Loża Szyderców Disco Polo – odc. 5

Loza Szydercow Disco Polo HD
 

Zapraszamy na piąty odcinek Loży Szyderców Disco Polo, a więc po trosze prześmiewczej, a po trosze pedagogicznej serii publicystycznej, w której z jednej strony obśmiewamy się z aktualnych zjawisk w świecie polskiego disco, z drugiej poprzez śmiech chcemy zmieniać rzeczywistość na lepsze.

Czy w minionym tygodniu było coś interesującego i zarazem wartego porządnej salwy śmiechu od naszych jurorów? Co mierzwi, co zawstydza nasze gwiazdy, o czym nie chciałyby mówić, a co mówią wprost, choć pewnie nie chciałaby powiedzieć czy uczynić?

W ostatnim, czwartym odcinku LSD-P mówiliśmy o premierze klipu od MR’a SEBII do utworu “Nie szukaj mnie” (3. miejsce), o powrocie SHAZZY z klipem “Ty i ja Da Di Dam” (2. miejsce) oraz o premierze klipu od formacji WEEKEND do utworu “Będziesz na zawsze” (1. miejsce).

Zapraszamy na TOP 3 Loży Szyderców Disco Polo piątej odsłony!

Na trzeciej pozycji w zestawieniu LSD-P plasuje się formacja EXTRAVAGANZA i jej dwie teledyskowe premiery – z 2 kwietnia do utworu “Hejterzy na start!” i z 12 kwietnia – “Koniec świata”. Nie ukrywamy jednak, że długo wahaliśmy się z ulokowaniem dokonań Igora i Fanny na naszej liście, bowiem nie są one tak jednoznaczne, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka.

Już choćby sam tytuł pierwszej z wymienionych piosenek pokazuje, że twórcy świadomi są swoich tworów i projektują dla odbiorców taką interpretację, która wymyka się negatywnej ocenie. Jest szydercza względem samej siebie, a to zdradza wysoki poziom inteligencji autorów ocierający się o daleko idącą samoświadomość. Gdy naszym hejterom z Loży Szyderców Disco Polo otwierają się buzie do śmiechu, zaraz przymykają się z zażenowania, że śmieją się nie tyle z EXTRAVAGANZY, ile z samych siebie. Samo bujanie szalonej i odpornej na krytykę pary w samochodzie jest tak zajebiste i znaczące, że my nic tu nie możemy więcej dodać, jak no comment! Brawo EXTRAVAGANZA!

Drugą premierą od muzycznie uzdolnionych artystów – multiinstrumentalisty Igora o tenorowym głosie oraz wszechstronnie uzdolnionej Fanny, którą – za oprócz jej sopranowy głos i urodę – chcielibyśmy pochwalić za montaż wideo – jest teledysk do piosenki pt. “Koniec świata”.

Materiał wideo jest tak zręcznie zmontowany, że znajdujące się na nim efekty specjalne zawstydzić mogą – tu mówimy na poważnie – i ekipę od Image Stars, która zrealizowała klip SHAZZY (“Ty i ja”), i team od Respect Media, który wyprodukował teledysk dla WEEKENDu (“Będziesz na zawsze”).

Fanny pokazuje, że w warunkach niemal domowych można zmontować takie cacko, że komercyjne projekty wyglądają przy nim blado. Teledysk do “Końca świata” jest dynamiczny, doskonale oddający temat, seksowny, a przez to niezmiernie ciekawy. Przy oglądaniu go czuje się, dosłownie, że tynk spada na głowę, a smak w ustach psuje się od prochu. Nie ma tu sztuczności, a występujący artyści czują się tak u siebie i tak nieskrępowanie, że nikomu już nie przeszkadza, że Igor paraduje z brzuchem na wierzchu – bo “fajnie jest” i “wszystko lata nam”! Ogromny plus, wielki szacunek. Kłaniamy się nisko.

