MEJK i animowany klip do utworu “Poniedziałek”

MEJK Poniedzialek
 

Posiadająca wieloletni już staż formacja MEJK postanowiła poeksperymentować z animacją i tym sposobem powstał ich klip do najnowszego utworu pt. “Poniedziałek”.

Piosenka opowiada o tym szczególnym dniu tygodnia, który wielu nie lubi, a jeszcze więcej nienawidzi.

Zobaczmy, jak opowiada o tym dniu Elwira Smilgin-Brodzik, wokalistka i liderka MEJK, bowiem jest to interesujący i warty poznania opis:

Dwa dni weekendowego lenistwa, zwolnionych obrotów, myślenia o niczym i co? Bach! Poniedziałek. Budzik dwukrotnie przestawiony, po czym spóźnienie do pracy. Lenistwo i brak chęci wzięcia się do roboty.

Nawet uśmiechać się nie chce. Poniedziałki są cholerne, wkurzające, nielubiane. W poniedziałek dłużej stoi się w korku. W poniedziałki zaczyna się zawsze nowy rozdział jakiegoś przedsięwzięcia – diety, samokontroli, ograniczeń, stresu i podejmowania ważnych decyzji.

Poniedziałki są znienawidzone przez kobiety, ponieważ w te dni wyglądają one mniej atrakcyjnie!

Słowa piosenek przeważnie opowiadają o cudach, jakie dzieją się w czasie weekendu. Tym razem twórcy “Poniedziałku” – Mejk, chcieli zwrócić uwagę, że ten dzień tygodnia też jest. I powtarza się – cyklicznie! Zatem nigdy, nikogo nie ominie ! Choć temat, zdawać by się mogło, niewdzięczny, dopada każdego (oprócz tych, którzy urlop zaczynają od poniedziałku :) ).

Animowany klip pokazuje, że bohater, sfrustrowany ogromem obowiązków, które stłamsiły go, z samego poniedziałkowego ranka, dzięki uprzejmości szefa, nie jest w stanie dłużej wytrzymać nakładu poniedziałkowych obowiązków, co wyraził w geście zamkniętej pięści wyciągniętej w stronę szefa. Wraca do swej ukochanej, którą poznał w czasie wolnym. Klip jednak kończy się tak, jak zaczyna. Świat się kręci i poniedziałki – zawsze będą !

Elwira i Mariusz w klipie – podobni do siebie ? Sami oceńcie.

Po takim sugestywnym opisie trudno coś dodać. Widać, że sami twórcy, podobnie jak większość z nas, niezbyt przychylnie podchodzi do tego (nie)słusznie? znienawidzonego dnia tygodnia. Ale, można im się przyjrzeć z bardziej empatycznego punktu widzenia, kiedy spostrzeże się, że ich praca to ciężka, zazwyczaj weekendowa, harówka, a poniedziałek, no cóż, jest dniem, który zapisuje się nie zawsze przyjemnym powrotem do rzeczywistości zwykłych śmiertelników.

Czy Elwira i Mariusz rzeczywiście są tu – jak zapytują autorzy – do siebie podobni? Czy tego typu animowane klipy mają szansę zadomowić się u nas i stać się kuszącą alternatywą dla tradycyjnych klipów z aktorami?

Zobaczcie animowany klip do utworu “Poniedziałek” formacji MEJK:

Źródło: informacja prasowa

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>