DISCO DAY 2014

Źródło: http://www.rozrywkowo24.eu/DISCODAY/
 

Na początku 2014 roku na sympatyków polskiego disco czeka wspaniała impreza – DISCO DAY, która odbędzie się w Katowickim Spodku. 11 stycznia 2014 to będzie data olbrzymiego przedsięwzięcia muzycznego – DISCO DAY.

INFO OD ORGANIZATORA, dn. 8 stycznia 2014 roku: Impreza Disco Day mająca odbyć się w sobotę, 11 stycznia 2014 roku, została przeniesiona z przyczyn technicznych na dzień 24 kwietnia 2014.

DISCO DAY jest organizowane przez holding ITME Group sp. z o. o. działający głównie na Śląsku. Imprezą disco polo, którą ostatnio ITME Group zorganizowała, była już druga edycja Śląskiego Festiwalu Rozrywki odbywającego się co roku w Mikołowie. Przypomnę, że portal imprezadiscopolo.pl objął wyłączny patronat medialny tej imprezy wśród internetowych portali poświęconych polskiej muzyce tanecznej.

Więcej o 2. Śląskim Festiwalu Rozrywki – tutaj

Ponadto, Organizator DISCO DAY jest właścicielem m.in. marki RADIO MARS FM, jednego z pierwszych w Polsce radia internetowego.

Portal imprezadiscopolo.pl jest jednym z patronów medialnych DISCO DAY.

Źródło: http://www.rozrywkowo24.eu/DISCODAY/

Plakat DISCO DAY

Z uwagi na zmianę terminu Disco Day z 11 stycznia na 24 kwietnia 2014 roku Organizator imprezy przygotował nowy plakat promujący wydarzenie, kolorystycznie dopasowany do pory roku, bardziej wiosenny i optymistyczny:

Disco Day 2014

DISCO DAY poprowadzi Kabaret pod Wyrwigroszem, a na scenie wystąpią następujący artyści polskiej sceny disco:

JAGO JOUNG

ZERO

MEGA DANCE

BAYER FULL

LONG & JUNIOR

Gwiazdą wieczoru będzie zespół:

BOYS

Jak zapewniają Organizatorzy, to będzie prawdziwa uczta muzyczna trwająca ponad sześć godzin.

Bilety są dostępne w cenie (ceny obowiązują do 30 listopada 2013 roku):

Sektor niebieski: 79 zł, 89 zł, 99 zł

Sektor czerwony: 109 zł

Sektor zielony: 129 zł

Loża: 159 zł

Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące, a także wstęp pod scenę, gdzie będzie można bawić się na stojąco, oczywiście – tańcząc.

Istnieje także możliwość zakupu biletów grupowych: od 100 do 499 sztuk – cena niższa o 5 zł; powyżej 500 sztuk – cena każdego biletu niższa o 10 zł.

Więcej o DISCO DAY – strona Organizatora


Informacja o gwiazdach DISCO DAY:

Kabaret pod Wyrwigroszem:

Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując „Między Bugiem a prawdą” – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów. W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną „Donald marzy”. Utwór wykonany został w programie „Pojedynek nie na żarty” w TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster. W marcu 2013 zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki „Ona nie tańczy dla mnie”, będącej parodią przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu WEEKEND. Do kabaretu należy również parodia przeboju zespołu BOYS „Jesteś szalona”, który wykonują w swojej aranżacji pod tytułem „Jesteś spalona”. Kabaret posiada również na swoim koncie parodie: „Ballada o Szosie” (Michael Telo – „Ai Se Eu Te Pego”), „Ja śpiewam nie wiem o czym” (Ivan i Delfin – „Jej czarne oczy”), „Wyrwij Kleszcza” (O-zone – „Dragostea Din Tei”).

JAGO YOUNG:

Twórcy hitów: „Sam na sam”, „Kręci się świat”, „To ta impreza” czy „Uje jee”. Sam zespół JAGO YOUNG to czterech totalnie zakręconych facetów, którzy radość życia czerpią z występów dla publiczności. Mimo młodego wieku dali poznać się już szerokiej publiczności na większych i mniejszych scenach Polski. 15-ego grudnia 2012 roku zespół Jago Young został pierwszym w historii tego kraju zwycięzcą telewizyjnego talent show „DISCO STAR” na antenie Polo TV. Został okrzyknięty wielkim odkryciem programu i rewelacją muzyczną.

ZERO:

Twórcy hitów: „Bania u Cygana”, „Jedziemy na maxa”, „Nie stało się nic” , „Kazah czok”, „Lipiec sierpień”, „Tyłki do góry” czy „Gdy zgaśnie słońce”. ZERO to trzech odjechanych kolesi z jednej ulicy: Łysy, Cygan i Carlos. Głośno o nich zrobiło się w 1998 roku, kiedy to zaatakowali hitem „Bania u Cygana”, który został wybrany przez DJ’S MAGAZINE hitem roku.

