EXAITED zachwyca nowym klipem – “Tylko Ciebie”

Exaited - Tylko Ciebie 097 - Kopia
 

Ledwie minął tydzień od premiery teledysku formacji EXAITED do utworu “Tylko Ciebie”, a produkcja budzi rekordowe zainteresowanie i notuje wysokie oceny. Nic w tym dziwnego, bowiem piękna Agnieszka, kobieca ozdoba materiału wideo, przywabia skuteczniej niż wszystko, co mogliśmy do tej pory zobaczyć w polskim światku disco/dance.

8 dni temu na YouTube pojawił się najnowszy teledysk EXAITED, a licznik odwiedzin wciąż zaskakuje i sięga już ponad 125 tys. odsłon. Oznacza to mniej więcej tyle, że codziennie klip obejrzało 15 tys. widzów. Gdyby założyć, że tempo to będzie utrzymywać się tak samo, po roku teledysk obejrzy blisko 6 mln widzów!

Nie da się ukryć, że popularności Agnieszce Drewnickiej przysporzył niejaki Zenon Martyniuk, gwiazda disco polo, z którym wokalistka występowała na największych scenach z piosenką “W sercu mi graj”. Nie byłoby jednak ani Zenka Martyniuka i wieńczącego wspólny projekt teledysku, nie byłoby ani sławy, setek tysięcy czy milionów widzów poprzednich produkcji, nie byłoby także nic wiadomo o projekcie EXAITED – gdyby nie determinacja Tomka Sidoruka i Agnieszki Drewnickiej, którzy już od 2005 roku wspólnie próbowali zwojować rynek muzyczny. Poszukując różnych styli, eksperymentując z muzyką i z rynkiem, w końcu postanowili spróbować w polskim disco/dance, nie bez wpływu na jawne oznaki jego koniunktury. Tak się zaczęło.

Exaited - Tylko Ciebie 015

W “Tylko Ciebie” to ona podgląda, to ona pragnie zdobyć

Exaited - Tylko Ciebie 041

Stara się przypomnieć o swoim istnieniu

Już z czerwca ub.r. klip do “Daj Daj Daj” dawał olbrzymie nadzieje. No bo przecież 2,5 mln widzów nie mogło się ostatecznie mylić. Coś w tej dziewczynie przyciągało, coś nęciło i kazało słuchać. I nie była to ani harmonia, ani dance’owy wciągający beat, ale ona, w koktajlowej sukience przyozdobiona, niczym soczysta brzoskwinia dla spragnionego czy biedronka dla polskiej middle class, ona, połączenie piękna i talentu głosem kreślonego, kazała odłożyć Kowalskiemu ściekającego tłuszczem kotleta i spojrzeć jeszcze raz, again, i znowuż, i jeszcze troszeczkę.

Exaited - Tylko Ciebie 059

Nie waha się użyć wszelakich sposobów, wykorzystać każdego …

Exaited - Tylko Ciebie 073

… by tylko osiągnąć swój upragniony cel

Exaited - Tylko Ciebie 091

Szczęściu trzeba pomóc, nawet, jeśli tę pomoc niesie grający rastaman

Ktoś się w tym wszystkim połapał, ktoś inny żałował, że tylko tyle, i tak we wrześniu wszyscy nucili “Nie unikaj”, choć wzrok śladem głównego bohatera klipu jakoś dziwnie wędrował pod tablicę. Tam zjawisko kwitło, zmuszając do rumieńców. Fani jak po sznurku szli za dziewczyną, szli, aż doszli do ponad pięciu milionów. I czy uczyniła to muzyka Tomka, czy uśmiech Agnieszki, nie sposób ustalić. Pewne było to, że fani szturmowali drzwi.

Drzwi zostały szeroko otwarte w styczniu tego roku, wtedy, kiedy pewien starszy szanowany pan postanowił wpuścić do siebie rodzącą się gwiazdę. Ale wierzymy, że nie był to mezalians, ale raczej spotkanie się historii z przyszłością, piękna i talentu każdej ze stron w dziele budowania nowej jakości. A że budowa szła gładko, bo raj kusił w błysku oczu, w sercu zagrało, a dokładnie w ponad milionie i stu pięćdziesięciu tysiącach. Serca biły mocno, aż wybiły premierę “Tylko Ciebie”.

Exaited - Tylko Ciebie 093

Cierpienie spowodowane niemożliwością spełnienia pragnienia może prowadzić do szaleństwa

Exaited - Tylko Ciebie 097

Ale determinacja skupiona na osiągnięciu celu stwarza nowe możliwości

Exaited - Tylko Ciebie 098

Gotowe scenariusze na szczęśliwy finał

A tu mamy historię przewrotną w stosunku do “Nie unikaj”. To nie ona jest obiektem pragnień, ale pragnie. To nie ona jest podziwiana, ale podziwia. Podgląda, uwiecznia, oddaje się magnesowi pożądania, używa wszelkich sposobów na stanie się widzialną, jest wciąż blisko, ale stara się być jeszcze bliżej. W “Tylko Ciebie” to kobieta chce, ale wie, że musi działać. Piosenka i teledysk oddają uniwersalną prawdę, że miłości trzeba pomóc, że “przypadkowa miłość” istnieje, ale co przeszkodzi troszkę pomóc “zbiegowi okoliczności”? Zauroczenie prowadzi niemal do szaleństwa. Ale widoki na niebo są dobre. Podstęp działa i wart jest nawet tego, by wszystkiemu przygrywał na bębenku upalony rastaman.

Obejrzyjcie klip EXAITED do utworu “Tylko Ciebie”:

Źródło: http://bit.ly/1mDmrcy

Zobacz także:

Oficjalny kanał EXAITED na portalu YouTube: http://bit.ly/1mDmrcy
Oficjalna strona WWW formacji EXAITED: http://bit.ly/1c1xiqg
Oficjalny fan page EXAITED na Facebooku: http://on.fb.me/1jBRa5W

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>