MARIOO i utwór “Bo z dziewczynami [Party RMX 2014]”

Marioo - Disco Italo
 

Nie tak dawno temu informowaliśmy na portalu IDP o debiutanckim klipie od MARIOO, a teraz mamy kolejny pretekst, by opowiedzieć o tym artyście, bowiem ostatnio została przez niego wydana piosenka pt. “Bo z dziewczynami [Party RMX 2014]”!

Choć “Bo z dziewczynami” Jerzego Połomskiego (muz. Stefan Rembowski, sł. Andrzej Bianusz) została wydana w 1975 roku, a więc prawie cztery dekady temu, nadal czaruje kolejne pokolenia Polaków. Jest to niekwestionowana klasyka polskiej piosenki popularnej. Temat poruszony w piosence – lekki, fantazyjny, uwodzicielski. I z takim ambitnym tematem postanowił się zmierzyć Mariusz Jasionowicz, kiedy zdecydował się utworzyć remiks tego utworu. Tak zresztą pisał MARIOO o tym wyzwaniu:

Kochani, mamy dla was małą niespodziankę muzyczną od MARIOO. A kryją się za nią dwa powody. Pierwszym powodem jest to, iż jak twierdzi Marioo, żeby zaistnieć i zdobyć sympatie fanów nie można iść nigdy na łatwiznę!!!, w związku z tym Marioo postanowił zmierzyć się z niełatwym, ale bardzo znanym standardem “Bo z Dziewczynami” Jerzego Połomskiego i opracował swoją własną wersję utworu. Artysta ma nadzieję, że przybliży w ten sposób wspaniały przebój młodszemu pokoleniu. Drugim powodem był oczywiście dzień w którym Marioo udostępnił ów Cover, czyli 8 Marca, niewątpliwie utwór ma wiele z tym dniem wspólnego :)

Utwór, jak wiemy, ma wiele wspólnego z dziewczynami, bowiem dochodzi w nim do stwierdzenia nadzwyczaj trafnej konkluzji, że wiemy – jako mężczyźni – o nich tyle, że nic tak naprawdę nie wiemy, co potwierdzają słowa “… bo z dziewczynami nigdy nie wie się, oj, nie wie się …”.

My jednak wiemy, że MARIOO jest na tyle odważnym remiksiarzem, że postanowił wprawić klasyk Połomskiego w ramy muzyki tanecznej.

Czy taki zabieg spodoba się młodszej publiczności, czy może artysta zostanie oblany zimną wodą krytyki starszych słuchaczy?

Wszystko jest tu możliwe, ale bez względu na to, pozostawcie dla MARIOO swoje opinie, które w postaci obiektywnych komentarzy są dla poszukującego artysty jak złoto.

Co sądzicie o tym utworze? Zapraszamy do wysłuchania i pobierania całkowicie za free!

Zapraszam również na:

Utwory MARIOO na portalu Muzodajnia: http://bit.ly/1becYTr
Oficjalny fan-page MARIOO na portalu Facebook: http://on.fb.me/N351W4
Oficjalny kanał MARIOO na portalu YouTube: http://bit.ly/N357x4

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>