Masters utrzymuje wysoką formę – piękna “Mazureczka”

Mazureczka Masters
 

Paweł Jasionowski z formacji MASTERS przyzwyczaił nas do produkcji na bardzo wysokim poziomie. Gdy kilka miesięcy temu obejrzeliśmy teledysk do utworu “Poszukaj szczęścia”, zobaczyliśmy uśmiechniętego wokalistę występującego w stylu retro i bawiącego się muzyką, artystę świadomego poczynań na scenie.

Z przekazu emanowały pozytywne emocje i to się czuło. Gotowi byliśmy uwierzyć w magię świata, w to, że wszystko tak naprawdę zależy od nas, a szczęście jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko się odważyć to zrobić.

Teraz byliśmy ciekawi, czy Paweł pociągnie ten wątek w następnej produkcji. Odpowiedź nadeszła 14 listopada br., kiedy to na kanale formacji MASTERS w YouTube ukazał się klip do utworu “Mazureczka”.

Materiał w stylu rustykalnym, gdzie zdjęcia kręcone były m.in. w Kompleksie Żeglarsko-Rekreacyjnym pod Dębem, w Hotelu Nidzkim w Rucianem-Nidzie na Mazurach oraz w Białostockim Muzeum Wsi, pachniał świeżością i wsią ze wschodnich rejonów Polski. Zapach wsi mieszał się z zapachem niesłabnącego entuzjazmu i z romantyczną, niemal baśniową opowieścią o miłości. Bo miłość to takie uczucie, którego żadna opowieść ludzka nie wyczerpie. Każda jednak z nich rzuca nowe na nie światło.

Paweł opowiada o miłości, dziewczynie i przemijaniu. I gdyby pociągnąć ostatni wątek wyraźniej, to wyszłaby nam bardziej historia nostalgiczna. Ale tak nie jest. Miłość w “Mazureczce” jest uniwersalna i dostępna niemal dla każdego. No, może z wyjątkiem tchórzy, którzy boją się prawdziwych uczuć. Piosenka jest żywiołowa i podrywa do tańca. To jedna z tych, które zmiatają ponure nastroje i każą łapać chwilę, więzić czas i razem z wiatrem każdorazowo przeżywać młodość.

Klip Respect Media również porywa. Dynamiczne sceny, wyraziste kolory z akcentami czerwieni, niebanalnie piękna dziewczyna, świeża jak wiosna i ciekawa, jak jesienne przebłyski światła głaszczące złoto-brązowe liście, młodość wyrażana w ekwilibrystycznym tańcu, tańcu prezentowanym przez Szkołę Tańca Szał w Białymstoku, dziecięce zabawy i zabawa przemiany dzieci w młodych ludzi, to wszystko wirowało razem z “Mazureczką” i stawało się kompletną całością.

MASTERS udowodnił, że potrafi ciekawie i plastycznie opowiadać o pozytywach tego świata, czarować i rysować słowami i muzyką obrazy, które – nawet jeśli ich nie przeżyliśmy – dodają nam coś do naszej, czasami smutnej, egzystencji. Ale wierzymy w dziewczynę, tę nieznajomą, którą – jeśli jeszcze nie spotkaliśmy do tej pory – z pewnością wkrótce poznamy.

Zobaczcie “Mazureczkę” formacji MASTERS:

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>