MEJK pięknie nagrodzony w Kobylnicy

mejk-koncert-disco-hit-festival-kobylnica-2013-5-lipca-2013
 

Minęło kilka dni od głośnego festiwalu w Kobylnicy, a grupa MEJK nadal nie może się otrząsnąć z wielkiego wyróżnienia, jakim była nagroda Grand Prix Wójta Gminy Kobylnica za wykonanie piosenki pt. „Daj nam czas”. Nic w tym dziwnego, samo wyróżnienie zostało przyznane przez znakomite jury w składzie: Kasia Bujakiewicz, Rafał Olbrychski oraz Ryszard Poznakowski.

Tytuł „Hit Lata 2013” zdobył utwór „Tylko Ona Jedyna” formacji AFTER PARTY. W konkursie młodego pokolenia wygrał zespół STEREO. Nagrodę Grand Prix festiwalu zdobyła formacja BAYER FULL. WEEKEND otrzymał nagrodę za swoją działalność artystyczną oraz „Muzyczny klucz” Radia IRN. Nagrodę za całokształt działalności artystycznej zdobyła formacja AKCENT.

Jak wspominał obrady na „Disco Hit Festival Kobylnica 2013” Rafał Olbrychski w jednym z wywiadów, to piosenka zespołu MEJK pogodziła jury. Widać, obrady były wcześniej burzliwe. MEJK podobał się wszystkim, i choć każdy miał innego faworyta, to ballada „Daj nam czas” była tą piosenką, która potrafiła zjednać różne gusta oceniających.

Źródło: https://www.facebook.com/wideomania?sk=photos

Elwira Smilgin-Brodzik i Mariusz Brodzik szczęśliwi po zdobyciu nagrody Grand Prix Wójta Gminy Kobylnica na Disco Hit Festival Kobylnica 2013; zdjęcie: Łukasz Kowalski, WideoMania

Z kolei, Kasia Bujakiewicz po festiwalu stwierdziła w wywiadzie dla Pawła Pieniążka, że wiedziała o tym, że publiczność wybierze AFTER PARTY i piosenkę „Tylko Ona Jedyna”. Jednak to piosenkę „Daj nam czas” nazwała „perełeczką”.

Na stronie www.se24.pl można obejrzeć szerszy wywiad z Katarzyną Bujakiewicz, w którym powiedziała, że to „Tylko Ona Jedyna” była piosenką, która najbardziej przypadła jej do gustu. Obrady były burzliwe, bo każdy ma inne gusta muzyczne, ale w jednym miejscu spotkali się wszyscy członkowie jury, w miejscu, w którym była piosenka „Daj nam czas”. Drugim faworytem Katarzyny był Marcin Siegieńczuk. AFTER PARTY dla Kasi Bujakiewicz miał takie wejście na scenę (zapewne wejście smoka), jak zespół WEEKEND. Na osłodę dodała, że zespół AFTER PARTY czy MEJK niczym się nie różnią od topowych zespołów granych w innych stacjach radiowych.

Ryszard Poznakowski w relacji od se24.tv potwierdził, że w obradach jury była różnica zdań co do najlepszej piosenki. Chwalił MEJK za to, że wspaniale wplata inne gatunki muzyczne do polskiej muzyki disco. Powiedział o piosence „Daj nam czas”, że jest to nastrojowa ballada z elementami dance’owymi, tanecznymi, wspaniale zrobiona, że jest to bardzo szlachetny utwór.

Z kolei, niecodzienną przygodę związaną z wydarzeniem w Kwakowie miał prezenter Maciej Smoliński. Jak zdradził na swoim fan-page’u w dniu 7 lipca, w piątkowy wieczór 5 lipca, a więc podczas imprezy „Disco Hit Festival Kobylnica” biegł 2 kilometry w garniturze, pantoflach, w ręku trzymając scenariusz, by zdążyć z relacją na żywo o 20:59 na antenie stacji Polo TV, która transmitowała to wydarzenie. Co ciekawe, Maciek miał tylko kilkanaście minut, by pokonać tak duży dystans. Ludzie z Polo TV nie spodziewali się, że droga prowadząca do miejsca festiwalu będzie tak zakorkowana. Jako zawodowiec, Maciek postanowił biec, a przy końcu drogi został podwieziony przez policję. Dzięki tej heroicznej postawie prezentera Polo TV relacja na żywo przebiegła bez zmiany scenariusza.

Tak wyglądały kulisy tego wydarzenia, które pokazują, jak ogromna była to impreza. Ponoć, wedle organizatorów, którzy otrzymali informacje od służb porządkowych, na festiwalu zjawiło się, bagatela, aż 30 000 fanów muzyki disco polo.

Ale wróćmy do olbrzymiego sukcesu zespołu MEJK. Sukces MEJK odbił się olbrzymim echem w mediach. W jednym z internetowych stron dziennika „Super Express”, w portalu se24.tv, mogliśmy zobaczyć nagranie wideo tuż po wręczeniu zespołowi z Morąga nagrody Grand Prix, na którym rozentuzjazmowana Pani Elwira powiedziała, że było to niesamowite wydarzenie i (razem z Mariuszem) nie spodziewali się takiego wyróżnienia. Później wokalistka dodała, że 2013 rok to rok szczęśliwy dla zespołu MEJK. Mariusz Brodzik skwitował na koniec, że ma „wielkiego banana” na twarzy.

Więcej o zespole MEJK …

Na koniec jako ciekawostkę powiem, że Elwira na festiwalu w Kobylnicy wystąpiła w tej samej czerwonej sukni, w której wystąpiła pierwotnie w klipie do singla „Daj nam czas” z lutego tego roku. Czyżby to przyniosło MEJK szczęście?

Zobaczcie materiały wideo z rozdania nagród:

[część pierwsza]

[część druga]

Źródło: http://mejk.com.pl/
https://www.facebook.com/mejkofficiall?ref=stream
http://www.youtube.com/user/tvmorag1?feature=watch
https://www.facebook.com/wideomania?sk=photos
http://piniadz.wordpress.com/
https://www.facebook.com/Maciej.Smolinski.tv
http://se24.se.pl/rozrywka/kobylnica-2013-mejk-2013-rok-zespolu-mejk%2C2606/
http://se24.se.pl/rozrywka/kobylnica-2013-olbrychski-bylo-mnostwo-pozytywnej-,2624/
http://se24.se.pl/rozrywka/kobylnica-2013-bujakiewicz-obrady-jury-byly-napraw,2620/
http://se24.se.pl/rozrywka/kobylnica-2013-poznakowski-polecam-atmosfere-tej-i,2623/
http://disco-festival.pl/content/laureaci-disco-hit-festival-kobylnica-2013
https://www.facebook.com/discohitfestival.kobylnica

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

1 komentarz do MEJK pięknie nagrodzony w Kobylnicy

  1. rafał pisze:

    i tak trzymać do samego końca

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>