MixDance oszukany?

Plakat WOSP - Kopia
 

Kilka godzin temu menadżer formacji MixDance umieścił na fan-page’u zespołu w Facebooku komunikat, z którego wynika, że zespół nie otrzymał do tej pory zwrotu całej wysokości kosztów, jakie poniósł biorąc udział w koncercie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, 12 stycznia br. odbył się 22. finał szanowanej imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki pieniędzy przez Orkiestrę Jurka Owsiaka było pozyskanie środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Zespół MixDance – obok takich zespołów, jak SOLVER, KALIMERO, SUNRISE, E-MAILL, RAFTA, MAXI DANCE, MODELS, czy IMPULS, EFFECT, B-QLL – wziął udział w imprezie w Otwocku zatytułowanej “Koncert Hity Disco Polo” (będącej częścią WOŚP), na którą zapraszał człowiek o pseudonimie MC PHOENIX. To właśnie ta osoba w komunikacie od menadżera MixDance została oskarżona o niedotrzymanie warunków ustnej umowy związanej z występem na w/w imprezie.

Źródło: http://on.fb.me/NQMqNw

Źródło: http://on.fb.me/NQMqNw

Plakat 22. finału WOŚP w Otwocku

Wszystko pozostałoby dla nas niejawne, gdyby nie pewien komentarz pod jednym z postów na Facebooku Wojciecha Mc Phoenix Portacha, który brzmiał ponoć tak (pis. oryginalna):

Ja to Piotrek powiem oficjalnie tak skaczcie(skończcie przyp.autor) z ta szopka ktora prowadzicie po cichu bo jestescie najslabszym zespolem o wymaganiach mega gwiazdy…serdeczna prośba.pozdrawiam

W środowisku muzyków i promotorów MixDance zawrzało, stąd pojawił się jako odpowiedź taki komunikat (pis. oryginalna):

W dniu 12 stycznia 2014 roku odbył sie koncert dla WOŚP w Otwocku .Wszystkie ustalenia odnoście kosztów oraz umowy słownej dotyczącej spraw formalnych były załatwiane z w.w. osobą czyli Panem Portachą.Koncert sie odbył czego dowodem są fotki zamieszczone na FB WOŚP Otwockhttps://www.facebook.com/wosp.otwock. Po zakończonym koncercie otrzymaliśmy część kosztów (umowa słowna była inna)(wys.pozostaje tajemnicą handlową) natomiast rzekoma druga transza(jak to nazwał Pan Portacha)bedzie wypłacona na konto po dwóch tygodniach od daty koncertu.Do dnia dzisiejszego a jest juz mc marzec ta druga transza nie została wypłacona(Wszelkie dowody rozmów dotyczących wyplaty kosztów są w rozmowach na FB).Oczywiście rownież Urzad Miasta oraz Hufiec o drugiej transzy nic nie wiedział dla zespołów.Nie tylko my jako zespół MixDance ale kilka innych zespołów zostało przez Pana Portache “oszukanych”.Tak wyglada sprawa .Drogi Panie Portacha co do stwierdzenia “najsłabszym zespół” pozostawiam Panu bez komentarza .A wymagania mega gwiazdy???Gwiazdy są na niebie drogi Panie ..Do momentu aż sprawa przez Pana nie będzie załatwiona pozytywnie wedle umowy słownej niestety jesteśmy skoro publicznie Pan o pewnych rzeczach pisze a My jako zespół milczymy udostępniamy juz “publicznie”tę informacje.Z poważaniem MixDance

Wygląda więc na to, że – jeśli przyjąć powyższe słowa za prawdziwe – mamy do czynienia nie tylko ze zwykłym oszustwem, ale i z żerowaniem na autorytecie poważanej i prestiżowej inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez osobę odpowiedzialną za współorganizację 22. finału w Otwocku.

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

Zespół MixDance na scenie podczas 22. finału WOŚP w Otwocku

Jako Redakcja mamy nadzieję, że sprawa zostanie szybko rozwiązana bez uszczerbku dla WOŚP, a wszystkim dajemy małą radę: umowa spisana ma większą wartość, niż o takiej samej treści umowa ustna.

Źródła:
Oficjalny fan-page zespołu MixDance na Facebooku: http://on.fb.me/K2YYPn
Oficjalny fan-page na Facebooku WOŚP w Otwocku: http://on.fb.me/NQMqNw

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

2 komentarzy do MixDance oszukany?

  1. Jagna pisze:

    A ponoć zespoły disco polo są takie dobroduszne i gratisowo się udzielają, widać jak bardzo…

     
  2. nono pisze:

    Oszukaństwo, powinni i zwrócić to co dostali połowę. Jak się gra dla dzieci to nie za kasę. Pokarała Bozia takie zachowanie dwulicowe. Nie chcesz grać za darmo, to nie graj wcale, a nie wyciągaj pieniążki przeznaczone na ludzi w potrzebie i nieszczęściu.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>