DRESS i premiera płyty „Smak ust” [+ konkurs]

dress-smak-ust-album
 

5 lipca, a więc przed kilkoma dniami, obyła się premiera debiutanckiej płyty obiecującego białostockiego artysty, Pawła z formacji DRESS, którą promuje piosenka „Smak ust”.

Płyta utrzymana jest w klimacie dance & disco. Pracowali nad nią tacy producenci muzyczni, jak Mr. Slide, Dendix, Paul Alter, czy DJ Davis. Na krążku znajduje się aż 17 utworów, w tym 1 remiks. Są to:

1. „Smak ust” 3:18
2. „Leginsy” 4:40
3. „Przejmujemy lokal” 3:04
4. „Możesz sobie” 4:57
5. „Zła kobieta” 3:35
6. „Nigdy nie mów nie” 3:46
7. „Żyje się tylko raz” 4:10
8. „Dawaj w dens” 3:40
9. „Powiedz mi” 3:31
10. „Ta noc ta chwila” 3:20
11. „Gorące mamuśki” 3:42
12. „Porwę Cię” 4:11
13. „Shake Dress” 3:32
14. „6i9” 3:39
15. „Nowy dzień” 4:12
16. „Brałbym” 3:27
17. „Leginsy (Dendix Remix)” 4:11

Źódło: https://www.facebook.com/PawelDress

Okładka płyty pt. „Smak ust” formacji DRESS

Część piosenek jest już znana fanom Pawła. Oto krótkie przypomnienie:

„Leginsy” to wakacyjny kawałek stworzony specjalnie na lato 2012 roku, i to sukces tej piosenki, piosenki opiewającej piękne kształty kobiecych pup skrytych pod delikatną zasłoną rajtuz sprawił, że Paweł wziął muzyczną sztangę do ręki i zaczął dotąd pompować, aż nagrał płytę.

Ale nie tak szybko. Tydzień po premierze „Leginsów” w kanale DRESS na YouTube (skrót: YT) pojawił się remiks tej piosenki znanego Dendixa, który pomógł swoją popularnością rozsławić tę piosenkę. Udało się. Zremiksowaną wersję audio odsłuchało prawie ośmiokrotnie więcej osób, niż wersję pierwotną.

Pierwszy klip formacji DRESS powstał do piosenki „Zła kobieta”, i to była naprawdę zła kobieta, z którą czas pożegnać się.

Wakacje 2012 roku mijały, a Paweł zbierał siły. Uzbierał je i w październiku 2012 roku opublikował długo oczekiwany teledysk do piosenki „Leginsy”. Była siłownia, był klub, piękne panie, ale nic nie mogło przebić tytułowych leginsów. I pojawiły się, w dodatku z nadrukiem nazwy DRESS. Natychmiast powstały dwa obozy, jedni mówili, że leginsów w klipie było zdecydowanie za mało, inni twierdzili wprost, że materiał jest tak mocny, że nie dali rady obejrzeć do końca.

Pod koniec 2012 roku Paweł publikuje następne utwory: „Smak ust” w listopadzie, do którego w styczniu 2013 roku powstał teledysk, a także utwór „Ta noc, ta chwila” w grudniu.

„Nigdy nie mów nie” muzycznej produkcji Mr. Slide’a pojawiło się w styczniu 2013 roku, a klip do piosenki znalazł się na YT końcem lutego.

Obecnie trwają prace nad teledyskiem do utworu „Shake DRESS”, którego premiera, jak powiedział mi Paweł, jest zaplanowana na koniec lipca, albo początek sierpnia.

Źródło: https://www.facebook.com/PawelDress

Zdjęcie z sesji do najnowszej płyty zespołu DRESS pt. „Smak ust”

Na płycie „Smak ust”, oprócz znanych już nam kilku dobrych, znalazło się sporo nowych kawałków, z których na uwagę z pewnością zasługują:

wprowadzający nutkę niepokoju i zwiastujący wydarzenie się czegoś ważnego „Przejmujemy lokal”; i tak się dzieje, lokal został przejęty, impreza się zagęściła, istna gangsterka;

„Dawaj w dens”, który przypomina mi w swojej powtarzalności słowa „dawaj” Rosjan, ich nonszalanckie podejście do życia i zabawy; to kawałek gorący i w sam raz nadający się na wieczór bez ograniczeń;

amoralny „Gorące mamuśki”, który zdaje się podawać odwieczną prawdę, że najbardziej grzeszne są gorące mamuśki, że gorące mamy wiele nauczą cię;

a także na uwagę zasługuje „Shake Dress”, który mówi także o pupie, tym elemencie kobiecego ciała, który, obok ust, jest chyba najbardziej dla formacji DRESS interesujący;

Zamkniecie listy interesujących dla mnie klipów nie oznacza, że pozostałe piosenki są mniej warte uwagi. Są inne, takie, które dopiero zaczynam odkrywać, rozumieć, zaczynają mi powoli wpadać w ucho, ale jest to temat jeszcze tak świeży (wczoraj otrzymałem płytę), że odkładam ich omówienie na później. Tak się dzieje z „6i9”, który wywołuje u mnie lekki uśmiech połączony z braterstwem myśli, zwłaszcza przy frazie „6 9 dzisiaj kotku”, coś się dopiero zaczyna przy utworze „Brałbym”.

Podsumowując, trzeba powiedzieć, że debiutancka płyta formacji DRESS pt. „Smak ust” jest bardzo interesującą propozycją dla słuchaczy, dla których niezapomniana i przeżyta na maksa impreza jest ważniejsza od siły i mocy wokalu, a muzyka dance i disco w wykonaniu czołowych producentów muzycznych znaczy coś więcej, niż „żywe” instrumenty.

Mnie taki klimat się podoba, więc chyba odłożę wszystko i rzucę się w nurt życia, bo jak lecą w odbiorniku słowa piosenki „Nowy dzień”: „do przodu stawiasz krok, do przodu musisz iść”.

A teraz mały konkurs: dla pierwszych dwóch osób, które prawidłowo odpowiedzą na dwa proste pytania konkursowe i prześlą odpowiedź na adres e-mail: mrcocojamboo@gmail.com – wspaniała płyta zespołu DRESS pt. „Smak ust”. Pytania:

1. Czym zawodowo, oprócz działalności w zespole DRESS, zajmuje się Paweł Mirończuk?
2. Na początku marca tego roku Paweł wziął udział w programie TV Morąg pt. „Przepis na disco”. Jak nazywała się potrawa, którą przygotował?

Na odpowiedzi czekam aż do wyczerpania limitu dobrych odpowiedzi, a zwycięzców poinformuję w mailu zwrotnym z prośbą o podanie danych do wysyłki.

Źródło: https://www.facebook.com/PawelDress
http://www.youtube.com/user/1Dressdance/videos?view=0
http://www.dressdance.pl/

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

2 komentarzy do DRESS i premiera płyty „Smak ust” [+ konkurs]

 1. Mr Coco Jamboo pisze:

  Dziękuję bardzo za nadesłane odpowiedzi. Do tej pory trafiło do mnie 4 odpowiedzi, w tym wszystkie poprawne! Oj, znacie Pawła, znacie…

  Niestety, płyty wygrywają tylko dwie pierwsze osoby. A są to:

  1. Michał W. z Białegostoku;

  2. Darek B. z okolic Radzynia Podlaskiego.

  Tym samym zamykam konkurs.

  Gratuluję zwycięzcom!

   
 2. swiniopas pisze:

  Jak dla mnie zbyt ograniczone mozliwości wokalne…

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>