SAVICKY gra!

Savicky - Graj (TV) 024 - Kopia
 

SAVICKY to pseudonim artystyczny Marcina Sawickiego, muzyka z Łomży, który chce zawładnąć polskimi parkietami.

Nie dziwi więc jego image, który najlepiej przedstawia pewne zdjęcie opublikowane na fan-page’u artysty na Facebooku w marcu tego roku: szary, stylowy garnitur, pod spodem wyróżniający się t-shirt i ciemne okulary przeciwsłoneczne, elegancja z nutką nonszalancji, którą akcentuje rozpięty jeden guzik.

Niecały tydzień później rozpoczęły się zdjęcia do teledysku, a wybraną piosenką miał być utwór “Idealny czas”. Nie był jednak to idealny czas na publikację materiału, bowiem jeszcze do tej pory wynik pracy ekipy realizacyjnej (Modart Studio) nie ujrzał światła dziennego. Zdradzę tylko, że akcja filmu przebiegała m.in. na siłowni, w której razem z Savickym ćwiczyły wysportowane dziewczęta.

Tajemnicze wycofanie się z publikacji teledysku przyćmiły informacje o pracach do następnego klipu, tym razem do utworu “Uderzamy na party”. Zdjęcia z planu pojawiły się już 12 czerwca br. i widać było, że zaangażowane modelki są z – mówiąc nieładnie – “górnej” półki, zwłaszcza, jeśli przyjrzycie się dziewczynie w panterkowym bikini. Klip ukazał się już 4 lipca, a zrealizowała go firma współpracująca już z Marcinem, Modart Studio. Aranżacja “Uderzamy na party” wyszła ze stajni NOIZZ Bros., która zrobiła m.in. aranż do znanej piosenki “Polski Bad Boy” JORRGUSA, ETNY i FOCUSA.

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Marcin Sawicki i jego klip “Uderzamy na party”

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Mocną stroną produkcji są występujące w teledysku dziewczyny, piękne i kuszące

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Party miało miejsce w klubie, ale to sceny na jachcie przykuwały uwagę

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Często drobne elementy z pozoru niemające dużego znaczenia urastają do jasnych symboli

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Uroda bywa zwiewną, dlatego tak ważne jest uwiecznienie jej w czymś, co przetrwa czas

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Choć dziewczyny w klipie tańczyły zumbę, to jednej z nich taniec na zmysłach odbiorców wychodził znacznie lepiej

Na klipie “Uderzamy na party” widać bohatera naszej opowieści zza konsoli dj-skiej, gdzie łagodnym głosem zachęca wszystkich na imprezę, party, na którym będą dziewczyny tańczące zumbę, piwo i czas, jaki nigdzie się nie śpieszy. Te “lajtowe” party uświetniły zwłaszcza dziewczyny, które – co tu dużo mówić – stały się wielką ozdobą teledysku. Dziewczyny, po których ujrzeniu nie chciałem się bynajmniej zresetować, ale uwiecznić tę chwilę na dłużej. I one, zgodnie z opowieścią, wybierają się na party, prosto z ulicy. Jednak bez skojarzeń proszę, nie ma tu za nic z wulgarności, za to delikatnie podkreślane piękno i naturalność. Być może trochę niezrozumiałe były akcenty z podróżą, która zamiast w klubie zatrzymuje się na jachcie. Mamy jednak w końcowych ujęciach i klub, i dziewczyny, i party. Całość zamyka się w klatce słów. Tylko, czy takie party przypadnie Wam do gustu? Czy nie jest zbyt łagodne?

Ten zapowiadany na “hicior lata” teledysk miał być samospełniającą się przepowiednią, jednak, jak to często w show-biznesie bywa, czegoś tu zabrakło, coś nie zaskoczyło, promocja, brak szczęścia, zbyt łagodne ujęcie tematu, coś, co nie pozwoliło materiałowi na przebicie się do szerszego grona odbiorców. Nie zraziło to jednak twórcy do dalszej aktywności.

Już z końcem lipca można było posłuchać kolejnej piosenki o tytule “Graj”. Piosenka była zdecydowanie bardziej energiczna i to ona, w mojej ocenie, bardziej zasługiwała na teledysk. Tak się też stało. Już w sierpniu na fan-page’u SAVICKY’ego pojawiły się zdjęcia z trzeciego planu klipu – teraz do utworu “Graj”! Wiedzieliśmy, że klip będzie opowiadał o dwojgu młodych ludzi, którzy zapewne poznali się w letni gorący czas i razem oddawali się łapaniu wzajemnych uśmiechów i tańcu. Trzeci już klip zrealizowała Modart Studio, zaufana ekipa Marcina. W ostatnim tygodniu sierpnia zdjęcia zostały zakończone i wszyscy czekali na teledysk.

