DAMIAN BANASIAK i klip “Ruda dziewczyno”

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 2 - Kopia
 

21 marca br. odbyła premiera w YouTube klipu Damiana Banasiaka do utworu pt. “Ruda dziewczyno”. Jest to odświeżona wersja utworu, którego autora znać możecie m.in. z jego przygody jako prezentera w internetowym Radiu IRN czy jako uczestnika programu “Disco Star” telewizji Polo TV.

Pierwszym autorskim utworem Damiana była piosenka “Pokaż ciało”, później było “Disco”, “Jak wulkan gorąca (Femme Fatale)”. 5 lipca miała miejsce premiera utworu “Ruda dziewczyno”. Utwór cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy na YouTube oraz – jak dowiedziałem się od Damiana – dużym zainteresowaniem na koncertach i to właśnie dlatego zdecydowano się nagrać do niego teledysk.

Końcem lutego br. na fan-page’u Damiana w Facebooku pojawiło się zdjęcie, na którym widać, że … powrócił do swojej szkoły. W klasie przyrodniczej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei oprócz naszego bohatera znalazło się kilka młodych i ładnych dziewcząt oraz przystojnych chłopaków. I choć temat lekcji brzmiał “Uczymy się śpiewać”, to nie była to sama nauka ani tym bardziej kara kozy, ale czas kręcenia teledysku do “Rudej dziewczyny”.

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 2

Justyna i Damian, prawie doskonała dziewczyna i jej śpiewający wielbiciel

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 1

Na planie teledysku była pozytywna energia

W teledysku wystąpili: Damian, Przemek i Dawid, a także Justyna (odtwórczyni głównej roli), Elwira, Kinga, Izabella i Laura.

Ponoć na planie było bardzo zabawnie, a ekipa była niesamowicie zgrana. Zapytałem wokalistę o najśmieszniejszą sytuację z planu i dowiedziałem się, że było to wtedy, kiedy Damian musiał zagrać na scenie przy barze osobę smutną, a przez to, że inni go cały czas rozśmieszali, scena musiała być dublowana ponad 20 razy!

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 3

Kulisy teledysku Damiana Banasiaka

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 5

Pończochy i podwiązki to na pewno mocny punkt charakteryzacji dziewczyn

Teledysk rozpoczyna się bardzo przyjemnie, bo któż nie chciałby obejrzeć pięknych nóg nie tyle uczennic, co samej nauczycielki. Tytułowa ruda dziewczyna to jednak nie pani od geografii, a koleżanka ze szkolnej ławy. Warto zwrócić uwagę na to, że w tamtejszej szkole dominuje krata, na sukience czy koszulach. Ze szkoły impreza przenosi się do klubu Retro w Częstochowie, gdzie stroje dziewczyn nabierają pikanterii. Tu już nie ma miejsca na trampki, ale buty z obcasem, a zamiast spodni są seksowne pończochy, podwiązki i fajne sukienki.

Teledysk przyjemnie się ogląda i o to chodzi. Piosenka jest taneczna, tekst świetnie się osadza w ramach gatunku, ale nie jest zbyt banalny, o co nietrudno. Należy także wyróżnić Justynę, odtwórczynię roli dziewczyny o ognistych włosach, która przyciąga jak narkotyk, nęci i kokietuje. Ale dziewczyny towarzyszące głównej bohaterce piosenki prezentują się znakomicie, dlatego tym bardziej należy pochwalić Justynę, że nie dała się im zdominować, a wręcz zaczarowała mój ekran.

Damian Banasiak Ruda dziewczyno

Szaleństwo i wygłupy – tak bawi się młodzież, która po lekcji geografii w szkole ma lekcję zabawy w klubie

Damian Banasiak Ruda dziewczyno 4

Nie zapominajmy jednak, że to plan zdjęciowy

Podsumowując produkcję wideo do utworu “Ruda dziewczyno” trzeba powiedzieć, że ekipa realizatorska miała bardzo łatwe zadanie, bowiem dziewczyny spisały się świetnie i trzeba było tylko nadążyć w dynamice ujęć za muzyką. A czy to się udało?

Zobaczcie:

Muzyka i słowa: Damian Banasiak
Realizacja teledysku: Studio Dagon
Mix Wokalu: Kamil Kwiatkowski
Aranżacja: V-project

Źródło zdjęć: Damian Banasiak

Zobaczcie także:

Oficjalny fan-page Damiana Banasiaka na Facebooku: http://on.fb.me/1rmIOCu
Oficjalna strona WWW Damiana Banasiaka: http://bit.ly/1gt4dGR
Oficjalny kanał Damiana Banasiaka na YouTube: http://bit.ly/1hUoHFg

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

4 komentarzy do DAMIAN BANASIAK i klip “Ruda dziewczyno”

 1. Jasiu pisze:

  Jeśli ten “utwór” nie jest banalny, to co jest? Modulowany wokal i dziubki wypełnione botoksem już dzisiaj nie kwalifikuje…?

   
 2. foxy pisze:

  Świetna skoczna piosenka miła dla ucha.Teledysk przyjemny w odbiorze.Całość bardzo na tak:)

   
 3. Juno pisze:

  Świetny kawałek, przyjemny teledysk. Całość na duże TAK

   
 4. Ewcia pisze:

  Super kawałek, wpada w ucho i fajnie się ogląda. Super pomysł na tekst, teledysk i wykonanie .

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>