KAMILO

Źródło: https://www.facebook.com/KamiloDisco
 

KAMILO to pseudonim artystyczny Kamila Dąbkowskiego, i chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, skąd wziął swoją genezę. Okazuje się jednak, że sprawa to nie taka oczywista. Kamil jest liderem, wokalistą, autorem tekstów i muzyki w swoim zespole, zespole o historii mającej swój początek przy końcu 2010 roku.

A leci ona tak:

Październik 2010 roku to miesiąc, w którym na rynku muzycznym zadebiutował KAMILO. W tym samym roku artysta wydał swoją piosenkę pt. „Gdyńskie disco”. Jak zapewnia autor na stronie zespołu, piosenka ta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, co zmotywowało początkującego piosenkarza do wzmożenia pracy nad kolejnymi utworami.


Kolejna piosenka nosiła tytuł „Tamta dziewczyna”. Dzięki temu, że utwór w dużej mierze nawiązywał do klasyki disco polo z lat 90-tych, znalazł się na listach przebojów. Do tej piosenki został także nakręcony klip, którego przebieg toczył się w Gdyni.

Marzec 2011 roku to data przełomowa dla tego młodego muzyka. W tym bowiem czasie KAMILO rozpoczął swoją pierwszą trasę koncertową.

W sierpniu 2012 roku powstał klip do piosenki pt. „Dziana małolata”. Jest to wideo z Festiwalu Muzyki tanecznej „Disco Mazovia”, na którym KAMILO zdobył nagrodę „Najlepszy Debiut Festiwalu”.

Dobra passa na festiwalach trwała nadal. W 2012 roku na festiwalu w Ryjewie zespół Kamila Dąbkowskiego otrzymał nominację do występu w kolejnym dniu imprezy wśród największych gwiazd muzyki disco polo występujących w Ryjewie, tj. ANDRE, MEJK, SYSTEMATIC czy DIZEL.

Obecnie menadżerem KAMILO jest Adrian Zalewski.

Kamil jeszcze nie wydał płyty, ale już zbiera materiał do jej wydania.

MUZYKA

„Gdyńskie disco” to rzeczywiście utwór, który może się podobać. Opowiada o imprezie, na której wszyscy się bawią. Bohater piosenki ma dziewczyn pod nosem bez liku, i pewnie dlatego ma problem z wybraniem tej, której poświęci wieczór. Na gdyńskim disco nie może grać kto inny, jak KAMILO. Niewątpliwie, jest to piosenka lekka i przyjemna, w sam raz nadająca się na disco. Mówi o rzeczach trywialnych, ale przecież nikt nie twierdzi, że ma być inaczej. Każda laska chłopca znaleźć chce, a fraza „tańczą blond i czarnulki, wszystkie mokre mają dziurki” jest chyba najlepsza i od razu przykuwa uwagę słuchaczy. Aż się słuchać chce, bawić, zapomnieć o wszystkim, a nade wszystko chce się podrywać gdyńskie dziewczyny.

Źródło: https://www.facebook.com/KamiloDisco

Kamil KAMILO Dąbkowski pozuje z piękną dziewczyną; czyżby to była „tamta dziewczyna”?

„Tamta dziewczyna” to opowieść o nastoletniej dziewczynie, która serce dała, a tym samym pokochała. To podróż do źródeł wspomnień, które kryją na dnie słodki smak ust nastolatki. Chłopak chciałby cofnąć czas, ale może to zrobić tylko w piosence. Piosence, dodam, bardzo dobrej, nostalgicznej, magicznej. Myślę, że tą drugą propozycją KAMILO potwierdził, że nie pomylił się, wybierając branżę disco polo jako sposób na życie.

Istnieje jeszcze wersja balladowa do piosenki pt. „Tamta dziewczyna”, oczywiście znacznie wolniejsza, i chyba poprzez swoje tempo niezbyt przypadła mi do gustu, chyba że byłaby obok „tamta dziewczyna”, którą przytuliłbym i z wolna udał się w taniec miłości.

