręcić do piosenki teledysk, by jeszcze bardziej zapadła ona w pamięci, nie tylko słuchaczom, ale i widzom.

Jak zapowiadała ekipa z Żyrardowa, tak słowa dotrzymała. Otrzymaliśmy materiał wideo, który pokazuje nam niemal całą Warszawę (od Okęcia po Pragę). Dodatkowo, na filmie możemy zobaczyć ujęcia z dwóch koncertów TROPIC – z Ryjewa i Żyrardowa.

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Kolorowe ujęcia Krzyśka z ulic Warszawy w klipie TROPIC do utworu „O Ola!”

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Jako ciekawostkę dodam, że teledysk kręcony był podczas największych upałów tego lata, a dla pięknej części formacji TROPIC, Joanny, największą traumą z powodu lęku wysokości okazał się lot balonem. Joanna jednakże jako profesjonalistka przetrzymała zdjęcia. W dodatku uchyliła mi rąbka tajemnicy, że nie tylko ona się bała.


To, co wyjątkowe w tym klipie w stosunku do poprzednich produkcji TROPIC to to, że opowieść zawiera w sobie kilka akcji jednocześnie, a co za tym idzie, by lepiej zrozumieć i odebrać wideo, najlepiej obejrzeć je kilkakrotnie.

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Para w końcu odnalazła się w dużym mieście … i opowieść nabiera nowego kolorytu

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

O samej piosence powiedziałem więcej przy zapowiedzi wideo. Historia w teledysku do piosenki „O Ola!” jakoś poprzez jednoczesne splatanie się kilku wątków od razu nasuwa mi na myśl grę wideo, w której bohaterowie wyruszają z dwóch zupełnie innych miejsc rozległego miasta i ich zadaniem jest się odnaleźć. Miałem wrażenie, przy oglądaniu wideo, że bohaterowie, Joanna i Krzysiek, zdobywają przy każdym interesującym i kolorowym miejscu punkty w grze, które zbliżają ich do przyjemnego finału. Para wreszcie się spotyka, a ich eskapadę po Warszawie podkreślają słowa o pięknym, lepszym świecie. Niemal intymne ujęcia, wyrwane jakby z prywatnego filmu zakochanych, przeprowadzają Joannę i Krzyśka przez ulice stolicy wprost do wzlotu balonem, który ma zapewne symbolizować owe „o Ola!”, czyli finał drugiego razu, kwintesencję lepszego świata, odlotu w przestworza nie tyle traumatycznych, ile przyjemnych doznań.

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Joanna i Krzysiek, bohaterowie klipu do utworu „O Ola!” – czy ten uśmiech zdradza niepokój czy górne granice ekscytacji?

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Zobaczcie klip do utworu „O Ola!” formacji TROPIC:

Źródło: http://bit.ly/1aWJBkP

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>