JOKER i klip „Lokatorki”

Joker - LOKATORKI 1
 

21 sierpnia 2013 roku na kanale JokerDanceOfficial miała miejsce premiera klipu formacji JOKER do utworu „Lokatorki”. Wcześniej, bo 1 sierpnia, ukazał się making of z planu zdjęciowego. W tym wcześniejszym nagraniu uśmiechnięty Piotrek Koczocik, jedna z jokerowych (nie pokerowych) twarzy, poddawany zabiegom makijażystki przed zdjęciami do klipu „Lokatorki”, zaprosił na krótką relację. Już za kilkanaście sekund mogliśmy zobaczyć drugą jokerową twarz, Radka Kudelskiego, którego, dosłownie, trafiał szlag.

Na planie mogliśmy także ujrzeć pędzelków dziesiątki, bąbelków setki, litrów wody tysiące, a damsko-męskie równanie osób występujących w teledysku było proste: 2 do 2. Jak dowiedzieliśmy się później, większość akcji działa się w sypialni, pozostała na basenie. Czy mogła być gorętsza zapowiedź? Na koniec mogliśmy dowiedzieć się, że lokatorkom było mokro. Zresztą nie tylko im.

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Piotrek zastanawia się, jakby było mu z obiema; kadry z klipu formacji JOKER do utworu „Lokatorki”

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Po tak ciekawej zapowiedzi, przyznam się szczerze, byłem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądał klip formacji JOKER. Przypomnę, że pod koniec czerwca ukazał się pierwszy wspólny teledysk JOKER w duecie Piotrka i Radka, “Jesteś obok”, a materiał opowiadał krótką historię warszawskiej wycieczki młodych ludzi skradzionym autem, która zakończyła się w klubie. Spodobał mi się ten materiał, a także spodobał się innym, bo na kanale zespołu został oceniony w stosunku 5,5 do 1 (pozytywne/negatywne oceny). Pochwaliłem także Radka, który wydaje się osobą, przed którą jeszcze wiele w branży disco.

Teraz chłopaki z Woli z klubu disco przenieśli się w prywatną przestrzeń mieszkania, a w zasadzie willi z basenem. Z sali klubowej przenieśli się do sypiali i basenu. Ale nie sami. Głównym pretekstem spajającym akcję są tytułowe lokatorki, dwie piękne i seksowne dziewczyny, blondynka i ruda, istne petardy, choć może bardziej naturalne niż dziewczyna z klipu „Petarda” MEGA DANCE & JOKER.

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Radek zastanawia się, jakby było mu z obiema; kadry z klipu formacji JOKER do utworu „Lokatorki”

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Motyw dziewczyn o różnym kolorze włosów był już wielokrotnie poruszany w piosenkach i teledyskach disco polo. Wspomnę choćby o formacji EFFECT i utworze „Nie mów nie (Ruda jest moja)” czy SOLEO i „Ania i Hania”. W tym pierwszym przypadku dziewczyny o różnych kolorach włosów symbolizowały różne charaktery, niemal typy osobowościowe kobiet. W drugim przypadku dwie dziewczyny o różnym kolorze włosów, Ania i Hania, odzwierciedlały bogactwo sytuacji i szczęście chłopaka, który po upojnej nocy obudził się wśród nich. Całość przedstawiona w sposób humorystyczny, jednak nie da się ukryć, że bohater był w siódmym niebie widząc dwie piękne dziewczyny. I ten drugi trop zdaje się bardziej pasować do historii lokatorek.

Tutaj chłopak jest wniebowzięty z sytuacji, w której znalazł się wśród dwóch przepięknych dziewczyn dzielących między sobą lokal. Głównym dylematem jest to, jak byłoby z obiema, oczywiście w kontekście erotycznym. Całość również humorystyczna jak u SOLEO, świeża, trącąca o skryte marzenia każdego faceta – by mieć obie. No cóż dziewczyny, my faceci jesteśmy tacy, i nic tego nie zmieni. Możemy to skrywać, ale niemal każdy z nas zastanawiał się nad tym, o czym głoszą słowa piosenki „Lokatorki” – „jakby było mi z obiema”!

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Lokatorki działające na wyobraźnię każdego faceta (obraz u góry); Piotrek już wie, jakby było z obiema (obraz na dole)

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

Ładne obrazy, przebojowe chłopaki, muzyka i tekst łatwe, wpadające w ucho, pozytywna energia, to wszystko sprawia, że klip „Lokatorki” jest potwierdzeniem, że JOKER zmierza w dobrym kierunku i chyba jeszcze wiele przyjemnych wrażeń jest przed nami, jakie będą mogły zapewnić nam kolejne produkcje.

Muzyka i słowa: Piotr Koczocik
Aranżacja: Kamil Kwiatkowski
Realizacja wideoklipu: Yoko Janusz Konopla

Zapraszam do obejrzenia klipu:

Źródło: http://bit.ly/1dTsIez

http://on.fb.me/18GEHpw

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

5 komentarzy do JOKER i klip „Lokatorki”

 1. Lokatorka pisze:

  Szkoda,że Jokerowie się starzeją :)) U Pana Piotra szczególnie to widać na czupku głowy….

   
 2. lakotoreczkaa pisze:

  jak ma na imie ten młodszy chłopak?

   
 3. Mr Coco Jamboo pisze:

  Jeśli chodzi o chłopaków widniejących na zdjęciach, to proszę zwrócić uwagę, że fotografie są podpisane.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>