Joanna Kulig zagra w filmie o disco polo?

Joanna Kulig Na pierwszy znak Gala Jezyka Ojczystego 023 - Kopia
 

Joanna Kulig jest absolwentką PWST w Krakowie, aktorką, która zagrała m.in. przy boku Ethana Hawke’a (La Femme du Vème, 2011), Krystyny Jandy i Juliette’y Binoche (Elles, 2011), czy Jeremy’ego Rennera (Hansel and Gretel: Witch Hunters, 2013).

Jest obiecującą aktorką młodego pokolenia, która nie boi się wyzwań czy trudnych i kontrowersyjnych ról filmowych. W filmie Elles (“Sponsoring”) zagrała Alicję, dziewczynę, która zarabia na życie trudniąc się tym, co można nazwać jedną ze współczesnych odmian najstarszego zawodu świata. Jak sama Joanna opowiadała o tej roli, Alicja – “… uprawia sponsoring, to jest dziewczyna, która lubi seks, która sobie robi pewien artyzm z tego seksu …”. Co więcej, Kulig zagrała w tym francuskim filmie nie znając … języka francuskiego. Dzięki tej roli została zauważona na zachodzie.

http://bit.ly/M5X82d

Joanna Kulig wcielająca się w rolę dziewczyny o lekkich obyczajach w filmie Elles

Co ciekawe i szeroko komentowane, zwłaszcza w polskich mediach, pod koniec 2012 roku Joanna Kulig znalazła się w gronie 100 najbardziej czarujących kobiet w filmie, a została wybrana do tego grona na łamach amerykańskiej gazety San Francisco Chronicle przez krytyka filmowego Micka LaSalle’a, który posiłkował się sugestiami swoich czytelników.

Od grudnia 2009 roku Joanna prywatnie jest żoną Macieja Bochniaka, scenarzysty i reżysera filmowego takich filmów, jak: “Miliard szczęśliwych ludzi”, “Pokój” czy “Przyjęcie” (wszystkie z 2011 roku).

http://bit.ly/1dBWz5G

Aktorka wystąpiła na scenie podczas Gali Języka Ojczystego 20 lutego 2013 roku w Teatrze Polskim w Warszawie

http://bit.ly/1dBWz5G

Joanna Kulig zaśpiewała piosenkę pt. “Na pierwszy znak” ze słowami Juliana Tuwima

http://bit.ly/1dBWz5G

Czy ten występ nie nawiązuje do słynnej sceny filmowej z Marylin Monroe, kiedy zaśpiewała piosenkę pt. “Diamonds are a girl’s best friend”?; mężczyźni – jak mniemamy – po ponad 60 latach dalej wolą blondynki

I tu dochodzimy do sedna. Otóż, w najnowszym miesięczniku Pani (luty, 2014) można znaleźć rozmowę z aktorką. Portal Plotek.pl zamieszczając fragmenty z rozmowy podsumował aktorkę tym, że:

Obecnie pracuje na planie filmu o disco polo, który reżyseruje jej mąż, Maciej Bochniak.

Możemy więc w najbliższym czasie być świadkami pierwszego filmu o polskiej muzyce tanecznej, w którym wystąpi tak szeroko komentowana i doceniana młoda polska aktorka, której kariery zagranicznej nie powstydziłyby się jej koleżanki, urody zresztą również.

Czy będzie to film warty uwagi, kontrowersyjny jak postacie, w które wciela się Joanna, czarujący jak ona sama? Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów dotyczących produkcji!

Źródło: http://bit.ly/1iuTnAR
http://bit.ly/M5Jmwt
http://bit.ly/1hTyNHC
http://bit.ly/1eYUfs0
http://bit.ly/1mDWcgd
http://bit.ly/1ekAPfF

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>