FREESTYLE i klip “Miłość i wiara”

FREESTYLE - Milosc i Wiara 052 - Kopia
 

Tuż przed końcem 2013 roku na kanale zespołu FREESTYLE w YouTube został opublikowany debiutancki klip do utworu “Miłość i wiara”. Na portalu IDP już kilkakrotnie pisaliśmy o tej nowej formacji, w której liderem jest Grzegorz Tchórzewski, DJ z jednego z klubów w Siedlcach. Pisaliśmy także o piosence “Miłość i wiara” publikując za portalem ZippyShare.com ten utwór. Przyglądaliśmy się reakcji naszych Czytelników na tę piosenkę i odnotowaliśmy, że była bardzo pozytywna. Nic więc dziwnego, że teraz poświęcamy materiałowi wideo FREESTYLE do “Miłości i wary” więcej uwagi.

Teledysk zrealizowała firma PN Media, która jest obecnie jedną z czołowych firm realizatorskich tego typu produkcji na naszym rynku. Premiera telewizyjna teledysku ma się odbyć w drugiej połowie stycznia w programie “Vipo Disco Polo Hity” stacji Polo TV. My jednak już wcześniej postaraliśmy się dla Was o dotarcie do większej ilości informacji o tej produkcji i już wiemy, że teledysk realizowany był w siedleckiej starej parowozowni. Jak opowiadał mi człowiek z otoczenia zespołu, jak przy każdej tego typu produkcji nie zabrakło ciekawych, śmiesznych, ale i niezbyt miłych sytuacji. Dosłownie mrożącą krew, a na pewno nerwy, sytuacją dla zespołu i całej ekipy realizatorskiej było … nie dotarcie na plan modelki, która miała zagrać pierwszoplanową rolę. Był to prawdziwy cios dla zespołu i dalsza praca stanęła pod poważnym znakiem zapytania. Na szczęście ekipie z PN Media udało się wyjść z opresji, bowiem znalazła się dziewczyna gotowa zastąpić nieobecną koleżankę. Inną, bardzo ciekawą sytuacją z planu było to, że nowo przybyła dziewczyna wystąpiła w, uwaga!, sukience, która pierwotnie miała być tylko na chwilę pożyczona z galerii handlowej, a stała się głównym kostiumem!

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Choć dziewczyna znalazła się w teledysku przypadkiem, to wydaje się, że bez niej produkcja nie posiadałaby takiego kolorytu

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Ta sukienka była równie przypadkowa, jak przypadkowy był udział dziewczyny pod nią skrytej

Dopytywałem się także o to, skąd pomysł na takie maski, które są główną częścią wizerunku grupy. Przypomnę, że już podczas pierwotnej sesji zdjęciowej tancerze występowali w maskach, co widać na zdjęciach przed premierą klipu, a teraz, konsekwentnie, występują także w maskach na filmie. Odpowiedź na moje pytanie była taka, że zarówno maski, jak i układ taneczny miały dać ciekawy efekt emocjonalny (bo i piosenka została napisana na bazie przeżyć osobistych), a wspomniane rekwizyty miały być czymś nowym, czego jeszcze na polskiej scenie disco nie było.

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Użycie masek sprawiło, że klimat teledysku stał się tajemniczy i budzący napięcie

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Czyżby utalentowani tancerze breakdance występując w maskach oznaczali czas, który może położyć swoją rękę na biegu zdarzeń?

Przyjrzyjmy się na chwilę nie tyle tłumaczeniom grupy, ale samemu klipowi. Rzeczywiście, widać, że tworzony był ręką profesjonalisty. Ciekawe ujęcia, sceneria, zbliżenia, interesująca dziewczyna, wszechobecne maski, zarówno na twarzy dziewczyny jak i tancerzy, powodują to, że bardzo dobrze się to ogląda i całość rzeczywiście trzyma w napięciu.

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Bardzo dobry efekt dawały wyraziste zbliżenia i spowolnienia, które świetne zostały dopasowane do muzyki

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Można by się tu pokusić o to, jakie znaczenie mają występujące tu postaci. Z pewnością dziewczyna jest osobą, o której jest piosenka. Jest osobą, która pragnie korzystać z życia do woli (co może zdradza scena, kiedy dziewczyna dotyka własnej piersi, scena podpowiadająca hedonistyczne nastawienie do życia). Jest obecna, a zarazem nieobecna. Jest realna, a zarazem jest już wspomnieniem. Chwilę zastanawiałem się nad tym, co mogą oznaczać zamaskowani tancerze i wpadło mi na myśl, że oni mogą być elementem niepewności, czasem, który daje, ale i zabiera. Czymś, co budzi zagrożenie, co może coś radykalnie zmienić, nawet wbrew woli występującym w życiu postaciom. One jednak nie są bez winy, a chłopak przyznaje się szczerze, że “nie zawsze był fair”.

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Grzegorz Tchórzewski gra tu rolę zakochanego, ale nie pokrzywdzonego, bowiem część winy za utratę pięknego świata miłości przypisuje i sobie

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Bardzo interesująca piosenka, inspirowana samym życiem, i bardzo dobra produkcja wideo stawiają teledysk w pierwszym rzędzie interesujących projektów przełomu 2013 i 2014 roku

Czy miłość i wiara wystarczą, by zbudować solidny fundament szczęścia i miłości? Czy bohaterzy spadną w przepaść zepchnięci przez własne wybory i bezlitosny, zamaskowany i brutalny czas? Obejrzyjcie wideo i przekonajcie się sami.

Dopowiem na koniec, że już w tym miesiącu planowane są prace nad kolejnym klipem FREESTYLE, co zapowiada również końcowy napis “To Be Continued”.

Myślę, że debiut FREESTYLE jest jednym z ciekawszych debiutów końca 2013 roku, co akcentuje bardzo dobry klip do utworu “Miłość i wiara”.

Obejrzyjcie:

Źródło: http://bit.ly/1he938k

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>