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Piosenka “Graj” rozpalała lato, a obrazy w teledysku rozpalały dwie młode osoby

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Takiego zaproszenia na party nikt się nie spodziewał

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Poprzez właściwie dobrane detale można wyrazić wiele

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Jednak detalami nie odda się wszystkiego; tutaj potrzebni są ludzie, ich emocje wyrażane przez atrakcyjną fizyczność

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Młodość to spontaniczność i korzystanie w pełni z niewystarczających środków

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0

Młodość to ciągła walka z zakazami i społecznymi normami

6 września br. klip SAVICKY’ego do utworu “Graj” pojawił się na YouTube. Piosenka bardziej temperamentna namawiała do szybszych ujęć i takie zobaczyliśmy. Bardzo fajnie oglądało się parę młodych ludzi, którzy bawili się ze sobą, bawili się sobą. Zdecydowanie udane ujęcie ze zbliżeniem na stopy spacerujących, na których znajdowały się kontrastujące ze sobą, a zarazem świetnie uzupełniające się, szpilki i czerwone trampki. Materiał został bardziej doceniony przez widzów niż klip do “Uderzamy na party”, a jego oceny są wysokie i kształtują się w stosunku 12 do 1 (pozytywne/negatywne oceny). Po tym materiale gotowy byłem uwierzyć, że tutaj historia poznawania się i kosztowania życia przez parę jest najważniejsza, że nic poza tym się nie liczy, poza celebrowaniem każdej chwili, wychwytywaniem każdego spojrzenia, poza pocałunkami i dobrą zabawą.

W końcu promocja nabrała tempa. Na listopad zapowiadano premierę debiutanckiego, ale w kolejności publikacji trzeciego już klipu – do utworu “Idealny czas”.

Nieco więcej światła na osobę Sawickiego pada po wysłuchaniu wywiadu udzielonego przez muzyka dla portalu SuperLomza.pl. Okazuje się z niego, że Marcin jest członkiem zespołu BOSS, od którego dystansuje się działalnością w projekcie SAVICKY. Marcin opowiadał o początkach w muzyce, zabawnie o swoich “traumatycznych” przeżyciach z młodości, poważniej o planach z wydaniem debiutanckiej płyty.

Najnowszą aktywnością SAVICKY’ego, który wciąż działa, wciąż walczy o słuchaczy, jest zacieśnienie współpracy z NOIZZ Bros. poprzez wspólne utwory “Będzie moc” i “Jesteś moja”. Powstał logotyp projektu. I choć klip do utworu “Idealny czas” nie doczekał się jeszcze publikacji, produkcje łomżanina powoli wypływają na szerokie wody, a klip do piosenki “Graj” można już obejrzeć w telewizji TV.DISCO.

Także już spory czas temu zapowiadane było na Facebooku ukończenie prac nad debiutancką płytą. W 2012 roku powstały utwory: “Odkrywam Cię” i “Zagram w Twoją grę”. Ten rok był nadzwyczaj płodny muzycznie dla Marcina, kiedy to powstały piosenki: “Graj”, “Uderzamy na party”, “Idealny czas”, “Chodź, chodź mała”, “Jesteś moja” (ft. NOIZZ Bros.) i “W taką noc”. Materiał na album powoli się uzupełnia i pewnie, gdy tylko stacje telewizyjne rozpoczną emisję teledysków SAVICKY’ego, będziemy mogli liczyć na coś więcej, niż zapowiedzi.

Teraz możemy być pewni, że SAVICKY to nie jest artysta jednego sezonu, że nie jest wykonawcą jednej piosenki, do której zrobił teledysk, ale wciąż pracuje nad nowymi utworami, wciąż tworzy rzeczy coraz bardziej interesujące i chwytliwe. I chociaż telewizje dopiero teraz zauważają potencjał muzyka, że dopiero teraz odkrywają go i drżą jak dziecko na jego muzykę, to jednak szybko się przekonają, że warto grać w grę Marcina, i że to się w końcu opłaci, tak jak opłaciło się zagrać bohaterowi jednej z piosenek artysty w grę dziewczyny.

A Czy Wy zagracie w grę SAVICKY’ego? Szkoda czasu na rozważania – SAVICKY gra!

Źródło: http://bit.ly/19QzMm0
http://on.fb.me/1dKNl9i
http://bit.ly/1jfClrm
http://bit.ly/1bcwglv

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>