STRYCH i klip w „Ogniu”

Strych - W ogniu (oryg. Bee Gees - You Win Again) 032
 

Formacja STRYCH 8 sierpnia 2013 roku na kanale WydawnictwoFOLK w YouTube opublikowała klip do utworu „W ogniu” (realizacja wideo: Janusz “Yoko” Konopla, produkcja: Strych 2013). Zanim coś więcej o tej premierze napiszę, zapraszam na krótkie przedstawienie zespołu STRYCH.

Grupa STYCH pochodzi z Hrubieszowa, a jej założenie datuje się na 2011 rok. Założycielem grupy jest Bartłomiej „Mayer” Majewski (perkusista, wokalista). Obok Mayera, w składzie znajdują się: Jakub „Skiera” Skierski (wokalista, frontman i showman), Krzysztof „Krzychu ze Strychu” Załuski (klawiszowiec, były tenor), Marek „Maro Sowa” Kurys (producent, kompozytor, aranżer, akustyk), a także Radosław „Szkudny” Szkudziński (śpiewający gitarzysta) oraz Marcin „Zorba” Mróz (gitarzysta, basista).

Źródło: http://bit.ly/16KsyiK

Kadry z klipu do utworu „W ogniu” formacji Strych

Źródło: http://bit.ly/16KsyiK

Już choćby te nazwiska świadczą, że STRYCH to nie zespół chłopców do bicia, ale muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym uczestniczący w wielu ciekawych projektach muzycznych. Przykłady? Macie: Mayer grał w zespole Bastion, Krzychu ze Strychu wcześniej występował jako tenor z zespołem wokalnym Lechici, Maro Sowa występował z zespołem Yago, Szkudny grał w rockowej kapeli Bastion, a Zorba rwał struny w formacji Art-Q.

W 2012 roku STRYCH zadebiutował albumem „Samadasz”, który wydało Wydawnictwo Muzyczne Folk. Jest to swoista mieszanka disco, dance i pop. Ponadto, zespół współpracował z Emilem Jeleniem, producentem muzycznym, kompozytorem, muzykiem, aranżerem i wokalistą, który prowadzi obecnie projekt muzyczny o nazwie BEAT MAGIC, a także ze Zbyszkiem Bieniakiem, byłym członkiem formacji Rezerwat czy Oddziału Zamkniętego, a także wielu innych zespołów.

Źródło: http://bit.ly/16KsyiK

Kadry z klipu do utworu „W ogniu” formacji Strych

Źródło: http://bit.ly/16KsyiK

Grupa STRYCH nagrała teledyski do takich piosenek, jak mega-seksownej „Samadasz” (to ich debiutancki klip), wychwalającej pod niebiosa „Dziewczyny, którą masz”, pytającej o miłość „Jak na imię mam”, czy magicznego „Ogrodu marzeń” – wszystkie z 2012 roku. W tym, 2013 roku, powstały teledyski do utworów: walentynkowego i rapującego „Będę kochał”, romantycznego i zapowiadającego pełne miłości spotkanie „To się dzieje w nocy”, kandydata do Hitu Lata w Kobylnicy spokojnego „Ciągle Ci czegoś brak”, który na pewno ma spory potencjał, a ostatnio, z 8 sierpnia, do utworu „W ogniu”.

„W ogniu” to jedyna polska adaptacja utworu „You Win Again” z 1987 roku słynnej grupy Bee Gees. Autorami utworu „You Win Again” są Barry i Maurice Gibb. Co ciekawe, wybór tego akurat przeboju znanej grupy muzycznej z Wielkiej Brytanii nie był przypadkowy, a dokonał się z dwóch powodów. Po pierwsze, STRYCH to wierni fani zespołu Bee Gess, który inspiruje polskich muzyków od lat. Po drugie, nowe wykonanie utworu „You Win Again” Bee Gees to dla STRYCH swoiste wyzwanie, które do łatwych przecież nie należy.

Co warte odnotowania na koniec, STRYCH jako jedyny zespół w Polsce otrzymał zgodę na wykonywanie utworu „You Win Again” Bee Gees oraz zamieszczenie go na swojej płycie.

Muzycy z formacji STRYCH dokonując coveru znanego przeboju chcieli złożyć hołd i wyrazić ogromny szacunek dla Bee Gees, ikony pop.

Zapraszam do obejrzenia tej wyjątkowej produkcji, w której, oprócz polskiej wersji „You Win Again”, możecie znaleźć interesujące pokazy ognia, a zwłaszcza niebanalny wokal Skiery, i tę muzykę, niezapomnianą, magiczną, ponadczasową i zawsze piękną.


Źródło: http://bit.ly/1cMUHff
http://bit.ly/16KsyiK

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>