MILANO

impreza-disco-polo
 

Zespół MILANO powstał w marcu 1993 roku wówczas w skład jego wchodzili: Andrzej Borowski, Bogdan Borowski i Tomasz Sidoruk. W niedługim czasie po powstaniu stał się bardzo popularny i znany w całym kraju, zwłaszcza wśród sympatyków muzyki tanecznej. Rok po założeniu zespołu nastąpiła roszada w składzie: w miejsce Tomasza Sidoruka wszedł Piotr Kopański. W tym składzie zespół istniał do roku 2000, kiedy to jego członkowie postanowili opuścić Polskę i wyjechać do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Do największych przebojów grupy należały: “Jasnowłosa”, “Bara bara bara”, “Kasiu Katarzyno”, “Everybody frytki” czy “Brązowe oczy”.

Dziewięć lat po decyzji o rozwiązaniu MILANO, jeden z jej pierwotnych liderów we współpracy z firmą fonograficzną Green Star postanowił przywrócić do życia znaną markę, jednak teraz mieli ją tworzyć nowi ludzie: frontman Maciej Koszczuk oraz byli tancerze zespołu Marcina Siegieńczuka – Bernard, Karol, Jacek oraz Kamil.

Osobą szczególną dla zespołu MILANO, która wniosła duży wkład w nowe brzmienie grupy jest Andrzej Jorsz.

Do dawnych i aktualnych piosenek zespołu należą: nostalgiczna „Dlaczego”, romantyczna „Ty i tylko Ty”, energetyczna „Niebezpieczna chwila”, ludyczna „Kasiu Katarzyno”, naiwna „Jasnowłosa”, urocza „Brązowe oczy”, fikuśna „Bara Bara”, genialna „Jedyna” czy choćby nowoczesna „Tak jak kiedyś” albo świeżutka „Przyjdzie dzień”.


Zespół MILANO podążając za duchem czasów nagrywa również do swoich największych hitów wideoklipy. Pierwszy z nich jest do utworu „Bara Bara”, który swoją premierę na portalu YouTube.com miał na początku listopada 2011 roku. Chłopaki zagubieni na wiejskiej drodze dostrzegają nieziemsko seksowne dziewczyny. Tak się składa, że mają ze sobą lornetkę, przez którą niezauważeni mogą zobaczyć wiele. Dziewczyny eksponują swawolnie swoje wdzięki, niczym playboy’owe gwiazdy. To jest jednak strefa tylko dla kobiet! Pięknych kobiet. Kto w nią wkracza, zostaje pojmany. Chłopcy zostają uwięzieni i nie mają wyjścia, muszą się poddać torturom. Czy zostaną ścięci? Co tam się święci? Zobaczcie!

Pod koniec 2011 roku zespół MILANO nagrywał teledysk do nostalgicznej piosenki „Dlaczego”. W kulisach jego powstawania chłopcy koncentrują się przy napojach „energetycznych” w klubie Olimpia. Nie dotyczy to oczywiście tancerzy, którzy z racji wykonywanego zawodu muszą być sprawni i skoncentrowani, a na pewno synchroniczni. Są wygłupy i widać, że zespół się dobrze bawi, a na pewno dobrze ze sobą współpracuje. Dziewczyna z planu, Kinga, jest fantastyczna. Aż nie mogę doczekać się teledysku, o którym już teraz! W połowie grudnia 2011 roku MILANO opublikowało teledysk „Dlaczego”. A w nim: o wątpliwym pocieszeniu w alkoholu, o wygasającej miłości niosącej cierpienie, o chwilach szczęścia, o niezrozumieniu, braku zaufania, odwracaniu się, oraz o tym, że „dlaczego” może być nie tylko słowem zapytania, ale i znakiem odpowiedzi, choć bez jednoznaczności. Ale tyle, oj poniosło mnie, poniosło w nurcie interpretacyjnym. Oby i Was poniósł zespół MILANO.

Źródło: http://www.zespolmilano.pl/index.html

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

7 komentarzy do MILANO

 1. Kamil pisze:

  Lubię to

   
 2. Ewelina pisze:

  Zespół Milano jest najlepszym zespołem muzyki tanecznej, gdyż póki co jako jeden z niewielu przekazuje widowni rytmiczną i miłą dla ucha muzykę przy czym nie ma w ich teledyskach nagości i seksu czego można dostrzec u wielu innych zespołów. Większość zespołów komponuję słabe słowa do piosenek, ale chcąc nadrobić czymś innym pokazuje nagość, seks i piękne obnażone dziewczyny co wielu nawet młodym widzom się nie podoba. Jeżeli zespół Milano pozostanie przy obecnej aranżacji teledysków do piosenek to myślę, że ma szansę zdobyć naprawdę świetną grupę widzów i sympatyków swojej muzyki.

   
 3. FANII pisze:

  Z legendy MILANO to tylko nazwa im zastała nic po za tym.Dobrze ,że pan BOGDAN BOROWSKI- główny wokal tej formacji w latach 1993-2000 r.założyciel, twórca i współtwórca większości piosenek ,które do tej pory są grane i lubiane,powrócił na scenę i koncertuje po całym kraju.Dzięki panie BOGDANIE.Pozdrawiamy wieczni fani.

   
 4. org... pisze:

  TRZEBA BYC WIELKĄ GLIZDĄ, PĘTAKIEM ,ABY KOŻYSTAC Z NAZWY ‘MILANO’ DOROBKU TRZECH PANÓW (BOGDANA ,ANDRZEJA ,PIOTR),NIC SOBĄ NIE REPREZĘTOWAC I KOŻYSTAC Z ICH TWÓRCZOŚCI.!!!! Panowie z nowego MILANO dla mnie jesteście ZEREM ,przepraszam wielkim ‘ZEREM’. Brak słów na wasze postępowanie,ale jak jest się takim plepsem to robi się z siebie IDIOTĘ na całego!!!

   
 5. ktoto? pisze:

  Pięknie ,wspaniale.Całkowicie zgadzam się z tym komentarzem.Dla większości fanów st.składu ‘MILANO’ postępowanie tych PAJACÓW z beyby nowego milano jest co najmniej szokiem!!! Byłem na występie tej nowej żenady.Z publiczności było słychac same niecenzuralne słowa(TY HU… jakie ty milano???,spier….ze sceny),ale cóż ,wstyd nie dym,w oczy nie GRYZIE. POZDRAWWIAM

   
 6. xxx pisze:

  TRZEBA BYC WIELKĄ GLIZDĄ, PĘTAKIEM ,ABY KOŻYSTAC Z NAZWY ‘MILANO’ DOROBKU TRZECH PANÓW (BOGDANA ,ANDRZEJA ,PIOTR),NIC SOBĄ NIE REPREZĘTOWAC I KOŻYSTAC Z ICH TWÓRCZOŚCI.!!!! Panowie z nowego MILANO dla mnie jesteście ZEREM ,przepraszam wielkim ‘ZEREM’. Brak słów na wasze postępowanie,ale jak jest się takim plepsem to robi się z siebie IDIOTĘ na całego!!! POZDROWIONKA dla …

   
 7. 2xxL pisze:

  Banda wieśniaków(nie obrażając nikogo ze wsi)z tego nowego milano.Co te pajace wyprawiają???!!!Niech ja ich dorwę w STOLICY,to chłopaków skrzyknę i ŁOMOT BĘDZIE!!!! BĘDZIE się działo,będzie ”zabawa na 102”jak śpiewało ST.’MILANO’ Pozdrowienia dla BENIA.Trzmajmy się ramy TO SIĘ NIE POSRAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>