PAMELA i klip “Jedyna”

PAMELA - Jedyna 010 - Kopia
 

Wczoraj, 12 grudnia br., na kanale TOM – ART, został opublikowany drugi już teledysk PAMELI. Pamiętamy, że 27 września, a więc nieco ponad dwa miesiące temu, Pamela Zarzycka zadebiutowała teledyskiem do utworu “Co tak siedzisz”. Portal IDP pisał o tym pierwszy i uznał debiut za udany. Powiem więcej, był to tak dobry początek, że aż brakowało komplementów. Na potwierdzenie tych zachwytów podam, że do tej pory klip z całującymi się dziewczętami na YouTube obejrzano już co najmniej ćwierć miliona razy i jak na nowy projekt muzyczny jest to wynik rewelacyjny.

Smaki porobiły się wielkie, bo chyba nikt nie wątpił, że Pamela śpiewać potrafi. Kwestią pozostawało, jak zostanie pokierowany jej talent, jaki pomysł na Pamelę będą mieli ludzie z jej menagmentu? Odpowiedź na to znaleźliśmy w klipie “Jedyna”.

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

PAMELA i moment jej metamorfozy

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Zanim jednak przejdę do meritum, powiem, że 11 grudnia na fan-page’u Pameli w Facebooku zostały opublikowane zdjęcia z planu zdjęciowego do “Jedynej”. A na nich mogliśmy zobaczyć niezwykle zmysłową wokalistkę w krótkich dżinsowych spodenkach, nad którymi zawijała się czerwona róża, tatuaż dziewczyny świadczący o jej mocniejszym, być może rockowym image’u. Nieco dalej na wzniesieniu nad zalanym wodą kamieniołomem stoi nie kto inny, jak Pamela, owinięta białą przeźroczystą tkaniną. Już choćby na podstawie tych zdjęć można było sobie wyrobić opinię, że to będzie wideo zawierające w sobie próbę pogodzenia pięknej uwodzicielki z kobietą, która ledwie zsiadła z Harley’a i gotowa jest przyłożyć Ci za jedno krzywe spojrzenie. Było na ich podstawie pewne, że przed realizatorami klipu stoi niełatwe zadanie, by z jednej strony wyłapać walory dziewczyny, a z drugiej powstrzymać jej temperament, by nie zrobiło się zbyt ostro, wręcz wulgarnie. Z pewnością same zdjęcia z planu zaostrzyły apetyt i aż korciło, by obejrzeć teledysk, by posłuchać nieidącej na kompromisy Pameli, która odważy się niemal na wszystko. Zobaczmy więc, jak wypadła druga odsłona Pameli!

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Wielbiciele fizycznej odsłony PAMELI nie mogą czuć się zawiedzeni

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Klip był kręcony w miejscowości Piechcin kilkanaście kilometrów od Inowrocławia (kujawsko-pomorskie), w której znajdują się wyrobiska po kamieniołomach. Jeden z nich, zalany wodą, stał się scenerią główną teledysku. Jednak to nie zbiornik wodny był, czy miał być, główną atrakcją wideo, ale tytułowa Jedyna, dziewczyna, której żadna się nie równa, która jest lepsza nawet niż kokaina, która gotowa jest niemal na wybuch, wystarczy dolać paliwa i dać iskrę.

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Spróbuj dolać oliwy do ognia, a na pewno się poparzysz!

