Disco pod Żaglami w Polsacie zdobywa największą oglądalność!

disco-pod-zaglami
 

17 sierpnia 2013 roku w mrągowskim amfiteatrze odbyła się impreza pt. „Mazurska Gala Muzyki Tanecznej – Disco Pod Żaglami”. Była to pierwsza edycja gali. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej, wśród których znaleźli się: Weekend, Boys, Shazza, Classic, Skaner, Akcent, Exaited, Imperium, Marcin Siegieńczuk, Papa D., czy Michał Gielniak. Obok zespołów disco polo, w drugiej części gali wystąpili następujący polscy artyści: Stachursky, Rudi Schubert, Wały Jagiellońskie, a także Czarno-Czarni. Wydarzenie to poprowadzili Maciej Dowbor oraz Misiek Koterski, i było ono nadawane na żywo w Polsacie od godz. 20:00.

Tak wyglądał fragment występu formacji WEEKEND podczas sobotniej imprezy:

Jak dowiedzieliśmy się od Organizatorów wydarzenia, gala „Disco Pod Żaglami” spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Sprzedano wszystkie bilety (ponad 5 000 egz.), a Amfiteatr w Mrągowie wypełnił się po brzegi. Ale to nie koniec sukcesów. Stacja telewizyjna Polsat odnotowała prawie 25 % oglądalności wśród wszystkich widzów telewizyjnych w Polsce w tym czasie (dane Nielsen Audience Measurement). Oznacza to, że praktycznie co czwarty Polak zasiadający przed telewizorem w sobotni wieczór miał włączony odbiornik telewizyjny na stacji Polsat!

Tak wielkie zainteresowanie galą disco polo w Mrągowie przerosło najśmielsze oczekiwania Organizatorów imprezy, Performance Media Group. Tak podsumował to Kuba Piotrowski, przedstawiciel Organizatorów:

– Zainteresowanie publiczności zarówno w Mrągowie, jak i przed telewizorami przerosło nasze oczekiwanie. Wspaniała atmosfera w mrągowskim amfiteatrze oraz ilość widzów zgromadzonych przed telewizorami to dla nas najlepsze potwierdzenie, że disco polo powraca z wielką siłą. Ludzie po prostu lubią taką formę rozrywki. Dlatego w przyszłym roku planujemy poszerzenie formuły festiwalu oraz zaproszenie zagranicznych gwiazd.

Oznacza to, że trend zainteresowania wśród odbiorców festiwalami muzyki disco polo jest dodatni, a zatem nie tylko możemy spodziewać się drugiej edycji mrągowskiej „Disco Pod Żaglami” w 2014 roku, ale także jeszcze większej ilości imprez poświęconych polskiej muzyce tanecznej w najbliższym czasie.


Na koniec dodam za Gazetą Wyborczą, że w sobotni wieczór w programie 2 telewizji polskiej był nadawany na żywo Festiwal Piosenki Rosyjskiej, który zanotował duży spadek oglądalności w stosunku do lat ubiegłych (2010 rok – 3,1 mln widzów), bowiem w tym roku zanotował oglądalność na poziomie 1,3 mln widzów. Tymczasem mrągowską imprezę obejrzało 2,7 mln widzów!

Czy nadchodzą złote lata polskiej muzyki tanecznej?

Źródło: http://bit.ly/168ngLn

http://bit.ly/168oCFY
http://on.fb.me/14zGlXq

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>