Lider FAILIES DANCE namawia do zostania dawcą szpiku kostnego!

Krzysiek Wroblewski FAILIES DANCE
 

Otrzymaliśmy informację o tym, iż ostródzki muzyk i lider tamtejszej grupy FAILIES DANCE został oficjalnym dawcą szpiku kostnego.

Krzysiek Wróblewski próbkę do badań DNA oddał podczas jednego z koncertów charytatywnych, który miał miejsce w Ostródzie. Tam wolontariuszka przekonywała ostródzkiego showmena, aby zarejestrował się w bazie danych jako dawca komórek macierzystych. Bez chwili wahania Krzysiek zrobił to.

Na początku kwietnia odebrał honorową kartę dawcy, a dziś sam wypowiada się o całej tej sprawie w następujący sposób:

– Myślę, że stać się dawcą to coś wyjątkowego, to pewna misja, która ma na celu być może danie szansy egzystencji i życia drugiej osobie. Zrobienia czegoś dla ludzkości i na pewno jakiś cel szlachetny we własnym życiu, gdy tak naprawdę wielu ludzi przechodzi obojętnie koło ludzkiego cierpienia. Tak naprawdę gonimy za pieniędzmi, za dobrobytem i dorobieniem się majątku w wielu sferach życiowych, ale czasami warto jest choć na chwilę zwolnić i spojrzeć na to realnie, że jest wielu ludzi którym jesteśmy w stanie pomóc, a najpiękniejszym darem jest na pewno darować komuś nowe życie, więc kochani – nie bójmy się niczego tylko pomagajmy ludziom, którym tę pomoc możemy dać, bo kiedyś być może sami znajdziemy się w takiej sytuacji. Zachęcam również do rejestracji w bazie danych komórek macierzystych, bo możemy na prawdę pomóc i uratować życie wielu ludziom.

Lider formacji FAILIES DANCE podaje link profilu Fundacji. Tam znajdziecie kochani wskazówki jak i Wy możecie zostać oficjalnymi dawcami:

https://www.facebook.com/fundacja.dkms.polska

Wobec takiego przykładu nie można pozostać obojętnym. Ten apel, jak sugerował mi Krzysiek, jest w zasadzie apelem do liderów i członków innych formacji disco polo i dance, by aktywnie zaangażowali się w pomoc innym.

Zapraszamy do zostania dawcą szpiku kostnego!

Źródło: Informacja prasowa

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>