PAMELA i klip “Dlaczego”

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys
 

Kilkanaście godzin temu, 2 lutego 2014 roku, na kanale TOM-ART w YouTube miała miejsce premiera trzeciego już klipu Pameli Zarzyckiej, tym razem do utworu pt. “Dlaczego”.

Jak pamiętamy, PAMELA 27 września 2013 roku zadebiutowała bardzo udaną piosenką “Co tak siedzisz” i nie mniej udanym do niej klipem. Ten klip bardzo mi się spodobał i wróżyłem mu duży sukces. Nie bez powodu zresztą. Piosenka była dynamiczna, porywała do tańca, a tekst opowiadał historię uniwersalną.

No bo któż z nas, nieśmiałych chłopaków, nie przeżył sytuacji, kiedy na parkiecie tańczy wspaniała dziewczyna i powstaje stąd problem, jak z nią zatańczyć, jak ją poderwać? Także doskonałym manewrem, niemal podgrzewającym już i tak pozytywne emocje, był pocałunek dziewczyn. Moje intuicje do debiutanckiego teledysku “Co tak siedzisz” się potwierdziły, bowiem liczby nie kłamią – na YouTube obejrzano go już ponad pół miliona razy i oceniono dobrze w stosunku prawie 6 do 1 (pozytywne oceny/negatywne).

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Dziewczyna nie przypuszczała, że “tak dzieje się źle”

Tak dobry początek nieznanej wcześniej na szerokiej scenie piosenkarki obudził nadzieje i ochotę na więcej. Z uwagą śledziliśmy poczynania Pameli, których kolejnym wyraźnym krokiem był klip do utworu “Jedyna” z 12 grudnia 2013 roku (data premiery na YouTube).

Niestety, w mojej, jak i widzów, ocenie, nie była to produkcja udana. Nie dość, że sam teledysk nie był aż tak interesujący, a muzyka wprawiała słuchaczy w pewien dysonans czy uczucie niepokoju rozdwojenia, to wydaje mi się, że głównie temat piosenki, mówiąc prozaicznie, “położył” to wydanie. Gdy w “Co tak siedzisz” mogliśmy poznać uniwersalną historię, którą przeżył niemal każdy, to w “Jedynej” takiej historii już brakowało.

Żadna dziewczyna nie lubi, kiedy inna, nawet ładniejsza, mówi o sobie, że jest od niej lepsza. Żaden chłopak nie może sobie pozwolić na uwielbienie tej jedynej, kiedy na scenie jest wiele pięknych kobiet. No, chyba że mowa o DODZIE, ale i jej czas raczej przeminął.

Nie lubi się także u nas postawy narcystycznej, a na potęgę chwali skromność. I choć “Jedyna” mogła też opowiadać historię uniwersalną, bo przecież każdy zakochany chłopak ma tę “jedyną”, to jednak, w mojej ocenie, klip został potraktowany tak, jak materiał “Piękny i boski” Zbyszka Perkowskiego, który budził skrajne emocje i niezbyt duże zainteresowanie. “Jedyną” obejrzało zaledwie nieco ponad 18 tysięcy ludzi oceniając średnio w stosunku 2 do 1 (pozytywne/negatywne oceny).

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Mimo ewidentnych zakazów, młodzi ludzie i tak eksperymentują

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Na trudne czasy rozchwiania emocjonalnego najlepsze są stare, ale jakże skuteczne, ziołowe medykamenty

Teraz mamy trzeci klip od Pameli. I, powiem szczerze, dziewczyna wróciła z dalekiej podróży! Niemal z zaświatów, bo ostatnio sprzedała chyba duszę i ciało diabłu.

Teraz, w teledysku “Dlaczego”, powrócono do Pameli z debiutu, do dziewczyny z wokalem petardy, do historii uniwersalnej, do dziewczyny pokrzywdzonej, porzuconej, “biednej” i potrzebującej wsparcia. Muzycznie ten utwór jest również dobry. Nie ma tu dysonansów, a właściwe rozbujanie utrzymywane w dobrym tempie.

Dobrym rozwiązaniem było przyjęcie za miejsce akcji teledysku starej, opuszczonej hali. Takie obiekty zawsze dobrze wyglądają i mają swój niezastąpiony urok, który zdradza upływ czasu. Czas bezlitośnie rozprawia się z betonem i stalą, a chłopak bezlitośnie traktuje dziewczynę.

I mamy także mały skandal. Nie bez uwagi uszło mi bardzo krótkie, ledwie milisekundowe ujęcie pary palącej … trawkę? Takich scen było zresztą więcej, niejednoznacznych, w których do końca nie można było ustalić, czy bohaterzy palą uważane już za obrzydliwe papierosy, czy przyjmowaną za wzorzec postępowości i prozdrowotności trawkę. To jest skandal, ale taki sam skandal, jak ten, kiedy Pamela całowała się z dziewczyną. Skandal pozytywny, dodający materiałowi oryginalności, siły, prawdy i smaczku.

Jako wielbiciel nie tylko wokalnej, ale i fizycznej, odsłony Pameli Zarzyckiej mogę powiedzieć, że trochę zawiodłem się na tym, że brakowało scen bardziej eksponujących jej wdzięki. Jednak nie należy tu utyskiwać zbyt rozpaczliwie, bowiem całość, zarówno piosenka, jak i teledysk, są bardzo dobre.

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Te kadry udowadniają, że nie trzeba aż tak bardzo się rozbierać, by wyglądać seksownie

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Podsumowując, klip do utworu “Dlaczego” jest znacznie bardziej udany niż ostatni teledysk wokalistki i można powiedzieć, że odzyskaliśmy dawną Pamelę, tę z debiutu. Przekaz jest prawdziwy i wierzy się w tę opowieść. Jest to udany powrót i z niecierpliwością czekamy na więcej. Więcej, oczywiście, Pameli!

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Prawdziwe uczucia rodzą prawdziwy ból

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Ale czy wszystko jest stracone?

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

PAMELA wraca, pewna siebie, dojrzalsza …

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Źródło: http://bit.ly/1gFZtys

Życie uczy pokory, ale talent ma to do siebie, że nie tak łatwo, tak zresztą jak i marzenia, daje się pogrzebać

Zobaczcie:

Słowa i muzyka: T. Pietruszewski/A. Lisiecki
Produkcja video: CDA Studio
Producent: Andrzej Lisiecki
Wydawca: TOM – ART (www.tom-art.net.pl)

Źródło: http://on.fb.me/160xW3E
http://bit.ly/1gFZtys

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>