Loża Szyderców Disco Polo – odc. 2

Loza Szydercow Disco Polo HD
 

Witamy wszystkich w drugim odcinku naszej satyrycznej Loży Szyderców Disco Polo!

Przypominamy, że w pierwszym odcinku LSD-P była mowa o Marcinie Siegieńczuku i zapowiedzi do “Yabadabadoo” (miejsce 3.), Vizzie i utworze “No co jest Kotku” (miejsce 2.) oraz o skandalu związanym z TV.DISCO (miejsce 1.).

Tym razem nasza uwaga została skupiona na rzeczach być może mniej kontrowersyjnych, ale nie mniej wołających o pomstę do nieba!

Obnażamy bez litości, śmiejemy się terapeutycznie, i kto wie, może wpłyniemy na polski rząd, by już wkrótce zalegalizował – nie tyle wzorem USA, ile naszych kulturalnych wywodów – pewien zielony medykament.

W drugim odcinku przedstawiamy TOP 3 Loży Szyderców Disco Polo!

Trzecie miejsce, tak jak w ubiegłym tygodniu, zajmuje ponownie Marcin Siegieńczuk, który 20 marca wydał klip do utworu “Yabadabadoo”! Przyznać musimy, że jesteśmy trochę rozczarowani, że nie jest to dzisiejszy number one, ale cóż, coś nie mieliśmy nosa do tej propozycji na podstawie li tylko zapowiedzi. Cienka jest linia między geniuszem a wariatem, i coś nam się wydaje, że Marcin wciąż jeszcze sprytnie niczym sprawny prestidigitator lawiruje na niej, ale nie upada. Trudno więc stwierdzić, czy śmiejemy się z tej produkcji całkiem poważnie, czy tylko jesteśmy robieni przez genialnego profesora Top La La La w bambuko!

Drugie miejsce, już bardziej niechwalebne na naszej liście LSD-P, zajmuje nowość od EFFECTownych do utworu “Jest ogień i moc”. Ekipa Marka Biedrzyckiego po długiej przerwie w tym roku rozpoczęła prawdziwą ekspansję z teledyskami i – po “Fantastycznie” z lutego – zaprezentowała nam 21 marca klip do utworu “Jest ogień i moc”. Apetyt był spory, bowiem klipy EFFECTU jak i same ich utwory mają to do siebie, że kiedy się pojawią, natychmiast stają się mega-produkcjami i hitami. Tym razem dostaliśmy ledwie miks koncertowy ubrany w uroczysty garnitur teledysku, przyprawiony ujęciami z backstage’u i “skradzionymi” wizerunkami pięknych dziewczyn spod sceny. Być może dla zagorzałych fanek Biedrzyckich to wiele, ale dla postronnych obserwatorów to zdecydowanie za mało! Ogień się wypalił, a mocy brakuje koni.

Numerem 1. na naszej prześmiewczej liście w tym tygodniu są ludzie prosto z … tropików.

TROPIC to formacja, która wylansowała się na piosence “Chcę być żoną”. Przez niektórych przy późniejszych swoich produkcjach była podejrzewana o to, że zawyża statystyki wyświetleń na YouTube wykupując usługę … sztucznego zawyżania wyświetleń znajdujących się w tym popularnym serwisie wideo. Powiemy, że sam zarzut w swojej konstrukcji nie jest absurdalny, bowiem np. na jednym z największych portali aukcyjnych (nazwy nie podajemy) każdy może bez problemu wykupić takową usługę.

20 marca obyła się premiera teledysku TROPIC do utworu “Hej Dziewczyno!”. Z uwagą obejrzeliśmy ten klip i musimy stwierdzić, że nie powala na kolana: miejsce akcji absurdalne, charakteryzacja błazeńska, modelki urody, która u niektórych może budzić estetyczną dyskusję, a sama muzyka nie zaskakuje, tekst niezbyt rozgarnięty i jeszcze układ taneczny bez polotu. Mimo wszystko klip w ciągu 72 godzin od premiery na YouTube zdobył zaskakującą ilość odsłon, bo aż 15 tys. i bardzo wysokie oceny, bo aż 345 pozytywnych przy 2 negatywnych.

Taka sytuacja zdeterminowała naszych szyderczych śledczych do przeprowadzenia odrębnego dochodzenia. Zwróciliśmy uwagę na komentarze, no bo przecież to jest coś, co najłatwiej zdemaskować. Przy 15 tys. odsłon pod filmem jest tylko 7 komentarzy. To nas zaciekawiło. W dodatku, zdjęcia widoczne w niektórych wpisach w miejscu przeznaczonym na zdjęcie profilowe komentującego są aż nazbyt nienaturalne, niemal jak kadry ze zdjęć amerykańskich modelek. To nas zaczęło rozbawiać. Po analizie tekstu komentarzy pod filmem zaczęliśmy się głośniej podśmiechiwać, gdyż były one bardzo ogólnikowe i w zasadzie można by je było zamieścić pod każdym klipem w sieci. Gdy uznaliśmy, że tego jest za mało, prześledziliśmy profile komentujących, z czego wynikło, że aż 3 z 7 nie ma żadnej zarejestrowanej aktywności na portalu YouTube w ostatnim czasie. To już było za wiele i bez skrępowania rozpoczęliśmy głośny rechot, jak przystało na członków Loży Szyderców Disco Polo!

Trudno nam dokończyć ten wpis, ale tym przezabawnym akcentem kończymy 2. odcinek LSD-P, jak zawsze porządnie zabawnie wytrąceni z równowagi.

Przygotowali: Loża Szyderców Disco Polo

Udostępnij!

1 komentarz do Loża Szyderców Disco Polo – odc. 2

  1. michał pisze:

    😛

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>