REDIS i klip „Radary”

REDIS - Radary 017
 

Zespół REDIS powstał w 2010 roku, a możemy to stwierdzić przyjmując datę założenia fan-page’a na Facebooku z 7 lipca za wiążącą. Ich premierowym klipem była produkcja z czerwca tego roku do utworu „Wiesz jak bardzo Cię pragnę”. A tam zwiewnie kołysząca swoje bioderka brunetka zdawała się doskonale wiedzieć, że podmiot liryczny ją tak bardzo pragnie. Ona była zresztą „intrygująco-pachnąca”, a to w discopolowej nowomowie zapewne znaczy wiele dobrego. Ale to nie o tej produkcji chciałem opowiedzieć. Zanim jednak to nastąpi, kilka słów o formacji REDIS.

Zespół REDIS pochodzi z Gniezna. Najpierw grupa działała wykonując koncerty dla agencji Tom-Art, później, po trzech latach działalności i wykonaniu prawie 50 koncertów, zapadła decyzja o stworzeniu własnego repertuaru. Dzięki współpracy z producentem muzycznym Andrzejem Lisieckim powstał pierwszy singiel „Wiesz jak bardzo Cię pragnę”, a później teledysk, w którym można zobaczyć charakterystyczne gnieźnieńskie miejsca, takie jak ulicę Tumską czy katedrę. Oprócz tego, w repertuarze REDIS znajdziecie takie piosenki, jak: „Jeśli mi uwierzysz”, „Nieważne” czy „Radary”.

Źródło: http://bit.ly/1a3wpaM

Najlepszym sprzymierzeńcem do strajku włoskiego jest … fiat 126 p

Źródło: http://bit.ly/1a3wpaM

Na drodze pełno jest niespodzianek … tych miłych i tych mniej przyjemnych

Pod koniec września na fan-page’u REDIS pojawiły się zdjęcia z najnowszej teledyskowej produkcji „Radary”. Na nich widzimy jasnego małego fiata, strażnika miejskiego ukrytego w kontenerze na śmieci i kilka dziewcząt. Piosenka została napisana w ramach protestu, by wesprzeć kierowców w tzw. „strajku włoskim” na drogach, jako wyraz sprzeciwu wobec polityki radarowej państwa polskiego.

1 października na kanale TOM-ART w YouTube zostały opublikowane kulisy klipu „Radary”. Na planie było wesoło, sielsko i widać, że zdjęciom towarzyszyły pozytywne emocje. Po obejrzeniu tego materiału można było wysnuć wniosek, że bez wątpienia to nie luksusowe samochody będą ozdobą klipu, a legenda włosko-polskiej motoryzacji. Zapewne doskonale wpisze się ona w koncepcję strajku włoskiego.

Dokładnie 3 października o godz. 20:00 odbyła się internetowa premiera klipu „Radary”. Już pierwsze słowa piosenki namawiają do zdjęcia nogi z gazu. Następne skojarzenia oscylują na granicy farsy, i taka ma być ta piosenka. Wesoły kremowy maluszek, ukrywający się zły charakter w postaci znienawidzonego strażnika miejskiego udającego się w pościg za pędzącym fiacikiem, przydrożne dziewczęta, to smaczki najnowszego dzieła od REDIS.

Źródło: http://bit.ly/1a3wpaM

Miłą niespodzianką na drodze są piękne panie; ciekawe, ile kobiet zmieści się w małym fiacie?

Źródło: http://bit.ly/1a3wpaM

Tą mniej przyjemną niespodzianką są tytułowe … radary

Nie da się ukryć, że piosenka jest bardzo fajną propozycją dla kierowców, którzy z pewnością będą ją nucić w chwilach zbliżania się do swoich „kurników”, „śmietników” czy „karmników”, których lokalizację zazwyczaj świetnie znają. Może być także interpretowana jako wersja pokrzepiająca dla tych użytkowników dróg, którym nie udało się zmniejszyć prędkości i na pocieszenie, oprócz fotki i mandatu, będą mogli zaśpiewać razem z REDIS, a na pewno poczuć się jak dzikie zwierzęta, szkoda tylko, że złapane w klatkę fotoradarowego podstępu.


Uważam, że utwór ma spory potencjał i kto wie, czy nie zawojuje polskich dróg, namawiając kierowców do nieposłuszeństwa wobec prawa, nieraz idiotycznego, nieraz nieracjonalnego, a na pewno im drogiego, bo kosztownego.

Zobaczcie teledysk REDIS do utworu „Radary”:

Słowa/muzyka: A. Lisiecki/ Ł. Koralewski
Produkcja wideo: CDA Studio

Źródło: http://bit.ly/1a3wpaM
http://on.fb.me/1adr5mC
http://bit.ly/1ckAhKG
http://bit.ly/1a3wmf1
http://bit.ly/1b0ko8g

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>