TRINIX i klip „Leżing, plażing”

TRINIX - Lezing, Plazing 2
 

20 sierpnia tego roku pojawił się na kanale grupy TRINIX w YouTube klip do utworu „Leżing, plażing”. I choć tytuł ewidentnie wskazuje na użycie neologizmów, to przecież wszyscy, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, doskonale wiedzą co on oznacza.

Na początek powiem kilka słów o zespole TRINIX. Mimo tego, że na kanale zespołu widnieje tylko jeden klip, to formacja TRINIX nie jest nowa na naszym rynku muzyki tanecznej. Zespół powstał w 2006 roku, a jego założycielem był Mateusz Kowalczyk. Pierwszy autorski utwór pojawił się mniej więcej po dwóch latach istnienia TRINIX i nosił nazwę „Pokaż mi sens”. W 2009 roku pojawiły się kolejne – „Dawaj, dawaj” i „Na dobranoc”. Ten pierwszy opowiadał o tym, co dziewczyna może zrobić z chłopakiem oraz co chłopak może zrobić z dziewczyną. Oczywiście, w sensie erotycznym. Ten drugi, znacznie wolniejszy, to romantyczna odmiana, niemal zaskoczenie dla mnie. To zwrot o 180 stopni. Utwór szybko zdobywał popularność, zwłaszcza na Pomorzu. Tam, w radiu RCH+ Chojnice zajmował pierwsze miejsce na N-Liście przebojów. W 2011 roku pojawiły się kolejne utwory: „Gorące lato” (dzięki współpracy z firmą fonograficzną Sun Music), walentynkowy cover „Ti amo” Umberto Tozzi’ego, a także kompozycja „Ulotna miłość”. Po tych utworach działalność zespołu TRINIX przycichła, jednak, co ciekawe, członkowie zespołu cały czas byli zasypywani wiadomościami od fanów, którzy domagali się nowych utworów. Sami zresztą fani TRINIX na portalu YouTube udostępniali wcześniejsze piosenki TRINIX, które rozchodziły się tam jak wirusy notując setki tysięcy odsłon. Po którymś z kolei mailu artyści ugięli się pod presją fanów i postanowili stworzyć coś nowego – utwór, a później klip do piosenki „Leżing, plażing”!

Źródło: http://bit.ly/18dCiRX

Kadry z klipu „Plażing, leżing” formacji TRINIX

Źródło: http://bit.ly/18dCiRX

Jak zdradził mi Mateusz, utwór z początku miał inną koncepcję, bowiem jego grupą docelową mieli być studenci. Zamysł ten, z uwagi na piękne i upalne lato, ewoluował w stronę tego, czego możemy dziś posłuchać. Muzykę do utworu „Plażing, leżing” skomponował Mateusz Kowalczyk, do której obróbkę (a także obróbkę wokalu) przygotował „Producent Muzyczny SERENITY”, tekst piosenki jest autorstwa Mateusza i jego kolegi, Piotra Ł., zaś produkcją wideo zajęła się „Sawicki Film Production”.


Premiera debiutanckiego teledysku TRINIX początkowo miała się odbyć 10 sierpnia, jednak ten termin został przesunięty o dziesięć dni. Na koniec dodam, że TRINIX ma dla swoich słuchaczy przygotowane kolejne muzyczne niespodzianki, które, być może, ujrzą światło dzienne już niebawem.

Źródło: http://bit.ly/18dCiRX

Kadry z klipu „Plażing, leżing” formacji TRINIX

Źródło: http://bit.ly/18dCiRX

A teraz łapcie ze mną te słoneczne rytmy, poznajcie prawdziwe „kacowe” historie i przypomnijcie sobie choćby fragmenty z „urwanego filmu”, a na pewno przypomnijcie sobie te gorące wakacyjne dziewczyny, gorące jak tegoroczne lato!

Zapraszam do obejrzenia klipu i odsłuchania utworu „Leżing, plażing” formacji TRINIX:

Źródło: http://bit.ly/18dCiRX

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>