„Dziana małolata” to utwór bardzo szybki, taneczny, i opiewający tytułową małolatę. Chłopak chce rozbudzić uczucie w dzianej „niuni”, nie kieruje się jednak prawdziwym uczuciem, ale chęcią partycypacji w bogactwach materialnych dziewczyny. Nie ma co się oszukiwać, przejażdżka w Porsche jest ważniejsza od dumy i miłości. Ale dlaczego nie? Przecież, gdy niunia jest ładna, to można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


„Jak zapomnieć” to wzruszająca opowieść o wspólnych chwilach z dziewczyną, i chyba wzruszająca ze względu na to, że to wszystko minęło, a chłopak nie może przestać o Niej myśleć. Wakacje to najpiękniejszy okres w życiu młodego człowieka, a kiedy w tym czasie spotyka się dziewczynę, z którą spędziło się chwile razem, idąc wspólnie za ręce, czując siebie blisko i stawiając kroki w rytmie swoich bijących jak oszalałe serc, to nie ma nic bardziej wartościowego, co mogłoby się uwiecznić w piosence. Ach, piękne to. Ale może za daleko wybiegłem we wspomnieniach …

„Wystarczy już” to bardzo dobra piosenka w znanym klimacie disco polo. Dziewczyna zostawiła Go dla innego, i w zasadzie tu już wszystko jest jasne. Jednak zdarzyło się jeszcze i tak, że dziewczyna teraz chce wrócić do niego. Młodzieniec jest niewzruszony na łzy dziewczyny i nie ma zamiaru Jej wybaczyć. Refren jest bardzo dobry, i chętnie zaśpiewałbym go każdej z moich „byłych”. No, może dodałbym jeszcze „bujaj się”. Ale to już zupełnie inna historia i inny wykonawca.

„Zielony polonez” to pochwała polskiej motoryzacji, której wykwintem stał się Polonez. I w zasadzie można by się skupić za KAMILO na technicznych możliwościach Caro, ale po co? Najważniejsze, że mieści się w nim dużo lasek, które wszystkie autor słów i piosenki wozi (a że jednocześnie, to sam sobie w fantazji dodałem). Ważne także, że można rozłożyć siedzenia, a wtedy miejsca jest znacznie więcej (kolejny niebezpieczny mój dodatek). Piosenka w sam raz nadaje się do auta, a wtedy, nawet te najstarsze mobile nabierają swoistego klimatu, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Trzeba spróbować podjechać w takim lansie pod dyskotekę i zobaczyć, czy to działa.

Źródło: https://www.facebook.com/KamiloDisco

Kamil KAMILO Dąbkowski na scenie

A jeżeli mowa o dyskotece, to KAMILO ma w swoim repertuarze utwór o takim tytule – „Dyskoteka”. Dyskoteka to miejsce, w którym zabawa i ciał szał (a może na odwrót?) to normalka. Gdy się na nią wybierzecie, noc będzie nieprzespana. Browar w kufle się poleje, czarnulka puści oczko, a dziewczynę, tę puszczającą oczko i tę inną, która będzie miała chęć, chłopak będzie miał w … aucie. A jak w aucie, to oczywista, że w Polonezie Caro. No, jak dyskoteka, to po kilku mocnych browarkach i z muzyką KAMILO.

Kamil ma także jedną piosenkę w duecie z Olą Wróbel, znaną milionom Polaków z teledysku zespołu WEEKEND pt. „Ona tańczy dla mnie”. Okazuje się, że Ola nie tylko potrafi tańczyć i ładnie wyglądać, ale i potrafi śpiewać. W piosence pt. „Ciuszki” Ola dodaje swoje „trzy grosze”, wzbogacając tym samym utwór młodego gdyńskiego wykonawcy. Śpiewa mianowicie o potrzebach „każdej młodej damy”. Co lubi młoda dama? Chłopców, dobrą zabawę, interesującą książkę? Nie, to nie to. Każda młoda dama lubi dzisiaj polować na ubrania, czuć się jak modelka, być podziwianą i wyglądać wystrzałowo. Śpiewa o tym fenomenie społecznym również Kamil, i zwraca uwagę na to, że wszędzie dziewczyny się stroją, czy że można mnóstwo ich spotkać w galeriach. Niby wszyscy wiedzą, jak to wygląda, ale napisać chwytliwą piosenkę o tym, to jest coś. Myślę, że Kamil pomyślnie zdał egzamin wybierając Olę do duetu. Razem bowiem stworzyli całkiem udany utwór i tylko żałować, że nie ma do niego klipu z Olą w roli głównej. Kto wie, może spodobałby się ten materiał choć części z 60 milionowej widowni klipu formacji WEEKEND?

