EMER i klip “Myszka”

Emer
 

8 listopada br. odbyła się internetowa premiera teledysku formacji EMER do piosenki o dosyć intrygującej nazwie “Myszka”. Jest to już drugi teledysk chłopaków z Rzeszowa po produkcji do utworu “Ładne dziewczyny” opublikowanej w połowie czerwca. Tam, jak pamiętamy, akcja klipu przebiegała w klubie i w pokoju hotelowym, a z pewnością uwagę widzów przykuły dziewczyny o dosyć charakterystycznej urodzie, choć i nie tylko, bo także o specyficznych imionach (Jana i Natasza, o czym oglądając klip oczywiście wiedzieć nie mogliście). Zresztą, chłopaki, Robert i Marcin, w scenach przedstawiających imprezę zachowywali się naturalnie, co również jest warte odnotowania i jak na ich pierwszą tego typu produkcję wyszło aż dobrze.

Jednak nie można wiecznie rozgrywać kart w klubie, w zamkniętym, izolowanym środowisku – czas wyjść na miasto. I tak w istocie się dzieje. W klipie “Myszka” wychodzimy/wyjeżdżamy na ulice Rzeszowa, pięknej miejscowości o statusie stolicy województwa w południowo-wschodniej Polsce. Zastanawiałem się przez moment, jaki element najbardziej pasowałby do opowiedzenia tej historii i wyszło mi, że chodzi tu o “złowienie myszki”. Panowie podobni do siebie niczym dwaj bracia bliźniacy spotykają się na mieście, gdzie jeden wybudza po imprezie drugiego i zastanawiają się, jak przyjemnie spędzić dzień. Rozsypujące się karteczki z telefonami od poznanych poprzedniej nocy pań nie dają na siebie długo czekać. Już wkrótce widzimy lepszą furę i dwie gąski, które wychodzą na spotkanie z naszymi bohaterami z kompleksu w Rzeszowie, w którym znajduje się modna w mieście siłownia i fitness. Wiemy, z jakimi dziewczynami mamy do czynienia – zadbanymi laskami, dla których dobra bryka jest jak balsam na skołataną od ćwiczeń duszę. Podróż trwa krótko, bo zaledwie parę kilometrów i wszyscy lądują nad miejską urokliwą rzeką Wisłok, na przystani przy Lisiej Górze. Kolejne elementy mają być kosztowaniem i smakowaniem życia w miejscu urokliwym, a w podtekście trwa ciągła pogoń za tytułową myszką.

Zapytacie pewnie, co znaczy słowo “myszka”? Już odpowiadam – to zapewne zgrabna, smukła i zwinna, do tego skoczna i nadnaturalnie ruchliwa kobieca istota, która ma się dziś zakochać, a więc ma zostać upolowana. Wiem, wiem, powiecie, że opisałem tutaj brunetkę i tak mi wyszła definicja myszki. To prawda, ciemnowłosa dziewczyna tańczyła i prezentowała się w klipie bardzo dobrze, w przeciwieństwie do jej koleżanki, którą w tym materiale filmowym po prostu zdominowała.

Piosenka jest w dobrej aranżacji, słowa również nie są złe. Do tego dało się zrobić teledysk, który po części koresponduje z tą piosenką. Nie da się jednak ukryć, że realizacja klipu nie jest jeszcze najwyższych lotów, jednak wszystko przed ekipą iDP Studio. Trudno bowiem wymagać od nich, by robili teledyski z rozmachem produkcji zespołów bardziej popularnych, dla których wydanie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na klip nie stanowi większego problemu. Trudno też oczekiwać od początkującej firmy produkcji na wzór prac od starych wyjadaczy. Tutaj za to możemy oczekiwać świeżości, nieszablonowości i kreatywności.

Czy najnowszy teledysk formacji EMER do piosenki “Myszka” sprostał tym wytycznym? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami.

Zobaczcie:

Źródło: http://bit.ly/1eWcD8F
http://on.fb.me/1h8KWZl
http://bit.ly/1ahPDgm

Autor: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>