MARIOO i klip “Disco Italo”

Marioo - Disco Italo
 

Dokładnie w Walentynki, 14 lutego 2014 roku, miała miejsce premiera debiutanckiego klipu od MARIOO do utworu “Disco Italo”.

Kim jest MARIOO? Pod tym projektem kryje się Mariusz Jasionowicz, który – o czym można przeczytać w numerze 1/2014 Disco Dance Magazynu – pisze teksty, jest kompozytorem, aranżerem i realizatorem dźwięku. Jest więc, do m.in. takich projektów muzycznych, człowiekiem kompletnym. W połowie października 2013 roku Mariusz Jasionowicz otworzył fan-page’a na Facebooku do projektu Marioo. Można zatem tę datę uznać za początek działalności. Już dwa dni później artysta występował jako support przed koncertem formacji WEEKEND w Szkocji. Czy można sobie wymarzyć lepszy start?

Zaraz potem, pod koniec listopada ub.r., pojawiły się pierwsze dwa utwory: “Margerita” i “Italo Disco”, a także zapowiedź debiutanckiego albumu. W grudniu na Muzodajni można być odsłuchać już sześć singli Marioo, w tym, oprócz jednego ze wspomnianych, “Daj się pocałować”, “Ona robi to dobrze”, “Spróbujmy jeszcze raz”, “Shake Da Bum” oraz “Tara bum”. W tymże miesiącu fani wykonawcy mogli zapoznać się z wersją demo utworu pt. “Wciąż tacy sami”.

Marioo - Disco Italo

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Świetny debiut MARIOO – poczucie humoru, inteligentny tekst, ciekawa fabuła, muzyka inspirowana Italo Disco

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Gdy wokół pełno kuszących dziewcząt, najważniejszym jest pytanie, czy to sen czy jawa

Ale tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się dwie elektryzujące informacje. Pierwsza dotyczyła planów co do realizacji debiutanckiego klipu. Druga zdradzała to, że Marioo zamierza nagrać kolejny singiel z gwiazdą disco! I choć nie zdradził nam, kto to ma być, ja stawiałbym w ciemno, że mowa o Magdzie Niewińskiej. Ale nie wyprzedzajmy faktów!

Początkiem stycznia rozpoczęły się poszukiwania dziewcząt do teledysku. Poszukiwano kilkunastu dziewcząt i takowe się zgłosiły. Zdjęcia do klipu odbyły się w LOFT Bilard Club w dniach od 15 do 17 stycznia w miejscowości Złotoryja. Oprócz pań niezwiązanych profesjonalnie ze sceną w klipie wzięły udział dziewczyny z grupy tanecznej Street Dance Academy!

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Źródło: http://bit.ly/N357x4

W klubie bilardowym ważny jest stół, kije i bile, ale nie zapominajmy o łuzach

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Czy jesteście gotowi na tę rozgrywkę?

Sam pomysłodawca projektu nie ukrywa, że produkcja nie jest w pełni komercyjna i dalszy rozwój projektu zależy od samych słuchaczy. Jak pisze:

Zarówno sam utwór jak i teledysk jest dynamiczny i pełen energii choć zrealizowany przy dość skromnym budżecie. Jak twierdzi wykonawca wiele zależy od tego jak jego twórczość zostanie przyjęta przez publiczność i bardzo ważna dla Marioo jest obiektywna opinia słuchaczy.

Jak widać w teledysku do utworu “Disco Italo”, dziewczyn na planie zjawiło się bez liku. Wideoklip utrzymany jest w formie humorystycznej, co zdradzają już pierwsze ujęcia, kiedy to Mario z zadowoleniem rozgląda się po sali pełnej kobiet. Nie dziwne, pupy się kręcą, bioderka bujają, ręce kołyszą rytmicznie w górze, a Marioo, samiec Alfa, samiec jedyny, czuje się jak ryba w wodzie.

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Źródło: http://bit.ly/N357x4

Obraz miejscami zamglony, rozkołysane ujęcia, dynamika przejść, to wszystko buduje nastrój szalonej imprezy disco

“Disco radio gra hity zapomniane”, disco płynie i przeszywa nas. Klimat disco utrafiony, fajny miks, teksty ciekawe i widać, że nie pisane naprędce. Energia, moc, pomyślunek. A cała historia bardzo fajnie ujęta, bowiem bohater, jak zobaczycie, tylko, albo i aż, śni. To jest to!

Czy Marioo wyśni sobie drogę ku sławie? Piszcie! Dla mnie obiecujący debiut.

Zobaczcie teledysk Marioo do utworu “Italo Disco”:

Słowa, Muzyka, Aranżacja, Realizacja – Mariusz Jasionowicz
Mastering – Robert Balcerzak
Produkcja – HBS Media

Źródła:

Utwory MARIOO na portalu Muzodajnia: http://bit.ly/1becYTr
Oficjalny fan-page MARIOO na portalu Facebook: http://on.fb.me/N351W4
Oficjalny kanał MARIOO na portalu YouTube: http://bit.ly/N357x4
Strona WWW Disco Dance Magazynu nr 1/2014, w którym znajduje się artykuł o MARIOO: http://bit.ly/MyKfhj

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>