LONG & JUNIOR

Źródło: http://www.longjunior.pl/
 

Nie wiem, czy w tym roku – zgodnie z zapytaniem w piosence „Tańczyć chcę” – nauczę się tańczyć, ale na pewno zamieszczę poniżej krótką informację o początkowym duecie LONG & JUNIOR. Jak sami o sobie piszą, lata 1996 oraz 2000 były dla nich ważne. W 1996 roku chłopaki się poznali i rzucili w wir życia scenicznego. Cztery lata później wpadli na pomysł wspólnego muzycznego projektu i … poszło.

W tym roku powstaje pierwszy singiel i zarazem wideoklip pt.: „J.A.Z.D.A.”. Popularność pierwszego singla dała im powera i powstaje kolejny singiel „Helenka”, który ma się okazać klubowym strzałem w dziesiątkę. Nie tylko przypomina zagraniczne klubowe nuty, ale im dorównuje czy je prześciga. Tekst wymiata, a tytułowa Helenka wydaje się zdobyta. Wydaje się, bo wpadają rodzice i nic z tego. Mimo wszystko Helenka warta jest piosenki, bo – chciałoby się zaśpiewać razem z Long & Junior – „Moje ciało przy Tobie wymięka/Twoja śliczna sukienka w słońcu lśni/Podnosisz mi ciśnienie/Mam tylko jedno marzenie/Chcę na party z Tobą iść”. I party trwa. Wychodzi longplay pt.: „No I Zaczęło Się” razem z remiksem „Helenki” i pozostałymi czternastoma utworami, t.j.: „Kobiety” czy „No Women No Cry”. Ma być gorąco i jest. Junior kocha wszystkie kobiety, bo każda z nich swój urok ma. Nie trzeba dodawać, że podniecają go każdego dnia. Nas także. Ach, te kobiety.


Sława LONG & JUNIOR nie mija i będąc w dobrej formie chłopaki w 2004 roku startują ze wspomnianym już hitem „Tańczyć Chcę”. I rzeczywiście, chce się przy nim tańczyć! Więc ręce do góry i jazda!

Ale to nie koniec. Tak długa dyskografia zostaje wzbogacona na koniec wakacji 2007 roku singlem „Uśmiechnij Się”. I ta muzyka cieszy, zwłaszcza, że roztańczona młodzież musi się pocieszyć końcem lata, a w dodatku uczy się, jak się bawić. Zabawa trwa w najlepsze. Kolejnym hiciorem jest utwór „PolskieParty.Pl”. Polskie party okazuje się nie tylko „polskie”, bo grupa niesiona popularnością w 2009 roku koncertuje w Stanach Zjednoczonych. Końcem roku wychodzi singiel o tytule „Pierwszy Raz”, i choć nie jest to pierwszy raz L&J, to na pewno nie jest to także raz ostatni. Kto by nie chciał słuchać opowieści o dziewczynie jak marzenie, o „pierwszym razie”, o tym, że książę nie musi mieć nawet na fajki, o tym, że nadejdzie kiedyś czas na prawdziwy pierwszy raz?! Prawdziwa opowieść i dobre taneczne bity to specjalność zespołu. Zespołu, którego bez wątpienia specjalnością jest sukces, pisane przez S.U.K.C.E.S.

Zespół Long & Junior

Źródło: http://www.longjunior.pl/

Ale czasy się zmieniają i oprócz muzyki ceniony jest obraz. Pierwszy profesjonalny teledysk powstaje w 2010 roku i wybór pada na singiel „Tańczyć Chcę”. Chłopaki są mistrzami końca wakacji, ale postarali się i premiera klipu wypadła dokładnie dnia 6 sierpnia. Sukces klipu – ach te często powtarzane słowo – zachęca do wydania albumu zaledwie niecałe dwa tygodnie później o podobnej nazwie „Bo Ja Tańczyć Chcę”. Skład grupy powiększa się o Dj-a Sebę (prywatnie Sebastiana Lesia) i zespół zyskuje na profesjonalizmie. Nie wierzycie, zobaczcie jeden z nowszych wideoklipów pt.”Kocham Cię”, który szczególnie przypadł mi do gustu:

Źródło: http://www.longjunior.pl/

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>