GESEK

gesek czas na disco
 

GESEK to nazwa projektu muzycznego Łukasza Geska, muzyka, który odważył się pójść ścieżką disco/dance. Projekt powstał jesienią 2013 roku, ale decyzja o jego utworzeniu nie była z początku łatwa. Łukasz miał pewne wątpliwości, czy odnajdzie się w tych klimatach, czy jego muzyka spodoba się słuchaczom. Napisał o tym:

Decyzja o założeniu zespołu grającego własną twórczość z gatunku muzyki łatwej i przyjemnej była tylko kwestią czasu, może do tej pory po prostu nie miałem na tyle siły i odwagi, by rozpocząć taki projekt. Przekonałem się, że ogólnie pojęta muzyka polo-dance zawsze miała rzesze fanów, a w czasach aktualnych “nasza” muzyka przeżywa rozkwit. Musiałem też pewnie dorosnąć do tej decyzji. Poza tym kocham “scenę” i to właśnie teraz mam potrzebę nagrania i wydania swojej twórczości.

Widzimy więc, że siła muzyki tanecznej jest obecnie tak wielka, że artyści i muzycy z innych nurtów coraz poważniej myślą o karierze właśnie tutaj, w disco polo i dance.

Kim jest Łukasz Gesek? Odpowiadając na to pytanie trzeba wskazać na to, czym do tej pory zajmowała się ta osoba.

Otóż, Łukasz na co dzień zajmuje się już od 10 lat obsługą imprez okolicznościowych, koncertów – robi to i od strony artystycznej, i od strony technicznej. Ponadto, gra w zespole weselnym LP, a ostatnie siedem lat spędził w kapeli pop-rockowej o nazwie SOBOTA. Ale to nie koniec bogatego doświadczenia scenicznego Łukasza. Gdy był młodszy, występował jako tancerz w formacji tanecznej NEW GENERATION, z którą występował w kraju, jak i poza granicami Polski.

Powiecie, że to mało? Jak asa z rękawa wyciągam kolejny atut, który przemawia za tym, że GESEK wie, co tu robi i czego chce – jest nim doświadczenie w produkcjach telewizyjnych, z których najbardziej popularnym projektem jest program “Bitwa na głosy” TVP2. Tam Łukasz wchodził w skład chóru wokalnego.

Na koniec dodam, że Łukasz znajdował się także w zespole Ryszarda Rynkowskiego, bowiem ten sławny muzyk zaprosił do wspólnego projektu chór ze wspomnianej “Bitwy na głosy”, a owocem ich pracy była płyta pt. “Razem” mająca swoją premierę pod koniec 2012 roku – to wydanie otrzymało status złotej płyty.

Z takim bagażem doświadczeń muzycznych, scenicznych i okołoscenicznych Łukasz Gesek zapragnął zaznaczyć swoją obecność w polskim światku disco. Rozpoczął intensywne prace i aktualnie posiada już nagraną płytę demo pt. “Czas na disco”, z której, jak zapowiada, powstanie płyta długogrająca. Na płycie znajdują się trzy single: “Dziewczyna w bikini”, “Karaoke” i “Nago nago”, których GESEK jest autorem, zarówno muzyki, jak i tekstów. W tej chwili prowadzone są prace nad teledyskiem do “Dziewczyny w bikini”, którego premiera zapowiadana jest na marzec tego roku. Ale to nie koniec planów. W 2014 roku ukażą się kolejne klipy do kolejnych piosenek.

O czym marzy muzyk dzisiaj? O tym, co najważniejsze dla muzyka. Największym marzeniem Geska jest zapisać całą swoją twórczość i wydać w postaci płyty. Drugim, równie ważnym marzeniem jest to, by muzyka ta odnalazła odbiorców. Jest to zatem komplet marzeń, jakiego nie powstydziłby się żaden szanujący się artysta.

Czy mu się to uda? Ano zobaczmy, a nade wszystko posłuchajmy!

Singiel “Dziewczyna w bikini” zgodnie ze standardami muzyki disco jest mocno taneczny, szybki i dynamiczny, słowa zabawne, z przyjemnymi skojarzeniami, odmalowującymi obraz pięknej dziewczyny o boskim ciele, smakowitych ustach, o imprezie, ciepłym klimacie, wirze i obietnicy przyjemnego rozwinięcia znajomości. Nie ma tu zbyt jaskrawej banalności tekstu, o jaką zakrawają tego typu kawałki, a słowa są ładnie splecione w rytmie zabawy. Nie wiem, jak Wy, ale mnie ten kawałek nakręcił.

W podobnym tonie wypowiedział się sam twórca, kiedy napisał o “Dziewczynie w bikini”:

Singiel Dziewczyna w bikini jest utworem, który nadaje się do zabawy i tańca, wkrótce wakacje i lato, a ta piosenka opowiada tak naprawdę o tęsknocie za słońcem i zabawą, ma pozytywny przekaz i mam nadzieje, że gdy będziecie jej słuchać, piosenka w prawi Was w dobry humor.

To samo czują słuchacze, którzy w komentarzach pod utworem w YouTube twierdzą, że jest to “super piosenka”, “dobry hicior”, “świetna nutka”, czy że choćby jest “przepiękna”. W tym kontekście słowa o marzeniach Łukasza o tym, by zdobył słuchaczów, już się spełniają, niemal na naszych oczach, by nie powiedzieć uszach.

Posłuchajcie piosenki Geska pt. “Dziewczyna w bikini”:

Powiem szczerze, że trochę zwlekałem z napisaniem tego tekstu, ale to się opłaciło. Jak prezent niemal z nieba spadła nam kolejna publikacja, która odbyła się na kanale Gesek Oficjalny kanał w YouTube kilka godzin temu – utwór “Karaoke”, drugi z płyty demo “Czas na disco”.

Muzyka równie dynamiczna, co poprzednio, jak przystało na dobre disco, a słowa … niebanalne. Ona marzy tylko o docenieniu talentu wokalnego i to marzenie, tak jak marzenie Geska o uznaniu słuchaczy, się spełnia. Dziewczyna staje się ideolem, Łukasz dopiero w tę stronę zmierza.

Posłuchajcie utworu Geska pt. “Karaoke”:

Czy Gesek wybrał dobrą drogę? Co sądzicie o jego pierwszych utworach? Czy jego bogate doświadczenie muzyczno-sceniczne przełożyło się jakościowo na efekty pracy?

Zapraszam do śledzenia twórczości tego muzyka, bo, powiem szczerze, dawno tak jeden utwór nie nastroił mnie pozytywne, jak owa “Dziewczyna w bikini”. Zapowiada się muzycznie interesujący sezon 2014!

Źródła:
Oficjalna strona WWW Geska: http://bit.ly/1orpNKQ
Oficjalny fan-page zespołu Gesek na Facebooku: http://on.fb.me/1lzccEh
Oficjalny kanał zespołu Gesek na YouTube: http://bit.ly/1gaEbmr

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>