TOMY M. i pierwszy koncertowy klip do utworu „Zatańczmy jeszcze raz”

Źródło: TOMY M
 

Gdy powoli nadchodzi jesienna smuta i koncertów plenerowych jest jak na lekarstwo, pozostaje powspominać te największe wydarzenia z minionego sezonu koncertowego.

Jednym z nich był III Ogólnopolski Festiwal Disco Polo Disco Mazovia 2013 – Mościbrody, który odbył się w połowie sierpnia, a kolejnym pretekstem do wspominek jest koncertowy klip do utworu „Zatańczmy jeszcze raz” Tomka Markowskiego, który przybrał artystyczny pseudonim TOMY M.

TOMY M to muzyczny projekt powstały na jesieni 2012 roku i zainicjowany, o czym wspomniałem, przez Tomasza Markowskiego. Jednym z większych sukcesów wykonawcy jest wyróżnienie na I Festiwalu Młoda Scena Disco. Tomasz Markowski jako swój największy debiut uznaje występ na festiwalu w Mościbrodach, gdzie wziął udział w nagraniu klipu koncertowego.

Na Disco Mazovia wystąpiło w tym roku aż o jedną trzecią więcej zespołów disco polo niż przed rokiem, a ich liczba sięgnęła ponad czterdziestu. 14 i 15 sierpnia w Mościbrodach wystąpili tacy artyści, jak BRACIA FIGO FAGOT, BOBI, BODZIO DANCE, B-QLL, DROSSEL, EFFECT, ETNA, EXAITED, IMPULS, JORRGUS, LA TIJA, MAGDA NIEWIŃSKA, MAXX DANCE, MEGA DANCE, PUDZIAN BAND, RED STAR, SKALARS, TARZAN BOY, VIZZA i wiele, wiele innych początkujących i mniej znanych wykonawców, wśród których znalazł się TOMY M.


Niestety, ekipa portalu IDP nie została zaproszona na to wydarzenie, dlatego nie znajdziecie u nas szerszej i wyjątkowej relacji z tej imprezy w wykonaniu Pana Coco Jamboo. Pozostaje mi jedynie powiedzieć odrobinkę o klipie TOMY’ego M, który dostępny jest na portalu YouTube.

Otóż, jak dowiedziałem się od Tomka, wideo zostało nagrane 14 sierpnia podczas Debiutów, a na materiale, obok lidera, występują dwie tancerki, z którymi Tomek współpracuje od niedawna. TOMY M wykonał utwór „Zatańczmy jeszcze raz”, który miał premierę w czerwcu tego roku, a o którym pisałem na portalu IDP.

Piosenka utrzymana jest w dynamicznych klimatach, a opowiedziana historia wbrew pozorom nie jest o wakacyjnej imprezie pełnej nieoczekiwanych sytuacji, a zahacza o romantyzm, w którym taniec z dziewczyną jest daniem psikusa upływającemu życiu i czasowi. Tylko, czemu słyszę bardziej smutek niż radość? To już pytanie do autora.

Zobaczcie i posłuchajcie piosenki TOMY’EGO M do utworu „Zatańczy jeszcze raz”:

Źródło: http://bit.ly/1djloWw
http://bit.ly/14Ww3Xl
http://bit.ly/1eWh29E

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>