PROXY

zespol-proxy
 

Zespół PROXY powstał w 1998 roku z inicjatywy Arkadiusza Sosnowskiego oraz Janusza Małyszko (zespół SZARPI). Ale jego geneza sięga znacznie dalej. Lider zespołu, Arkadiusz Sosnowski, swoją karierę muzyczną rozpoczynał w zespole SKANER w 1994-1995 roku. Następnie wraz z Wojciechem Pryzmontem i Wojciechem Kuzielem w 1996 roku utworzył zespół ELIS znanego z przeboju „Daj mi serce”.

Zespół PROXY od utworzenia grał i imprezował w klubach na terenie całego kraju przez dwa lata, a następnie jego działalność została zawieszona z powodu wyjazdu obu członków zespołu poza granice kraju. Pasja pozostaje pasją i nie ma znaczenia miejsce, lider zespołu Arkadiusz Sosnowski rozwijał się muzycznie również poza granicami kraju, grał koncerty w klubach polonijnych. Zespół PROXY został reaktywowany w nowym składzie w 2008 i w takim działa do dziś. Tworzą go Arek i Adrian. Panowie uzupełniają się nawzajem: Arek jest wokalistą, gra również na wielu instrumentach, natomiast Adrian odpowiedzialny jest za kontakt z publicznością.

Logo zespołu PROXY

Źródło: zespół PROXY oraz http://www.facebook.com/pages/Grupa-Proxy/372940866065565

Baner zespołu PROXY

PROXY ma na swoim koncie dwie płyty „Baw się razem z nami” i „Szał muzyka” oraz całe mnóstwo coverów. Zespół zdobył nagrodę za zajęcie II miejsca na II Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo Disco Mazovia 2012.


Trudną sztuką jest rozkręcenie dobrej imprezy, pomijając oczywiście niezbędną ilość odpowiednich trunków, dobra muzyka jest niezbędna. Myślę, że zespół ma potencjał i śmiało swoją energią może nadrobić brak procentów i jak sami deklarują na swojej stronie internetowej, należy się po nich spodziewać niespodziewanego.

Zdjęcie zespołu PROXY: Janusz Małyszko i Arkadiusz Sosnowski

Źródło: http://www.grupaproxy.pl/

Zdjęcia zespołu PROXY z sesji zdjęciowej (u góry i dołu)

Zdjęcie zespołu PROXY: Arkadiusz Sosnowski i Janusz Małyszko

Źródło: http://www.grupaproxy.pl/

Istnieje możliwość wynajęcia zespołu na imprezy typu wesela, studniówki, więc jeśli chcecie mieć wschodzącą gwiazdę disco polo i przy okazji koncert na swojej imprezie, to dzwońcie. Trzeba przyznać, że covery całkiem udane, a niektóre partie utworów śpiewa tajemnicza wokalistka.

A teraz może coś o ich autorskich kawałkach.

Pierwszą piosenką (a właściwie teledyskiem), która pojawiła się na kanale zespołu na YouTube była „Szał muzyka” zamieszczona w kwietniu 2010 roku. „Szał muzyka” to bardzo taneczny kawałek idealny na imprezę w klubie, gdzie porwie nas szał muzyki, hipnotyzujące światła i wir tańca. O tym właśnie jest ta piosenka, o gorączce sobotniej nocy, która przy takiej muzyce potrwa z pewnością do białego rana. Teledysk powstał w Klubie Euforia i te klubowe klimaty towarzyszą nam do samego końca piosenki. Roztańczeni ludzie, bujający się w rytm muzyki, Dj miksujący najlepsze kawałki, ech … byle do soboty.

Piosenka ”Ja nie dam” została zamieszczona na YouTube 4 lut 2012. Panowie bujający się w rytm muzyki, rytmiczny refren, piękne kobiety, aczkolwiek nie do końca ubrane i nie wyglądające na takie, które często wypowiadają słowa zawarte w tytule piosenki.

Zdjęcie z planu do teledysku "Ja nie dam" grupy PROXY

Źródło: http://www.grupaproxy.pl/

Zdjęcia z planu do teledysku pt. “Ja nie dam” z początku 2012 roku. U góry: Arkadiusz Sosnowski wraz z modelkami. U dołu (od lewej): Arek i Adrian (panowie) oraz dwie piękne modelki z planu

Arkadiusz Sosnowski i Janusz Małyszko z zespołu PROXY podczas kręcenia teledysku "Ja nie dam"

Źródło: http://www.grupaproxy.pl/

Ale skupmy się na tekście piosenki. Panowie proszę się skupić! Bohater piosenki ma problem z kobietami, są nieczułe na jego urok i pomimo starań nie chcą mu ulec. Jako kobieta, mogę Panu powiedzieć, że czasem chodzi nie o to, żeby złapać króliczka, ale o to żeby go gonić. Ale jeżeli nie starcza Panu cierpliwości i gra nie jest warta przysłowiowej świeczki, a najważniejszym atutem kobiety, według Pana, są nogi i biust, to proponuję udać się do profesjonalistek i nie ma co się zastanawiać „czym przekupić ją”, zapewne mają już ustalone cenniki.


O zdradzie i jej skutkach przestrzega piosenka „Skok w bok” opublikowana na YT 23 kwietnia 2012. Jednorazowy „skok w bok” może zniszczyć związek, który trwał lata, a wybranka serca szybko znajdzie pocieszenie. Pojawia się więc pytanie: czy warto? Nie wiem, ale „każdemu się marzy”, zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się znudzenie w związku i szukamy pocieszenia. Posłuchajcie, ku przestrodze, by i Wam tytułowy skok w bok nie zmarnował życia.

„Z Hollywood Star” to piosenka, którą zespół PROXY wywalczył sobie II miejsce na festiwalu Disco Mazovia, który odbył się 15 września 2012 roku w Mościbrodach. To już druga edycja tego ogólnopolskiego festiwalu, na której bawiło się kilka tysięcy osób. Relacja z festiwalu ukazała się na antenie stacji POLO TV w programie „Discopolot” prowadzonym przez Zbyszka Perkowskiego. Zespół zamieścił videoclip z występu na swoim kanale na YouTube.

Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych.

Źródło: http://www.grupaproxy.pl/
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Proxy/372940866065565
http://www.youtube.com/user/proxy131/videos?flow=grid&view=0

Przygotowała: Pszczółka Maja

Trudną sztuką jest rozkręcenie dobrej imprezy, pomijając oczywiście niezbędną ilość odpowiednich trunków, dobra muzyka jest niezbędna. Myślę, że zespół ma potencjał i śmiało swoją energią może nadrobić brak procentów i jak sami deklarują na swojej stronie internetowej, należy się po nich spodziewać niespodziewanego.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>