EXAITED i klip „Nie unikaj”

Exaited - Nie Unikaj 034
 

17 września miała miejsce na portalu YouTube premiera klipu EXAITED do utworu „Nie unikaj”. Co ciekawe, po zaledwie dwóch tygodniach od tego wydarzenia liczba odsłon przekroczyła już 100 tys., a film zdołał zanotować bardzo wysokie Wasze oceny w stosunku aż 17,9 do 1 (pozytywne/negatywne oceny). Obok czegoś takiego nie można przejść obojętnie, dlatego zdecydowałem się przyjrzeć źródłu tego fenomenu. I, powiem szczerze, chyba nikt nie ma wątpliwości, że źródłem tego sukcesu jest fenomenalnie piękna Agnieszka Drewnicka, wokalistka EXAITED, autorka słów i nowa gwiazda w świecie disco polo.

Oczywiście, nie byłoby EXAITED bez Tomasza Sidoruka odpowiedzialnego za muzykę. Jednak to fizys Agnieszki jest teraz bardziej widoczna medialnie i, co potwierdzają dane wyszczególnione powyżej, to daje efekty.

Nie da się jednak ukryć, że EXAITED na początku próbował swoich sił w muzyce klubowej, a rytmy electro czy r’n’b nie były mu obce. I choć pierwsze utwory, takie jak „Taką chciałeś mnie” czy „Nie chcę” były polskojęzyczne, to jednak utwory angielskojęzyczne przyniosły zespołowi szerszy rozgłos – „We Can Dance” z 2008 roku, który zapewnił mu udany występ na scenie imprezy „Hity na Czasie” Radia Eska, „Show Me Your Affection” po raz kolejny dał szanse Agnieszce i Tomkowi wystąpić na scenie Eski w 2009 roku, a „Sunshine” umożliwił zespołowi pracę z hiszpańskimi producentami muzycznymi.

Później były także muzyczne propozycje, choćby romantyczna „Naucz mnie kochać”, jednak nie ma co ukrywać, że, jeśli przyjmiecie za mną ciągotkę do czynienia periodyzacji, to pewna data była dla obecnego EXAITED w moim mniemaniu przełomowa.

Było dokładnie 31 grudnia 2012 roku, kiedy to Paweł „Konjo” Konnak zapowiedział formację EXAITED podczas imprezy sylwestrowej w telewizji Polo TV. Pani Agnieszka zaśpiewała wtedy jeden cover – „Cykady na Cykladach” MAANAMU i swój utwór pt. „Daj, daj, daj”, który w zasadzie otworzył zespołowi drzwi do discopolowego nieba. Dalej poszło jak z płatka. Udany klip „Daj, daj, daj”, o którym pisałem w art. z 22 czerwca o programie „Wszystko mi disco”, że: „To będzie z pewnością jedna z bardziej udanych produkcji tego roku”, obecnie od 13 czerwca notuje prawie pół miliona odsłon (kanał MuzycznaPremiera), i mega-wysokie noty aż 20 do 1! Bardzo dobry duet Agnieszki z największą gwiazdą Polo TV, Zenkiem Martyniukiem z AKCENTU z utworem „W sercu mi graj”, kiedy to artyści odwiedzali największe discopolowe imprezy: prestiżową Ostródę, nowy i z rozmachem „Disco pod Żaglami”, czy Iłów. Można by powiedzieć o tym ostatnim projekcie, że jest to duet Pięknej i Bestii, ale kto tu jest bestią? Piękny Zenek czy żądna krwi fanów polskiego disco Agnieszka? Wbrew fizycznemu obrazowi dyktującemu odpowiedź, nie wydaje się ona prosta.

Teraz, jak królik z kapelusza, pojawia się singiel „Nie unikaj” i klip.

Muzyka jest Tomka Sidoruka. Słowa – Agnieszki Drewnickiej. Teledysk wyprodukował Przemek Niewęgłowski z PN Media.