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

No i tutaj zaczynają się schody. Rozumiem, że dziewczyna występująca w klipie, Pamela, ma być tą Jedyną, tą, na którą zwrócone mają być wszystkie oczy, ale niezrozumiałe jest dla mnie to, że jako jedyna (samotnie) wystąpiła w teledysku. Oczywiście, sama w sobie dziewczyna jest bardzo ładna, utalentowana wokalnie i posiada jeszcze wiele innych zalet, o których … no właśnie … nie wiem i z tego materiału się nie dowiem. Dowiaduję się z niego za to tego, że w pewnym, nie do końca przemyślanym miejscu (no bo po co kamieniołomy? czy chodzi o to, że wydobywa się z nich tę Jedyną?) znajduje się zagubiona albo uciekająca przed czymś dziewczyna (scena na drodze), która zaraz zapomina o wszystkim i staje się, co zaznacza przelotne spojrzenie, kimś o innej naturze, kimś, kto chce epatować swoją cielesnością. Jakaś wychodząca z zagubionej dziewczyny bestia odtąd wkrada się do obrazu, bestia w mimice nie tyle seksowna, co lubieżna (co samo w sobie nie jest złe). Drugą rzeczą na niekorzyść materiału jest pewien dysonans muzyczny, który jest niemal schizofreniczny. Zwrócił na to uwagę także jeden z komentatorów teledysku na YouTube, który podkreśla, że nie jest zabiegiem zbyt udanym to, że “wejście utworu (jest) w tonacji molowej a zwrotka w durowej”. Rzeczywiście, wstęp budzi niepokój i pasuje do motywu zagubienia, mroczności, zaś zwrotka odcina się natychmiastową zmianą nastroju, który nie ma swojego logicznego uzasadnienia ani w tekście, ani w obrazie. Wolałbym, aby utwór posiadał w tym zakresie większą spójność, tak jak to miało miejscu w przypadku “Co tak siedzisz”. Tak mam wrażenie, że są tu dwie wplątane w siebie piosenki.

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

PAMELA utknęła na dobre w wizerunku nie do końca grzecznej dziewczyny

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Zupełnie lepszy obraz, w moim mniemaniu, otrzymałoby się, gdyby poprowadzić opowieść w jednym z dwóch kierunków aż do granic: albo tanecznie, radośnie i wplątać w tę historię bawiących się ludzi, którzy podziwialiby tę Jedyną, w której można by dodać ciekawy wątek z debiutu i wprowadzić wśród podziwiających mężczyzn jedną kobietę, która również byłaby zafascynowana bohaterką, albo wreszcie można by pójść w zupełnie innych kierunku, w stronę mroczności, niepokoju, ekstrawagancji, prowokacji ciałem i gestami, pójść daleko i zaszokować.

Wydaje mi się, że ta druga opcja była intencją autora, który chciał zaszokować, a jednocześnie utrzymać się w nurcie tanecznym. Jak ciąć, to na maksa. Ja pociąłbym ten materiał, wstawił kilka szokujących elementów, kilka dwuznacznych gestów, coś, co trwale zapada w pamięć, szkło, krew, dziwne zwierzęta (sowę, kruka …), choćby gesty językiem (jak u Miley Cyrus), utrzymał niepokojącą muzykę początku, bardziej wyeksponował ciało.

Źródło: http://bit.ly/1fvC8yC

Choć “Jedyna” jest słabsza od “Co tak siedzisz”, PAMELA wyszła z tej produkcji obronną ręką

Z tych pozytywnych rzeczy mogę powiedzieć, że w pewnym sensie utwór nie jest nieudany. Mimo wszystko PAMELA jest dziewczyną wyróżniającą się wokalnie i fizycznie na polskiej scenie disco. Po tym materiale sądzę, że już trwale zapisała się w pewnej konwencji swojego wizerunku, konwencji mroczności i mocnego charakteru, z którego nie będzie można tak łatwo się uwolnić. Po tym teledysku wiemy, że Pamela nie jest grzeczną dziewczyną i należy się spodziewać, że taką już pozostanie. Z tych dobrych rzeczy jest jeszcze jedno dobre: po kilku wyświetleniach teledysku krew w żyłach coraz szybciej zaczyna mi teraz krążyć, a pierwotne rozczarowanie zostaje zastępowane przez ciekawość i zastanowienie. Czyżby po kilku “zażyciach” Pamela zaczęła działać jak kokaina z tekstu utworu? Czy stałem się uzależniony od tej dziewczyny? Tego nie wiem, ale muszę już kończyć, by jeszcze raz włączyć “play”.

Zobaczcie klip PAMELI do utworu “Jedyna”:

Słowa i muzyka: M. Kozłowski/A. Lisiecki
Produkcja video: CDA Studio
Producent: Andrzej Lisiecki
Wydawca: TOM – ART

Źródło: http://on.fb.me/160xW3E
http://bit.ly/1fvC8yC

Autor: Mr Coco Jamboo

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>