LONG & JUNIOR i klip “Lubię to się bawię”

Logo zespołu Long & Junior
 

17 kwietnia br. na kanale Long & Junior w YouTube miała miejsce premiera klipu tejże formacji do utworu “Lubię to się bawię”.

Obok tej premiery nie można było przejść obojętnie nawet przed jej obejrzeniem, bowiem duet L & J ostatnimi czasy notuje olbrzymią popularność za sprawą swojej ostatniej i genialnej zarazem produkcji – klipu do utworu “Tańcz tańcz tańcz”, który w ciągu roku (data premiery: 21 kwietnia 2013 r.) obejrzało przeszło 10 milionów ludzi!

Z tego względu rodziły się pytania, czy fani zespołu Long & Junior po długim rocznym oczekiwaniu na kolejną produkcję po mega-hicie “Tańcz tańcz tańcz” mogą liczyć na coś równie wielkiego, czy chłopaki utrzymają się na fali wznoszącej, czy może dotarli do punktu, za którym jest już tylko spadek?

Pisaliśmy Wam wcześniej o dacie rozpoczęcia zdjęć do teledysku, pisaliśmy także o tym, że w klipie wziął udział Chwytak, gwiazda internetu, uatrakcyjniając tym samym samym faktem bycia materiał. Także Letni Chamski Podryw, formacja odnosząca ostatnio spore sukcesy, wspierała autorów “Tańczyć chcę” na planie. Pora skonfrontować zapowiedzi z rzeczywistością – z klipem samym i piosenką.

Klip zrealizowała 9Liter Filmy, zaś produkcją muzyczną zajął się Mateusz Andrzejewski (Mandee).

Teledysk rozpoczyna się od wyrażanej dezaprobaty Longa i Juniora na widok czy to nudnego meczu koszykówki w telewizji, czy premiera Donalda Tuska. Deszcz podkreśla smutną rzeczywistość, z której natychmiast należy się wyrwać. I tym impulsem do zabawy ma być teledysk, oczywiście, grupy L & J, ten, który przyniósł im upragnione 10 milionów odsłon. I zabawa się rozkręca. Telefon się nagrzewa, pojawiają się goście, wpada DJ Seba, Sabrina, Lila, Boczek, jest Clara, Amelka, Romeo, Pola, Lola, E-Robson, Lusia, Beton, Shack-All, jest i Chwytak. Każdy inny, każdy wyjątkowy z wyjątkowością wyrysowaną grubą linia indywidualizmu. I choć widzimy dwóch Januszów, strażaków, to mimo takich samych strojów, strażackich, są różni, a ich obecność ma zapewnić przeciwwagę dla wzrastającego gorąca party. Letni Chamski Podryw rozwiązują matematyczki równanie, dzięki któremu staje się bardziej kobieca.

Impreza trwa, suwaki konsoli dj-skiej się przesuwają, balony pękają, skecz się rozwija, telefony dzwonią, telefony są zajęte – wszystko, co ważne, spychane jest na tor boczny, bo jest coś ważniejszego, “bo piję, tańczę i dobrze bawię się”. Kolorowe osobowości zostają wessane w czasowstrzymywacz, który celebruje chwilę. Paradoksy gonią paradoksy. Bit za bitem głaszczą wszystkich. Kiedy robi się ciekawie – wtedy się bawię. Gdy impreza się kończy, grawitacja zaczyna działać, a zegary puszczają w ruch swoje wskazówki. Ale to sygnał, że czas znowu … się zabawić, a więc wstrzymać ich bieg, działanie. Bawić się można wszędzie, z każdym, nie ma barier, a wręcz przeciwnie, przeciwieństwa działają na siebie pozytywnie, konstruując nową wartość.

To wszystko wyczytałem z zabawy z Longiem i Juniorem, ale znaczeń jest więcej, choć przesłanie proste. Całość ogląda się przyjemnie, koniec daje nadzieję na kontynuację. To wszystko sprawia, że “lubię, to się bawię”. Zobaczcie:

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>