JURAD, początki, klip do utworu “Mieć Ciebie”

Jurad - Miec Ciebie 029
 

1 października ub.r. niemal bezkresne obszary Facebooka wzbogaciły się o jeszcze jeden fan-page. Tym razem dołączył do grona użytkowników tego znanego portalu społecznościowego zespół JURAD, co uznać można za kolejny krok w promocji, nieodłącznej części muzycznego biznesu. Nie oznacza to jednak, że zespół istnieje dopiero od kilku miesięcy.

Założony bowiem został w 2008 roku w miejscowości Szamotuły (woj. wielkopolskie). Założyli go Krystian (Juby) Dolata i Radosław (Szewa) Szewczyk, koledzy ze szkolnej ławy. Przed przygotowaniem swoich pierwszych autorskich utworów Juby i Szewa wspólnie występowali na scenach weselnych, by w końcu, w wieku 19-lat, dojść do wniosku o rozpoczęciu muzycznej kariery. Ich opiekunem stał się Piotr Albin, wokalista z duetu Justyna i Piotr, który wspomógł projekt przygotowując aranżacje do piosenek. Ale wróćmy do Krystiana i Radka.

Tak, tak, to ci uśmiechnięci młodzi panowie na fotografii poniżej. Białe spodnie, charakterystyczne paski z tą samą sprzączką oraz gładkie marynarki to ich image. Nie jest jednak tak, że w tych strojach prezentują się nieodłącznie. Na innych fotografiach widzimy ich w oprawie bardziej popularnej: w bluzie z kapturem czy w T-shircie. Tak właśnie przy zimnych napojach oraz puszcze piwa Żubr panowie zapraszali w połowie października 2013 roku na premierę swojej debiutanckiej piosenki pt. “Co Ty w sobie masz”.

JURAD

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Formacja JURAD i ich jednakowe sprzączki od pasków będące elementem wizerunku

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Chłopaki z formacji JURAD, pełni entuzjazmu, radości, zapału do pracy

Posłuchajcie:

Muzyka i słowa: Radosław Szewczyk
Aranżacja: Piotr Albin

Piosenka spotkała się z bardzo dobrym odbiorem – wysłuchano ją na YouTube ponad 10 tys. razy i oceniono wysoko 13,5 do 1 (pozytywne oceny/negatywne). Nic w tym dziwnego, wokalista ma bardzo przyjemny i delikatny głos, a piosenka o dziewczynie, o jej walorach, o chemii zakochanych – porusza bardzo atrakcyjny temat.

Już kilka dni później fani JURAD dostali kolejny prezent – piosenkę “Twoje barwy”. Utwór bardziej refleksyjny, romantyczny, dający odbiorcy okazję na rozmarzenie, równie pozytywny co debiut, a w mojej ocenie nawet bardziej interesujący, bo pokazuje ograniczoność języka i to, że bez drugiej, bliskiej osoby życie jest pozbawione sensu.

Posłuchajcie:

Słowa: Radosław Szewczyk
Muzyka: Krystian Dolata
Aranżacja: Piotr Albin

Promocja zespołu nabierała rumieńców. 24 października 2013 r. na Facebooku pojawiła się informacja, że za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się zdjęcia do debiutanckiego klipu. Realizacją teledysku zajął się Janusz Konopla, człowiek, który kręcił, pełne przepychu zresztą, klipy m.in. dla AFTER PARTY czy PUDZIAN BAND. Co ciekawe, formacja Jurad zdobyła się na pewną ekstrawagancję pozostawiając decyzję o tym, do której piosenki ma być nakręcony teledysk, swoim fanom. Pojawiły się wersje demo piosenek “Dominika” i “Mieć Ciebie”, z których ta ostatnia w głosowaniu za pomocą przyciska “lubię to” zwyciężyła.

Już 7 listopada ub.r. pojawiły się na Facebooku pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego teledysku do utworu “Mieć Ciebie (na jedną noc)”, który miał miejsce w Białymstoku. I choć dziewczyn było więcej, nikt nie miał wątpliwości, że gwiazdą ekranu będzie Marika Wojtkowiak.

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Pierwsze fotografie z planu zdjęciowego teledysku do utworu “Mieć Ciebie”

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Choć dziewczyn było więcej, nikt nie ma wątpliwości ….

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

Źródło: http://on.fb.me/McvjEH

… że to Marika Wojtkowiak zasługuje na największe pochwały

Spirala promocji się nakręcała. Pierwszego wywiadu Krystian i Radek udzielili dla Radia Jard ze stolicy disco polo, z Białegostoku.

Początkiem 2014 roku pojawiła się kolejna interesująca informacja – już 11 stycznia zespół podjął prace nad drugim wideoklipem. Tym razem wybrano piosenkę – “Tak tylko Ty kochanie”. Zdjęcia odbyły się w okolicach Pniew, a w klipie wzięło udział sporo znajomych grupy Jurad.

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Marika, dziewczyna, która potrafi natknąć życiem każdy teledysk

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Premiera drugiego klipu jeszcze się nie odbyła, ale za to 7 lutego w piątkowe popołudnie odbyła się premiera teledysku do piosenki “Mieć Ciebie (na jedną noc)”. Tak jak można było przypuszczać, teledysk zdominowała wspomniana modelka Marika Wojtkowiak, którą sympatycy polskiego disco/dance znają m.in. z teledysków grupy MIG do utworu “Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” czy AFTER PARTY do piosenki “Gotuję cały się” – oba zresztą stały się bardzo popularne.