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5

Pozycja obserwatora jest różna, ten jednak nie ma zbyt wielu szans u pięknej obserwowanej kobiety

Piosenka nie ma zbyt skomplikowanej szaty słownej, jednak ma sens, a to już wiele. Jest optymalnie dopasowana do nieziemsko wręcz uwodzicielskiej Agnieszki, która pewnie aż nazbyt często była obiektem męskich obserwacji i fascynacji. Gdy jedna strona ma wiele fizycznych atrybutów, siłą rzeczy druga musi być w tej materii słabsza, bardziej uległa, wstydliwa, nieśmiała. I już jest gotowy pomysł na piosenkę. Kilka prostych fraz, łatwy refren, dobra muzyka i mamy powód do kolejnego otwierania szampana, a na pewno taki powód ma EXAITED. Czy jednak klip to udźwignął?

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5

Przy szkolnych ławkach kreśli się nie tylko szkolne zadania, ale i szkolne miłości

Zazwyczaj klipy dzielą się na trzy kategorie: te, które podnoszą słabą piosenkę, te, które polegają pod znacznie lepszym utworem i te, które piosence dorównują.

Już pierwsze ujęcia zdradzają, że klip będzie lekki, trochę wręcz głupawy. Dwóch niezbyt rozgarniętych obserwatorów ma na uwadze bardzo ładną kobietę podjeżdżającą luksusowym samochodem, ubraną na styl amerykańskiej uczennicy. Dysproporcja między kobietą a jej wielbicielami jest ogromna. Podkreślona grupą linią. Wszyscy patrzą, nikt się nie może skupić. Jednak, co zaskakujące, niepozorny chłopak zostaje zauważony przez ponętną kusicielkę.

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5

Co zrobić, gdy to, co widać, porusza?

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5

W niektórych przypadkach nie można zrobić nic!

Następne obrazy to kadry niemal wyjęte z amerykańskich filmów o perypetiach szkolnych nastolatków. Nie ma tu drugiego dna, wszystko podane jest na tacy. Skojarzenia są proste i przejrzyste. Wszędzie pełno amerykańskich symboli, żywych kolorów, komediowych sytuacji, a nade wszystko seksualnych skojarzeń. I choć wydawać by się mogło, że temat został już dawno wyeksploatowany, to jednak tak nie jest. Szkolne perypetie ładnych nastolatków, mimo braku głębi, zawsze dobrze się sprzedają, a sympatia do wszystkiego tego, co amerykańskie, jest u nas wciąż ogromna.

Mimo pewnej pierwotnej reakcji, kiedy trochę zawiodłem się prostą fabuła, za każdym kolejnym razem coraz to bardziej przekonuję się do tego obrazu. Daje on wszystko to, czego oczekujemy: kolory i kształty. Daje także, choć niezbyt inteligentną, zabawną historię. Najbardziej jednak podobały mi się ujęcia dzieciaków rysujących kredą po betonie i tańczących później wraz z Agnieszką.

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5

We spojrzeniach można uchwycić wiele …

Reasumując, dostaliśmy wszystko, czego pragnęliśmy, a zwłaszcza zobaczyliśmy bardzo interesującą wokalistkę EXAITED w pięknym opakowaniu. Moim zdaniem klip sprostał piosence i dlatego, mamy to, co mamy, coraz silniejszą markę EXAITED.

Co sądzicie o najnowszej produkcji „Nie unikaj”?


Zapraszam do obejrzenia klipu EXAITED do utworu „Nie unikaj”:

Źródło: http://bit.ly/16F7BL5
http://bit.ly/1c1xiqg
http://on.fb.me/1hiVAtX

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

3 komentarzy do EXAITED i klip „Nie unikaj”

 1. swiniopas57 pisze:

  Nie wiem czy wiecie, ale w lipcu powstał klip w realiach szkolnych do piosenki ,,Me gusta twe usta,,ktorym to też zajęłela się firma PN MEDIA,lecz jedynie montażem.Więc mym zdaniem to jakby wzorowanie się na innych.

   
 2. Magda pisze:

  Oglądałam klip o którym wspomniałaś, i zobaczyłam wielką przepaść pomiędzy tymi klipami. Nie wiem w których momentach widzisz podobieństwo. Exaited oby tak dalej, jest styl, dobra muzyka, fajny test miły wokal – jest wszystko co potrzebne by cieszyć ucho, oko i zmysły 😉

   
 3. Jaaaa pisze:

  Kim jest ten chłopak? Piosenka nie grzeszy wyszukaniem, ale dobrze jest potupać do tego i popatrzeć na piękną niewiastę i jak się okazuje, baardzo przystojnego pana ^^

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>