„Podlasie” to nie piosenka stworzona na zamówienie władz województwa północno-wschodniej Polski na cele reklamy, ale spontaniczna piosenka opiewająca „mega-klimat” w tych rejonach, klimat dyskotek, klimat piękna kobiet, klimat weekendu, i chęci melanżu. W sobotę zamiast kawy, alkohol gości na ławie, a zamiast lipy wrażeń masa. A wszystko to po to, by do rana żadna dziewczyna nie została sama. I tak to się kręci w disco-Podlasiu, kręci co sobotę w rytmie disco. I Nie ma się czego wstydzić. Emocje najlepiej wyrażać najprościej, a czy disco polo to nie najprostszy sposób ich wyrażania? I nie szkodzi, że w każdy weekend DJ w klubie „zapier.ala”. Jest impreza, jest dziewczyna, jest disco, jest dobrze. Kolejność dowolna, aczkolwiek wszystkie punkty programu obowiązkowe. To chyba mocna strona tego artysty – piosenki imprezowe, dyskotekowe.

WYWIADY

7 września 2012 roku na kanale KamiloDisco w YouTube (skrót: YT) ukazał się program pt. „Discopolot” stacji Polo TV, w którym prowadzącym jest piękny i boski Zbyszek Perkowski. I choć istnieją głębokie dyskusje nad tym, czy Perkowski jest rzeczywiście piękny i boski, to jednego mu odmówić nie można, tryskającej jak kaskady wodospadu inteligencji, która zajrzy wszędzie, skomentuje wszystko i ukaże więcej. Tym razem prowadzący z „Discopolotu” odwiedził Mościbrody przy okazji festiwalu Disco Mazovia 2012. A że wszędobylski jest w dodatku, to zdążył przeprowadzić wywiady ze wszystkimi artystami występującymi na festiwalu i zmieścić je w jednym odcinku programu z Polo TV. W wirze festiwalowych wywiadów Zbyszek znalazł także czas dla KAMILO, z którym prawie że zjadł kiełbasę z grilla. Kamil odpowiadał na zaczepne pytania prowadzącego, który, zobaczywszy tancerki, Agę i Karolę, całą swoją uwagę skupił na nich i zasypał je dwuznacznymi pytaniami. Już wiadomo, dlaczego Zbyszek uwielbia odwiedzać festiwalowe imprezy. Jest wtedy z dala od domu i poza jakąkolwiek kontrolą. Oczywiście, tą werbalną.

26 października 2012 roku Kamil KAMILO Dąbkowski wziął udział w nagraniu programu „Przepis na Disco” dla Telewizji Morąg. Był to drugi odcinek tego programu, w którym prowadzącą jest Elwira Smilgin-Brodzik z formacji MEJK.

Źródło: https://www.facebook.com/KamiloDisco

Kamil KAMILO Dąbkowski w programie pt. „Przepis na Disco” stacji TV Morąg u prowadzącej Elwiry Smilgin-Brodzik

W programie mogliśmy się dowiedzieć, że KAMILO uczęszcza do technikum ekonomicznego, ma dopiero 19 lat, że teksty wyrażają jego życie, że koleżanki i koledzy ze szkoły wspierają Kamila na trudnej drodze początku kariery artystycznej, że Kamil potrafi śpiewać, że lubi … jędrne piersi, że nazwa artystyczna KAMILO swoją genezę ma od polskiego serialu pt. „Pierwsza miłość”, w którym aktor Łukasz Płoszajski gra postać o pseudonimie „Arturo”, osobę obrotną, lubiącą damskie towarzystwo, imprezową. Dużą niespodzianką w programie dla młodego wykonawcy było pojawienie się ANDRE, a więc Andrzeja Marcysiaka razem z Haliną, znaną z bardzo mocno zakrapianych imprez urodzinowych.