Dziewczyna jest już, można śmiało powiedzieć, mega gwiazdą ekranu jeśli chodzi o tego typu produkcje i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaangażowanie jej gwarantuje powodzenie przedsięwzięciu. Tak też się stało tym razem. Z estetycznego punktu widzenia mamy prawdziwą ucztę. Marika wygląda przepięknie, a jej taniec przyprawi niejednego widza o szybsze bicie serca.

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Niebezpiecznie piękna modelka jest w stanie wnieść do teledysku wiele

Słowa piosenki, które lecą “mieć Ciebie maleńka choćby na jedną noc …” zdają się się potwierdzać te pozytywne odczucia. Obraz doskonale koresponduje z piosenką, a ja nie mogę się oprzeć jego sile. Marikę można oglądać długo. Przykuła ona całą uwagę, dlatego, wbrew przekazowi, teraz kilka słów o chłopakach z JURAD. W klipie uśmiechnięci, naturalni, z właściwą gestykulacją, wczuwający się i przekazujący pozytywne emocje.

Jeśli można mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do klipu od Janusza Konopli, to trzeba powiedzieć, że autor zdjęć mógł wprowadzić większą różnorodność, więcej plenerów, więcej akcji, jakąś historię odnośnie pragnienia zdobycia dziewczyny. Tutaj było spore pole do popisu. Dziewczyna niezwykle atrakcyjna, a zatem, w domyśle, trudno dostępna, otwierała szereg możliwości ujęcia dla wielu opowieści.

Można było wprowadzić zabawne starania się chłopaków o jej względy, zabawne sytuacje z tym związane, i wyeksponować rywalizację między sobą Krystiana i Radka.

Niestety, zdecydowano się na trochę zbyt jednostronny przekaz i, mówiąc bez ogródek, poszło się tu na łatwiznę, próbując “złowić” widzów na wdzięki dziewczyny.

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Krystian wydaje się bardzo dobrze bawić w towarzystwie Mariki

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Radek walczy, by mieć dziewczynę na jedną noc

W obrazie pojawia się jeszcze jeden mankament, który został wychwycony także przez komentujących widzów pod filmem na portalu YouTube. Chodzi tu o to, że powstaje pewne odczucie dysonansu między mega-profesjonalną Mariką, a dziewczynami w tle. Niestety, cała uwaga została skupiona na profesjonalnej modelce, przy której dziewczyny z castingu wyglądają blado.

Tu pewnie ktoś podpowie, że były ograniczenia w budżecie itp. Ale to nie jest wyjaśnienie. Tutaj można było stworzyć historię, że dziewczyny, których potencjał został tu zagubiony, mogły przecież odegrać rolę partnerek chłopaków, a Marika byłaby tu skrywanym marzeniem, by ją mieć, by dziewczyny były takie jak ona.

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Przystojne chłopaki z formacji JuRad – czy zdobędą serca nowych fanek?

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Mimo wszystko uważam, że Jurad podąża w dobrym kierunku i wydaje się, że w kolejnej produkcji będzie lepiej. Już teraz pojawiło się demo piosenki pt. “Kręć tyłkiem”, które wpisuje zespół w pewne ramy i zdaje się wskazywać ich drogę.

Czy jednak Jurad ma szansę wzbić się na poziom czołowych zespołów disco polo i dance? Czy ma szansę “zabrać nas do siebie”? Odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wczesna, ale wybrana przez nich droga z pewnością jest trafna – jak coś robić, to z najlepszymi, byle tylko wkładali w to trochę więcej serca.

Obecnie wokaliści przygotowują się do wydania swojej debiutanckiej i autorskiej płyty, do której posiadają już część utworów.

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Chociaż nie było w klipie wszechstronnych ujęć, te zdają się być najlepsze

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Źródło: http://bit.ly/1hahoZN

Zobaczcie debiutancki teledysk JURAD do utworu “Mieć Ciebie”:

Aranżacja: Piotr Albin
Muzyka: Radosław Szewczyk
Słowa: Krystian Dolata
Realizacja Wideo: Yoko (Janusz Konopla)

Źródła:
Oficjalny fan-page zespołu JURAD na portalu Facebook: http://on.fb.me/McvjEH
Oficjalny kanał zespołu JURAD na portalu YouTube: http://bit.ly/1gV2R5n

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

4 komentarzy do JURAD, początki, klip do utworu “Mieć Ciebie”

 1. Waldemar Borowiak pisze:

  Jestem pod wrażeniem….nie ukrywam,ze to rośnie nam konkurencja,ale jeśli zdrowa ,to jak najbardziej niech będzie….piosenki łatwe,przyjemne dla ucha,czuć w aranżach zawodowca,głosy bardzo ciepłe. No Panowie Juby i Szewa :) TYLKO GRATULOWAĆ I WSZYSTKIEGO MUZYCZNEGO ! Waldek REX :)

   
 2. wstyd pisze:

  wielkopolska przeprasza

   
 3. FANka pisze:

  a ja uwazam ze chlopacy świetnie daja sobie rade ! i oby tak dalej :) Piosenka “Dominika” jest super ! i swietnie wpada w ucho tylko bardzo zle iz jest tak krotka ..POWODZENIA !

   
 4. Tomek pisze:

  Witam,

  Nie mogę doszukać się kontaktu np.mailowego do zespołu JURAD z Szamotuł.
  Jeśli ktoś z Was takowy posiada to proszę o kontakt.
  vokulsky1@gmail.com

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>