MixDance

z Krzysiem 2
 

Na naszych łamach mogliście przeczytać ostatnio o wielu debiutach, czas zatem spojrzeć wstecz i napisać o zespole, którego muzycy znają scenę niemal od podszewki. Mowa tutaj o zespole MixDance, a zwłaszcza jego liderze, Piotrze Nowaku.

Projekt MixDance powstał zaledwie przed dwoma laty, ale jego ludzie to muzycy znający scenę doskonale. Piotr Nowak już wiele lat bryluje na scenie, teraz grywa muzykę disco polo i dance. Historia grupy jest podobna, jak wielu innych. MixDance występował na wszelakiej maści koncertach z różnych okazji, czy to dożynek, imprez okolicznościowych, festynów, wesel, koncertów, zarówno w małych miejscowościach i w tych trochę większych. Wtedy grane były covery.

Przełomowym okresem w działalności formacji był 2013 rok, kiedy to Piotrek napisał piosenki: “Przeznaczenie” i “Dla Ciebie nie ma mnie”. Od tamtego czasu, jak możemy się dowiedzieć z opisu grupy na portalu Facebook, “zaczęła się toczyć wielka machina”, machina, oczywiście, promocji.

Zanim jednak poznamy autorskie piosenki MixDance, poznajcie chłopaków, którzy tworzą tę zgraną grupę. Głównym filarem zespołu jest, o czym była mowa, Piotr Nowak, muzyk i aktor i, co ciekawe, syn Zbigniewa Nowaka z formacji Happy End, formacji pop-rockowej z połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, która znana jest szczególnie ze swojego mega-przeboju pt. “Jak się masz, kochanie?”. Wtedy to dziewczyny nosiły białe, pociągnięte powyżej kolan, kozaczki, a panowie nosili spodnie, które przy podstawie nogawki były tak szerokie, że skrywały niemal w całości obuwie. Tamtych czasów już dzisiaj nie ma, a my mamy syna sławnego muzyka, który stara się utrwalać legendę rodu Nowaków, tyle że w trochę bardziej ludycznej muzyce.

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

MixDance – zdjęcie promujące formację; jest kolorowo, ale i szykownie

Źródło: MixDance

Piotrek Nowak z MixDance na scenie klubu Eden w Trojanach

Obok Piotra sferę klawiszy przejął Zdzisław Kalinowski, ale nie całkiem, bowiem na klawiszach grywa również Maciej Szlązak. W zespole znajduje się również Krzysztof Podstawka, gitarzysta, który może się pochwalić współpracą z takimi artystami, jak Goya, Ivan Komarenko czy ze Zdobywcami Pewnych Oskarów, w których liderem jest Wojciech Jan Pytkowski. Krzysztof jest także producentem MixDance.

Podczas ostatniego roku muzycy, obok koncertów indywidualnych, wystąpili m.in. na kilkunastu festiwalach disco polo i dance, jak na Festiwalu Muzyki Dance w Świeciu, podczas I Ogólnopolskiego Festivalu Disco Polo i Dance w Cielądzu, podczas II Festiwalu Muzyki Dance i Disco Polo w Szydłowcu, przy okazji I Mazurskiego Festiwalu Muzyki Dance w Rucianym Nida, gdzie zresztą zdobyli główną nagrodę, w IV Gali Disco-Polo w klubie Freedom w Warszawie, podczas 2. Śląskiego Festiwalu Rozrywki w Mikołowie, czy choćby w I Gali Disco Polo w Dąbrowicach, ale i podczas Festiwalu Disco Polo Endeki 2013 w klubie Eden w Trojanach. Ale to nie koniec. Muzycy z MixDance wzięli udział w I Gali Disco Polo w Sun Caffe w Błoniu, w I Gali Disco Polo w klubie Vanilla w Naczachowie, ale też w I Gali Muzyki Dance i Disco Polo w Club 3 w Grodzisku Mazowieckim.

Można powiedzieć, że rok 2013 upłynął ekipie od Piotra Nowaka na poszerzaniu swoich wpływów na średnich i małych galach polskiej muzyki tanecznej, minął na przecieraniu szlaków i zaznajamianiu się ze specyfiką branży. Już na Sylwestra 2013 roku panowie byli gwiazdą wieczoru w Kraśniku, a w styczniu wezmą udział w Koncercie Finałowym 22. Finału WOŚP. Przełom stycznia i lutego br. to okres świętowania przez MixDance z przyjaciólmi swoich pierwszych, liczonych od działalności autorskiej i aktywności na scenach disco, urodzin.

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

Piotr Nowak na scenie; oryginalny strój sceniczny przynosi wiele skojarzeń, zwłaszcza z bohaterami filmów sci-fi

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że część koncertów MixDance wykonywało wspólnie z L-DEE, z którą to formacją łączy ją m.in. piosenka “Weekend” (zobaczcie nagranie wspólnego występu z festiwalu z Cielądza).

Pierwsze piosenki MixDance to “Przeznaczenie” i “Dla Ciebie nie ma mnie”. Ta pierwsza tworzy nastrój niepokoju zmieszanego z uczuciem, jakie może się tylko zrodzić po uświadomieniu sobie nieuchronności tego, co nas spotka. Ta druga znacznie bardziej spokojna, romantyczna, jednakże z lekką nutką czegoś niepokojącego, czy to niepokoju samotności, czy cierpienia naznaczonego czasem, przemijaniem.