Ogólne wrażenie po obejrzeniu programu z TV Morąg jest takie, że Kamil jest osobą kulturalną, inteligentną, świadomą zasad, jakie rządzą w świecie i świadomą samego świata. Jego muzyka to wykwint jego młodej osoby, dla której wyrażanie emocji jest bardzo ważne, emocji skupionych wokół miłości, dziewczyn, dobrej zabawy i imprezy do rana. Widać spójność wizerunkową z postacią graną przez Płoszajskiego, aczkolwiek zdaje mi się, że Kamil jest osobą zdecydowanie bardziej wyważoną, niż bohater „Pierwszej miłości” z Polsatu.

TELEDYSKI

Z uwagi na to, że KAMILO jest jeszcze bardzo młodym, początkującym artystą na scenie disco polo, nie posiada na swoim koncie zbyt bogatej ilości profesjonalnych klipów (używając eufemizmu), i należy to mu wybaczyć. Niemniej jednak Kamil ma na swoim koncie, powiedzmy, „półprofesjonalny” teledysk do piosenki pt. „Tamta dziewczyna” i w takich kategoriach należy go traktować. Teledysk na kanale zespołu w portalu YT został opublikowany 23 lipca 2012 roku i od tamtego czasu obejrzało go zaledwie 0,003 mln widzów, oceniając wysoko 6,5 do 1 (pozytywne/negatywne oceny).

W klipie widać młodą dziewczynę, „tamtą dziewczynę”, która przypomina bohaterowi o dawnych latach, o prawdziwej miłości, o lecie z utraconym, acz pięknym klimatem przeżyć. Kadry młodych, zakochanych ludzi to chyba najlepsze, co można by pokazać w nawiązaniu do tej prześlicznej piosenki, i tak też czyni KAMILO, pokazuje wyjątkowe chwile z wyjątkową osobą, chwile magiczne. Jak na debiutancki teledysk z małym budżetem, to jest dobre. Aż czekać na firmę fonograficzną, która wyłoży grubą kasę na profesjonalne klipy, a wtedy, kto wie, czy zamiast za NIECIKIEM, młodociane dziewczyny nie oszaleją za KAMILO. Tyle że to inny charakter, mniej impulsywny i zdecydowanie bardziej zrównoważony. Trudno o porównania, dlatego zaraz wyplątuję się z tej wycieczki myślowej i powracam do nieodwracalnego, wspomnień o tamtej dziewczynie.

Drugim materiałem wideo, który chciałbym Wam pokazać, jest film z Disco Mazovii 2012 do piosenki pt. „Dziana małolata”. W materiale wideo będziecie mogli zobaczyć dziewczyny, których uroda zwabiła konesera tancerek, Zbyszka Perkowskiego, w relacji z tej imprezy. Każda z nich ma wdzięk, urodę i pewnie klasę, a na pewno mają piękne i rytmicznie poruszające się ciała, ciała zwabiające nie tylko koneserów, ale i zwykłych zjadaczy chleba. Mnie zwabiły od razu kostiumy sceniczne tancerek w postaci obcisłych czarnych spodenek, równie obcisłych białych podkoszulek i czarnych policyjnych koszul. A KAMILO niewzruszenie śpiewał o nowobogackiej niuni, dla której Porsche to nie tyle atrybut bogactwa, co lansu.

Podsumowanie artysty: Kamil to osoba, o której jeszcze z pewnością usłyszymy na rynku disco polo. Jego wyważony charakter i o mocno zakrapianej tematyce piosenki, także te o dziewczynach, pokazują, że „stare” disco polo nigdy nie umarło, a wręcz przeciwnie, ma się całkiem dobrze. To wszystko sprawia, że jestem spokojny o tego chłopaka. Pytanie tylko, kiedy ten chłopak stanie się niespokojny i pokaże pazur? No bo wiecie, jak coś jest za bardzo poukładane, to przestaje się wyróżniać.

Źródło: http://www.kamilomusic.pl/
https://www.facebook.com/KamiloDisco
https://www.facebook.com/KamiloDisco/app_178091127385
https://www.youtube.com/user/tvmorag1/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/KamiloDisco/videos

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

1 komentarz do KAMILO

  1. waler pisze:

    fajne klipy tylko tak dalej mi się podoba+

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>