Prezentując drugą pozycję rankingu LSD-P nie będzie już tak łaskawie, nie będzie szampana i tak lajtowo. Nikt nie lubi, kiedy s.a się do własnego gniazda, a tak można by podsumować wywiad z Evą Bastą dla portalu TOK FM z 11 kwietnia zatytułowany “Gwiazda disco polo: Lubimy się, ale każdy z nas sobie czegoś zazdrości. Przeboju, klipu, liczby koncertów”.

Źródło: http://on.fb.me/14xjyPe

Źródło: http://on.fb.me/14xjyPe

Pani Eva bez ogródek rozmawiała z Angeliką Swobodą z Tok FM. Z rozmowy mogliśmy się dowiedzieć, że kobietom w disco polo jest bardzo ciężko jako wokalistkom czy liderkom nowych formacji, a lekko jako tancerkom, co to znaczy “śpiewać jak artysta disco polo”, że tym, co się powiodło, woda sodowa uderza do głowy, że każdy sobie czegoś zazdrości i że w branży nie ma przyjaźni, za to jest gruby beton (“Jak po przerwie wróciłam na rynek, to już wszyscy byli ustawieni” mówiła Eva dla Tok FM).

Oczywiście, by nie być posądzonym o cytowanie słów wyrwanych z kontekstu, wszystkich namawiamy do samodzielnego zapoznania się z tekstem i wysnucia swoich wniosków. Temat jest na tyle ciekawy, że właściwie to i nie bardzo, tak jak poprzednio, mamy się z czego śmiać, a gratulujemy pani Evie odwagi i tego, że mówi to, co myśli. No cóż, to drugie miejsce w naszej LSD-P jest w zasadzie przyznane całej branży disco polo!

Pełny tekst można znaleźć pod adresem: http://bit.ly/1ghM361

Pierwsze miejsce od LSD-P otrzymują, co tu dużo mówić, zboczeni panowie od FANTASTIC BOYS, którzy 13 kwietnia na kanale EFFECTownych w YouTube opublikowali klip do utworu “Zrób to ze mną”.

To, że w disco polo, jak nigdzie indziej, poruszana jest w tekstach piosenek tematyka nadzwyczaj frywolna, to wiedzieliśmy od dawna. Ale żeby śpiewać “ze mną chodź”, “zanurz we mnie swe ciało”, “w Tobie być pragnę”, “będę zachłannie brał słodycz Twojego ciała” i tak dalej … , by to śpiewać takim zmanierowanym na zboczeńca głosem – to trzeba być, jak wyraził się dobitnie komentujący film tordar2, erotomanem!

Choć były w disco polo piosenki o tekstach bardziej odważnych, to całokształt od FANTASTIC BOYS ze “Zrób to ze mną” prezentuje się tak, jak może prezentować się onanista w szarym płaszczu gdzieś w zaułku ulicznym, który na widok wracających ze szkoły dziewczynek ślini się jak zwierz.

Na koniec możemy tylko współczuć modelkom występującym w teledysku, współczuć wszystkim słuchaczom i widzom przed ekranami komputerów i współczuć sobie, że wzięliśmy w całej tej historii, choćby jako komentatorzy, udział. Śmiejemy się mocno, ale jednocześnie wyrażamy naszą dezaprobatę.

I tak kończymy nasze dzisiejsze posiedzenie komisji z Loży Szyderców Disco Polo odpowiedzialnej za wyłapywanie ubiegłotygodniowych kuriozów.

Przygotowali: Loża Szyderców Disco Polo

Udostępnij!

3 komentarzy do Loża Szyderców Disco Polo – odc. 5

 1. Jagna pisze:

  Przecież klip Zrób to ze mną ma już ze dwa lata.

   
 2. Tak, to prawda, jednakże skoro na nowo jest promowany na kanale EFFECTownych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by powiedzieć, co myślimy o tym teledysku. Pani Jagno, zgodzi się pani z opinią wyrażoną przez członków LSD-P o tym nagraniu?

   
 3. Jagna pisze:

  Chyba tak, chociaż mnie najbardziej śmieszy ich wiek w tym wszystkim. Nie wypada czasami czegoś śpiewać już:)

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>