Posłuchajcie:


Do tej drugiej powstała zresztą wersja z 2013 roku, wyraźniejsza, równie piękna jak poprzednia, wzbogacona dźwiękami gitary.

Ale były i inne, “Miłość Twoje imię ma”, “Wakacji czas”, “Taki cud” i “Hej zabawa trwa”. Nie da się jednak ukryć, że wszystkim im towarzyszy nie tylko elektroniczne brzmienie dawnych lat, ale i wokal, który, mimo iż nieraz porusza weselsze tematy (jak np. w utworze “Wakacji czas”), nie może się pozbyć lekkiego posmaku smutku czy głębi.

Posłuchajcie:Posłuchajcie także inne wersje wspomnianych piosenek:
MixDance ma już w swoim dorobku nie tylko autorskie piosenki, ale i teledyski. Pierwszym z nich jest półprofesjonalny materiał, który jest w zasadzie kompilacją dyskotekowych ujęć, na których bawią się młodzi ludzie. W tle słychać “Przeznaczenie”, jednak, trzeba powiedzieć, niezbyt dobrze wideo koresponduje z tekstem piosenki. W ten sam sposób powstał drugi materiał wideo, do piosenki “Dla Ciebie nie ma mnie” i z tegoż można wysunąć te same wnioski. O wiele bardziej udane są nagrania z występów scenicznych. Tam ludzie bawią się do muzyki wykonywanej przez MixDance. Obraz jest autentyczny i chociaż na jednym z materiałów lider zespołu śpiewa piosenkę sławnego ojca, to lepsze wrażenie daje całość, niż w przypadku pierwszych propozycji.

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn

Piotrek z MixDance i jego popisy na klawiszach

Źródło: MixDance

Występ na żywo, zwłaszcza, kiedy nie występuje się z playbacku, jest ogromnym wyzwaniem dla artysty, a każdemu dużemu wyzwaniu towarzyszą wielkie emocje

Pierwszy “właściwy” teledysk powstał do piosenki “Wakacji czas” i został opublikowany na YouTube w lipcu ub. roku. Jest tu kilka dobrych akcentów, zwłaszcza ten z wyłączeniem telefonu służbowego, która to scena świetnie akcentuje czas przejścia z okresu pracy i obowiązków do zabawy i beztroski. I choć materiał obejrzało zaledwie 0,008 mln widzów, to ja chętnie napiłbym się piwka przy łódzkiej “Manufakturze”, z łodziankami, ze słońcem delikatnie muskającym policzki, z powiewem rześkiego powietrza znad jeziora.

Zobaczcie ten klip do utworu “Wakacji czas”:

We wrześniu 2013 roku MixDance mógł się pochwalić pierwszą płytą pt. “Przeznaczenie”, która rozdawana była odtąd na koncertach. Dwa miesiące później, w listopadzie, utwór “Hej zabawa trwa” znalazł się na składance pt. “Mega Polo Hits vol 1″.

W październiku 2013 roku MixDance na YouTube opublikował drugi teledysk, tym razem do utworu “Miłość Twoje imię ma”. W ten półprofesjonalny materiał wpleciona jest historia miłości. Ona i on to zwyczajni ludzie, nie żadne twarze z okładki magazynu, zwykli ludzie ze zwykłymi emocjami, dla których zdobycie szczęścia i pozostanie w tym stanie najdłużej jest sprawą najważniejszą. Tak smakuje zwykłe życie, ale przeżyte niezwykle, bo w miłości.

Zobaczcie teledysk do piosenki “Miłość Twoje imię ma”:

Ostatnio, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, otrzymaliśmy mały prezent od MixDance – pastorałkę “Maleńkie szczęście”, do której stworzony został quasi-teledysk, materiał z ujęciami z ulic Krakowa przyozdobionych świątecznie przeplatany bajkowymi animacjami. Najważniejsze tutaj jest jednak to, że zostało zauważone coś bardzo ważnego – że życiu sens nadaje “malutkie” szczęście, rozpromienia je i wzbogaca.

Zobaczcie klip MixDance do utworu “Maleńkie szczęście”:

Tym przyjemnym, świątecznym akcentem kończymy naszą podróż po dorobku młodego duchem i czasem istnienia zespołu MixDance. Zespół już wkrótce będzie świętował swoje pierwsze sceniczne urodziny, a my już teraz poznaliśmy nie tylko jego muzykę, ale i mamy zarys, jaką drogę przebywają wykonawcy polskiego disco w swoich pierwszych latach działalności.

Czy MixDance będzie miał siłę na dłużej zaistnieć na scenie, czy Piotr Nowak oderwie się od legendy swojego ojca i zapisze w historii równie wyraźną ścieżkę? Czym nas formacja MixDance jeszcze zaskoczy i czy możemy liczyć na pierwszy w pełni profesjonalny teledysk?

Te wszystkie pytania pozostawimy czasowi, który w przyszłości da nam na nie odpowiedzi. A już teraz odpływamy do krainy muzycznego szczęścia, nawet jeśli szczęście to poznało jak dotąd niewielu.

Źródło: http://on.fb.me/K2YYPn
http://bit.ly/1eFhAPw
http://bit.ly/1cWM3Ke

Autor: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>