DŻASTAA i klip do utworu “Listy”

Dzastaa Listy
 

8 stycznia na naszym portalu pisaliśmy o debiutującej formacji DŻASTAA i jej utworze “Listy”. Wtedy właściwie nic nie wiedzieliśmy o tym projekcie, a nasze informacje w dużej mierze oparte były na domysłach. Mimo to piosenka “Listy” bardzo spodobała się naszym słuchaczom, którzy dokonali jej bardzo wysokiej oceny (w skali od 1 do 5 – 8 głosów oddanych było na 4 – dobre, zaś aż 27 na 5 – wspaniałe!).

Teraz o tym projekcie wiemy nieco więcej. Duet wokalny, który zdobywał tak dobre recenzje i oceny, tworzy ojciec z córką – Norbert Jarzębiński i Justyna Jarzębińska pochodzący z Grzędzic (woj. zachodniopomorskie). Pan Norbert nad Dżastaą czuwa nie tylko jako ojciec, ale jest także autorem projektu – i jako człowiek z branży muzycznej (prowadzi firmę Omega Music) – czuwa nad jego rozwojem.

1 maja, zgodnie z zapowiedzią, na portalu YouTube ukazał się teledysk do “Listów”. Tę pełną znaczeń i głębi piosenkę najlepiej oddają słowa jej twórcy, Norberta:

– Tekst niby poważny, może i smutny, ale o życiu. Młoda dziewczyna namawiana przez swojego ojca, by powróciła do starych listów leżących w szufladzie od byłego ukochanego. Ojciec sentymentalnie wspomina tamten czas i z refleksją widzi nawet dziś jak para kochała się i była szczęśliwa.

Teledysk kręcony był nad jeziorem Miedwie nieopodal Stargardu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie), a miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo – ma pokazywać, że w północno-zachodniej Polsce nie brak miejsc pięknych. I taki jest ten teledysk, który oprócz przebijającej przez piosenkę nostalgii, ma także oddać piękno tamtejszej przyrody i miejsc.

W teledysku nie tylko widać Norberta i Justynę, ale i Adriana, odgrywającego rolę ukochanego dziewczyny, który zmuszony był wyjechać za granicę za chlebem. To jest klucz do zrozumienia piosenki, ta niepewność co do losów pary i wierności chłopaka, który w każdej chwili może ułożyć sobie życie inaczej na obczyźnie. Takie też są obawy ojca dziewczyny, który ocenia wszystko z szerszej, bardziej dorosłej, perspektywy. Dziś już wiemy, że związek nie przetrwał próby czasu. Listy wciąż leżą na dnie szuflady, przykryte kurzem, choć pielęgnowane pamięcią osób najbliższych.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku i do trzymania kciuków za interesujący projekt DŻASTAA, który jest w fazie rozwoju. Już planowane są zdjęcia do kolejnego teledysku do utworu “Morza szum”, który kręcony będzie w Świnoujściu.

Produkcja: OMEGAMUSIC
Słowa: Sławomir Jastak, Norbert Jarzębiński
Muzyka: Norbert Jarzębiński
Produkcja klipu:N-Studio Audio Video Project Zieleniewo

Zobacz także:

Informacje o planie zdjęciowym do “Listów” w Gazecie Miedwiańskiej”: http://bit.ly/1ujHhPb
Oficjalny kanał formacji Dżastaa w YouTube: http://bit.ly/1odyhqv

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>