MEGA DANCE:

Twórcy hitów: „W dyskotece”, Puste słowa”, „Gorące usta”, „Ewa odeszła”, „Łebski melanż”, „Czysta jak łza”, „Szalona małolata”, „Wyluzuj się”, „Elvis”, „To jest ten hit”, „Bawmy się”, „Ty mówisz stój”, „Tobie te słowa” czy „Magdalena Macarena”. We wrześniu 2000 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Dlaczego tak”, do której nakręcone zostały wideoklipy: „Ewa odeszła”, „Mam dość” i „Zabierz mnie”. Utwory z tej płyty zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów stacji telewizyjnych i radiowych. Rok 2002 przyniósł kolejny materiał pt. „Senne oczy”. Z tej płyty pochodzą: tytułowe „Senne oczy”, „Magda”, „W dyskotece (zaproś mnie do swego domu)” a także „Nie jestem sam”. Po okresie długiej przerwy, w kwietniu 2005 roku ukazała się kolejna płyta – „Puste słowa”. Piosenki: „Chodź bliżej”, „Puste słowa”, „Powiedz czemu trudno tak”, „Bawmy się”, „Zapomnij”, „Elvis” czy „Jak lawina” zadowoliły nawet najwybredniejszych koneserów polskiej muzyki rozrywkowej.

BAYER FULL:

Twórcy hitów: „Majteczki w kropeczki”, „Blondyneczka”, „Wszyscy Polacy”, „Żono moja”, „Ostatni taniec” czy „Moje Chiny”. BAYER FULL to jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej. Istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 miliona egzemplarzy w Polsce. Zespół jest laureatem i zdobywcą licznych nagród zdobytych na festiwalach i w różnych plebiscytach. Jest najlepiej sprzedającym się polskim artystą na świecie. Jego płyty rozchodzą się w astronomicznych ilościach: 63 mln sprzedanych egzemplarzy w Chinach.

LONG & JUNIOR:

Twórcy hitów: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Powiedz jak to jest”, „Polskie party”, „Kocham Cię”, „Śpiewać uczę się”, „Miasto i gmina”, „Taka jesteś” czy „Tańcz tańcz tańcz”. Zaczęło się w 2000 roku. Sukces jak i chęć kontynuacji kolejnych produkcji zaowocowała singlem pt. „Helenka”, który stał się, jak obecnie pokazuje historia, jednym z kultowych hitów w wielu klubach. Po krótkim oddechu ukazuje się w roku 2004 „Tańczyć chcę”. Łatwo policzyć, aż dwa lata czekał w kolejce, żeby stać się wielkim hitem. Kontynuacją hitu „Tańczyć chcę” jest „Śpiewać uczę się”. Idąc za ciosem LONG &JUNIOR wydają kolejny mega hit „Polskie Party.Pl”. W roku 2009 grupa Long & Junior zostaje zaproszona do USA aby zaprezentować się na trzech wspaniałych koncertach w Chicago, Nowym Yorku oraz New Jersey. W roku 2010 narodził się w głowach Longa i Juniora pomysł o nakręceniu profesjonalnego klipu do jednej ze swoich najlepszych produkcji, czyli do utworu „Tańczyć chcę”. Datę realizacji klipu wyznaczono na sierpień 2010 roku i tak też właśnie się stało. Dokładnie 6 sierpnia ukazał się długo oczekiwany przez fanów teledysk. Zaraz po nim, jeszcze w tym samym miesiącu premiera najnowszego albumu pod tytułem: „Bo ja tańczyć chcę”. Album trafia do sklepów 18 sierpnia 2010 roku. Rok 2012 to podbój przebojem „Taka jesteś”, który dawno przekroczył 2,5 mln odsłon na YouTube, zaś rok 2013 to kolejny przebój – „Tańcz tańcz tańcz”, którego oglądalność idzie w miliony.

BOYS:

Twórcy hitów: „Jesteś szalona”, „Biba”, „Wolność”, „Tylko Ty”, „Kochana uwierz mi”, „Lody”, „Ale numer”, „Figo fago”, „Chłop z mazur”, „Łobuz”, „Tu jest” czy „Odczep się ode mnie”. BOYS na przestrzeni lat stał się nie tylko pupilem publiczności szukającej ogólnie rozumianej rozrywki muzycznej – Juwenalia, imprezy plenerowe – ale również znalazł swoje miejsce w wielu programach rozrywkowych cieszących się ogromną oglądalnością, takich jak: „Sylwestrowa Moc Przebojów” (POLSAT); „Kuba Wojewódzki” (TVN); „Świry roku” (TVP 2); „Pytanie na Śniadanie” (TVP 2); „Dzień Dobry TVN”; „Dzień Kangura” (POLSAT); „Big Brother VIP” (TV4); „Kawa czy herbata” (TVP1); „Rozmowy w Toku” (TVN); etc. W sumie zespół BOYS posiada 23 nagrody wręczone za swoje osiągnięcia. 26 lipca 2013 utwór „Jesteś szalona” głosami słuchaczy otrzymał tytuł Disco Polo Hit Wszech Czasów. Posiada 5 platynowych i 2 złote płyty. Wydał dotychczas trzydzieści jeden longplay`ów. Zespół BOYS z Marcinem Millerem na czele na przestrzeni lat szukając własnej ideologii muzycznej niepostrzeżenie sam stał się ikoną muzyki posiadając na swoim koncie mnóstwo znanych wszystkim hitów, na stale wpisując się w panteon gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Wydaje się, iż ich przepisem na zawodowy sukces jest motto systematycznie powtarzane przez Millera: „gramy dla ludzi od 5. do 105. roku życia”.

Źródło: http://www.rozrywkowo24.eu/DISCODAY/

Źródło: Materiały prasowe

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>